Лига на шампиони 2015/16

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
чиста 2 ја играв, ради коеф... 4,50 не се ништо послаби, штета што не тепаа...
РНЛ беа у пол позиција на крај. Имаа 32-30 на 3 минути до крај, да погодеше Грецки готово ќе беше, ќе си лапнеа 2 бода германците. Мада пред таа ситуација имаше чист пенал над Бунтич, да досудеа кој знае што ќе се случуваше во тие 3 ипол минути колку што остануваа, можда и полјаците ќе тепаа.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
Не знам не ја гледав пошто не бев дома, но по играчки кадар и квалитет воопшто не заостануваат зад германците, во овој случај само домашен терен предност. За мене лично, дури и подобри се :D
Штета што изгубија.... следен пат
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Вардар ќе го убие РНЛ во Јане, само Комити да навиваат.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
И Манасков да игра хехе.
Да игра Деки,ама да не му свират лошите дечиња..:icon_mrgr:
нема свирење веќе, само скандирање! :D Деки ти си наша икона :D
И по можност свирење на Дибиров, за да игра повеќе Манаскооввв :pos:
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Без Наџ се Маџарите:icon_mrgr:,а Загреб дома е речиси непобедлив,единствен пораз им е од Барса лани во 1/4 финале...
Оваа најдобро е да се изигра на голови,двете екипи имаат јаки одбрани,и ќе биди мала границата за тимовите,па вреди да се изигра на некој тим..
За Загреб 23.5,не е лошо за плус,дома речиси секогаш играат добро,имаат добри штери од надвор,брзи крила,единствено ако повампири Алиловиќ..
Заебана утакмица е,тврда,и Веспрем игра многу јака одбрана..
Исто и за Т2,мислам дека таа екипа шо ќе победи сигурно ќе ја надмини границата,не ми се верува пак да има резултат 21-20 како со Цеље,Веспрем е предобра екипа за да си дозволи толку грешки како шо напрај Цеље,а Загреб е исто добар домаќин за да изигра досаден меч,секогаш даваат барем 23,24 гола дома....
Да играше Наџ би ја играл чиста двојка,ама без него некако тешко играат...
Соломонско решение можеби е да се изигра плус цела и чиста работа...:гик:
Цеље-Висла според мене е добар хендикеп 2,ептен ги потцениле Пољаците...
Имаат сила да изненадат,според мене се подобра и ппискусна екипа од Словенците...
Кристианстад за утре е добар Т1+,26 гола треба да чукнат,доста брзо играат,нема многу мислење,иако ако е во форма Штербикот лошо ќе биди..:icon_mrgr:
Пик-Барса,премногу се 60.5 гола..
Како шо игра Барса килаво на почеток,посебно со појјаки екипи тешко дека ќе излезат на крај утре лесно,посебно не со многу постигнати голови..
Оваа уште подобро е и Т2-31.5:shook:,многу се некако,премногу,дури и за Барса,има Сегед добра екипа за да не прими на домашен терен толку многу парчиња....
Глеам и Скјерн има добар хендикеп,во форма се во ЛШ,го растурија Елверум на гости,кикснаа во домашното првенство во средата,ама сигурно се чуваа за денес..
Мотор не ми делува за многу силна екипа да тепа 2 разлика со Скјерн,не е лошо...
Значи за комарџиштата еден првичен,суров тикет..:D
Загреб-Веспрем +47.5алтернатива Т1+23.5
Висла хен 2
Кристианстад Т1+
Барса Т2-
Скјерн хен 2

Од СЛ се границите...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Без Наџ се Маџарите:icon_mrgr:,а Загреб дома е речиси непобедлив,единствен пораз им е од Барса лани во 1/4 финале...
Оваа најдобро е да се изигра на голови,двете екипи имаат јаки одбрани,и ќе биди мала границата за тимовите,па вреди да се изигра на некој тим..
За Загреб 23.5,не е лошо за плус,дома речиси секогаш играат добро,имаат добри штери од надвор,брзи крила,единствено ако повампири Алиловиќ..
Заебана утакмица е,тврда,и Веспрем игра многу јака одбрана..
Исто и за Т2,мислам дека таа екипа шо ќе победи сигурно ќе ја надмини границата,не ми се верува пак да има резултат 21-20 како со Цеље,Веспрем е предобра екипа за да си дозволи толку грешки како шо напрај Цеље,а Загреб е исто добар домаќин за да изигра досаден меч,секогаш даваат барем 23,24 гола дома....
Да играше Наџ би ја играл чиста двојка,ама без него некако тешко играат...
Соломонско решение можеби е да се изигра плус цела и чиста работа...:гик:
Цеље-Висла според мене е добар хендикеп 2,ептен ги потцениле Пољаците...
Имаат сила да изненадат,според мене се подобра и ппискусна екипа од Словенците...
Кристианстад за утре е добар Т1+,26 гола треба да чукнат,доста брзо играат,нема многу мислење,иако ако е во форма Штербикот лошо ќе биди..:icon_mrgr:
Пик-Барса,премногу се 60.5 гола..
Како шо игра Барса килаво на почеток,посебно со појјаки екипи тешко дека ќе излезат на крај утре лесно,посебно не со многу постигнати голови..
Оваа уште подобро е и Т2-31.5:shook:,многу се некако,премногу,дури и за Барса,има Сегед добра екипа за да не прими на домашен терен толку многу парчиња....
Глеам и Скјерн има добар хендикеп,во форма се во ЛШ,го растурија Елверум на гости,кикснаа во домашното првенство во средата,ама сигурно се чуваа за денес..
Мотор не ми делува за многу силна екипа да тепа 2 разлика со Скјерн,не е лошо...
Значи за комарџиштата еден првичен,суров тикет..:D
Загреб-Веспрем +47.5алтернатива Т1+23.5
Висла хен 2
Кристианстад Т1+
Барса Т2-
Скјерн хен 2

Од СЛ се границите...
Ќе играм за Веспрем јас, кикснаа прво коло ќе победат денес и без Ласло, сигурен сум. Кажи ми што мислиш за Кил?
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Ќе играм за Веспрем јас, кикснаа прво коло ќе победат денес и без Ласло, сигурен сум. Кажи ми што мислиш за Кил?
Загреб е опасен дома,а без Наџ овие се друга екипа,заебана утакмица е...
Иначе за Кил исто тешка,Кил е паднат во форма,Фленсбург исто..
Еден куп киксови имаат двете екипи,се бива овде,ако се оди по традиција би требало да тепа Кил,домашен терен,големо ривалство..
Би требало да тепаат барем дома...зошто на гости со таква игра тешко дека ќе бидат погоре од 3то место...
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.495
Поени од реакции
4.058
Загреб е опасен дома,а без Наџ овие се друга екипа,заебана утакмица е...
Иначе за Кил исто тешка,Кил е паднат во форма,Фленсбург исто..
Еден куп киксови имаат двете екипи,се бива овде,ако се оди по традиција би требало да тепа Кил,домашен терен,големо ривалство..
Би требало да тепаат барем дома...зошто на гости со таква игра тешко дека ќе бидат погоре од 3то место...
Послушај ме за Веспрем ќе видиш. Уште е тој помошникот и ако се покаже добар ќе биде тој тренер така? Ако е така ваква шанса не се пропушта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom