Лимит на ADSL-от?

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
Mandrak напиша:
Има ли некој искуство со раскинување 2 годишен договор со МТ Нет за користење на АДСЛ пред неговото истекување? Ако некој тоа го направил без плашање оштета, го молам да го сподели искуството.
можеше да се направи тоа на почетокот на ноември кога беа фрките со адслот, дали поради тоа што мт призна прекршување на договорот па на некои им одобри раскинување без пенали или пак им дозволи за да заќутат луѓево незнам, само едно ке ти кажам сега е невозможно да го направиш :)
освен ако не фатиш некои дебели врски, а ако најдеш дупка некоја кажуј и јас сакам да се откачам, сакам оннет да ги пробам малце
али сепак мислам дека е мишн импосибл
поздрав
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
што ке ти е он нет барај низ пошта врски за усер и пассворд.најди некој што ке му плаќа 500 месечно за неограничен довн и уплоад
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
IsusHristus напиша:
што ке ти е он нет барај низ пошта врски за усер и пассворд.најди некој што ке му плаќа 500 месечно за неограничен довн и уплоад
Сакам кажам незнам речам, ај поштеди од вакви коментари во иднина:smir:
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Луѓе сегде има лимит само што не кажуваат сите.Некој користи за тојца а петорица користат како еден и ете го ќарот а луѓе се палат кога ке слушнат flattrate нема нишо бесплатно е за со ќар.Кој е Будала да работи без ќар
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Moderatori i admini Реагирајте.Мислам маркетинг се плаќа.
 

tienly

Robbie, one and only!
Член од
6 октомври 2007
Мислења
60
Поени од реакции
5
:lud: 1.5 гига лелелк ман јас рекорд ми е 40 гига коа немаше лимит а сеа декември стасах до 10 гига инаку 4 гига ми бегаат за 4-6 дена
јас ги спуштам до 150 гига во месецот :helou:
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
јас ги спуштам до 150 гига во месецот :helou:
Абе сигурно нешто не смениле зш последниве 2 месеци иц не ми е намелено и откако ке поминам? во мај направив над 30 а во јуни над 100. Да не наплатуваат неш после. Проверив и на страната и во договорот и добро си пишува дека по поминување треба да ти се намали но сепак ова ми е чудно. И кај еден другар исто не му кочи а јас имам Call and Surf а он има MAX TV.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.928
Поени од реакции
1.464
Кајганџии можат да патуваат во време и простор без проблем, интересно звучи кога по толку време ќе се потсетиме на нешто дамнешно, нешто од пред едно половина деценија. :)
 
T

Trajce Vasilev

Гостин
Kaj mene 700GB limit ne pretstavuva problem,bidejki nikogas nemam otideno do tolku.Edinstven limit e sto sum oddalecen od najbliskata server sobata na telekom(ili kako i da se vika)koja sto se naogja kaj reonski centar.Eh da ziveev vo reonski centar do sega ke imav 50+ MB/s
 

Kajgana Shop

На врв Bottom