Лига на Шампиони 2009-2010

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Сеа за да не иде Барса треба со 3 разлика да загуби у Киев и обавезно да има победник на натпреварот Интер-Динамо , така??
:haha::haha::haha::haha:

Значи дефинитивно Лузерпул Куп Уефа ќе игра?:pos2:
Иначе коментаторов живци ми кине..
Мислиш некој пророк е.
Џабе влезе Мунтари кога нема да напраи ништо,џабе влезе Кварезма кога нема да направи ништо.:tapp:
па реален е не е ќораф глада што се случува цел натпревар :toe: П.С. можда е фан на Јуве :vozbud:

Хаха некои личности се попаметни кога ќутат и не даваат мислење на форум :pos2:
:haha::haha::haha:
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.627
Поени од реакции
11.212
Немајте гајле, наредната сезона ќе биде.

YNWA!
 
G

Gray Foxx

Гостин
. Пимплање не пимплање факт е дека топката беше кај каталонците, нешто што и самиот го признаваш а за екипа као Интер која сака да победи на Ноу Камп пред 100 000 гледачи важно е значи да има барем некаква игра која ке индицира дека тимот е насочен кон победа. Да не зборувам за фактот дека Барселона е најдобра баш кога треба, да да. Лани гостува на Стемфорд и на Бернабе во рок од 5 дена и сите знаеме како заврши приказната. Значи на Барса не им се непознати екипи као Интер и Челзи со нивната игра, веќе видено. Само сега го имаат домашниот стадион и 100 000 гледачи на своја страна, а вие фановите на Интер успеавте да напраите да изгледа демек е поволно за Интер. Фино, баш фино.
Како и да е ке видиме вечерва кој ке биде во право. :)
А нели оди и вака ситуацијава, притисокот да биде врз Интер бидејки ако изгубат ке мора дома со Рубин да тепаат. А знаеме Интер колку се јаки коа се под притисок.
А пријателската е само резултат кој го спомнав бидејки сакам да се исполни само за да не читам по форумов како тоа Интер е огромна екипа во Европа и како се во "поповолна" ситуација. На Милан не можете за ташаци да му се фанете. Вакви онакви го здрвија Реал среде Бернабе, ама нема да ја глеаме таа приказна вечер.
Мразам кога сум во право. :icon_lol:
Ајде сеа да видиме Интер која екипа е кога им е жешко под нозете.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Дебрецен - Ливерпул 2
Фиорентина - Лион Х
Рубин Казан-Динамо Киев 1
Барселона - Интер Х
Ренџерс-Штутгарт 2
Униреа-Севиља 2
Арсенал-Стандард 1
Аз Алкмар - Олимпјакос Х

Само овие ги погодив...слабооо:helou:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.868
Поени од реакции
23.201
Сеа појше ќе се гледа еуропа лига отколку ЛШ, ајде ајде УЕФА купот е во мода.:vozbud:
Се спремаш ти, се спремаш. ИТАЛИЈАНСКА екипа ќе ве избаци :pipi:

Ливи го хоум, мор лак некст јиер, бај бај. Со Инсуа, Леива и Н'гог толку
Браво за Виола ептен ми направија ќејф, ем италијанска екипа ем Ливерпул го ксна. Мераци

Уште утре Милан и Јуве да се осигураат и да се знае кој е кој у Европа.
Само овие Пацериве ме плаша, али мислим дека ке го тепаат Рубин, ако си ги најде Мурињо кохоњесите до тогаш, и да нападне барем 15 минут у ЛШ годинава:vozbud:
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
нека не се изрезилат Милан и Јуве утре, наспроти себе имаат две врвни Француски екипи со големо реноме.... Виола веќе тепаа со Лион, на вас е редот.

ухх конечно вајда ќе има 4 Италијански претставника во ЛШ после кузнае колку време :)
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
нека не се изрезилат Милан и Јуве утре, наспроти себе имаат две врвни Француски екипи со големо реноме.... Виола веќе тепаа со Лион, на вас е редот.

ухх конечно вајда ќе има 4 Италијански претставника во ЛШ после кузнае колку време :)
Не се секирај утре Инзаги ке налета на некоја топка во шеснаесетник.:smeshko:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.605
Поени од реакции
43.214
Хаха некои личности се попаметни кога ќутат и не даваат мислење на форум :pos2:
Не глеам што е смешно..

А сеа колку е тоа остварливо,тоа е друго..:toe:

ахах постов дефинитивно е најголем бисер :) извини брат неможев да издржам
Динамо е од киев (ке играат барса динамо)
а интер ке игра со рубин
Мислев Интер-Рубин де...грешка сум пишал..а иначе нели играат у Киев,Динамо-Барса??
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
koj fanal rabota so barsa jako naebal a posebno koga e nalutena kako so bese slucajot sinokja protiv inter:vozbud:
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Попопо...значи вчера Интер беа сосема изгубени,незнаеа каде е топката,а пак и онај Мурињо незнае асолен состав да направи...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Mене ме интересире, последното коло од групата Б како ке биде, мислам кој и кој играт некој да пише ми треба мала информација.
Во групата Б се:
Ман.Јун.
Волфсбург
ЦСКА
Бешикташ

Паровите за последното коло како се!?
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
За првиот тип е многу тешко ова повеќе ми личи на чист 1. :)


Инаку мене ме интересире, последното коло од групата Б како ке биде, мислам кој и кој играт некој да пише ми треба мала информација.
Во групата Б се:
Ман.Јун.
Волфсбург
ЦСКА
Бешикташ

Паровите за последното коло како се!?
5 коло - Цска - Волфсбург ; Ман.Ју - Бешикташ
6 коло - Волфсбург - Ман.Ју ; Бешикташ - Цска

Табела -
Ман.Ју 10
Волфсбург 7
Цска 4
Бешикташ 1

значи вечерва Русиве МОРА да тепаат со Волфсбург доколку сакаат да играат во 1/8.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom