Ливадарки

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
I taa promasi ( do nekade) ama i ti promasvanje poenta, to cudo edno :( .
Шо сум промашил бе Владе?
Жена 30+ +куче = маж што виси по кладилници? И под претпоставка дека таквите жени се во голем број иако не се,што има лошо во тоа не разбирам?
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Шо сум промашил бе Владе?
Жена 30+ +куче = маж што виси по кладилници? И под претпоставка дека таквите жени се во голем број иако не се,што има лошо во тоа не разбирам?
Па на пример и жените и мажите имаат активности, со кои си го исполнуваат денот. Е сега тренд, психичка состојба билокако, кај дел од жените е како шѕо кажа авторот на темата актуелно чувањето на куче како замена за "нешто".
Мажите што прават кажи ми? Јас дадов само пример, а сте се фатиле како слеп за стап за него.
Ете може и теретана, кафани, незнам просветли ме, не сум машко за да знам.
Не е лошо да се има миленик, само дискутираме за оваа појава.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Па на пример и жените и мажите имаат активности, со кои си го исполнуваат денот. Е сега тренд, психичка состојба билокако, кај дел од жените е како шѕо кажа авторот на темата актуелно чувањето на куче како замена за "нешто".
Мажите што прават кажи ми? Јас дадов само пример, а сте се фатиле како слеп за стап за него.
Ете може и теретана, кафани, незнам просветли ме, не сум машко за да знам.
Не е лошо да се има миленик, само дискутираме за оваа појава.
А да дадеш пример за жени што висат на форуми како замена за "нешто" шо викаш? Или полошо е куче да шетаат?
 
Ф

Флеш

Гостин
@мкд владе

Бајо,фактички права ливадарка ти била оваа Марјана Станојковска .....Ги исполнува сите квоти .....

Се слика по ливади,шета пекинезер по Грчка и танца зумба .....


Све тоа иде у однос на ливадарка ,као рече еден член погоре .....:LOL:
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Се што е екстремно не е на арно
Ок.Сега кажи ама искрено,колку такви девојки ти познаваш што земале куче како замена за нешто,пошто си пишала оваа појава?Една у 1000 девојки е појава? Една у 100.000? Пошто еве јас не познавам ниту една,а познавам еден брачен пар што немаат деца од ху причини па чуваат куче да се залажат да се утешат,па не викам дека е тоа појава
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Шо сум промашил бе Владе?
Жена 30+ +куче = маж што виси по кладилници? И под претпоставка дека таквите жени се во голем број иако не се,што има лошо во тоа не разбирам?
Poentata be Nakjo. Poentata.
Patem receno maz sto kisni po kladilnici najcesto e seksualno aktiven maz. Sigurno nema da odbie zensko drustvo radi livce deka ke pisel.
Luvadarka naprotiv od druga strana e nedostapna zena, nema nikakva zelba za druzba so maski pol, uste pomalce seks. Si ima toj nejzin mal svet i okolu nego kineski zud.
I ne, ne bile ljubiteli na kucinja, planinarenja, jogi i neznam sto od sekogas tuku magicno im se javuva toj afinitet odma posle 30+, sekako ako se ispolneti nekoj kriteriumi prethodno koi ocigledno ili ne gi procitavte ili se napravivte deka ne gi procitavte. Pred toa si imale sosem ajde ke recam poinakov socijalen zivot.
Raka na srce oddamna nemam videno tolku pravenje na tri i pol, glumenje ludilo, relativiziranje, defokusiranje, razvodnuvanje na muabetot i sto li ne. Obicno toa sleduva koga ke pogodis necij zivec :cautious: .
I kade najdovte povrzanost so nekoj sto cuval i cuva milenik cel zivot so livadarkite. Tie bas e i naglaseno deka prethodno nemale nikakva zelba, interes ili bilo sto povrzano so milenici.
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
59
Поени од реакции
124
Poentata be Nakjo. Poentata.
Patem receno maz sto kisni po kladilnici najcesto e seksualno aktiven maz. Sigurno nema da odbie zensko drustvo radi livce deka ke pisel.
Luvadarka naprotiv od druga strana e nedostapna zena, nema nikakva zelba za druzba so maski pol, uste pomalce seks. Si ima toj nejzin mal svet i okolu nego kineski zud.
I ne, ne bile ljubiteli na kucinja, planinarenja, jogi i neznam sto od sekogas tuku magicno im se javuva toj afinitet odma posle 30+, sekako ako se ispolneti nekoj kriteriumi prethodno koi ocigledno ili ne gi procitavte ili se napravivte deka ne gi procitavte. Pred toa si imale sosem ajde ke recam poinakov socijalen zivot.
Raka na srce oddamna nemam videno tolku pravenje na tri i pol, glumenje ludilo, relativiziranje, defokusiranje, razvodnuvanje na muabetot i sto li ne. Obicno toa sleduva koga ke pogodis necij zivec :cautious: .
I kade najdovte povrzanost so nekoj sto cuval i cuva milenik cel zivot so livadarkite. Tie bas e i naglaseno deka prethodno nemale nikakva zelba, interes ili bilo sto povrzano so milenici.
Vlade aj kazhi si sea, ama iskreno, kolku "livadarki" ti mavnaa korpa vecherta koga ja otvori temata? :pos:
PS Toa shto nejkele so tebe da se ebat ne znachi deka ne se ebat ama aj da ne ti krsham film gledam cela teorija si izmislil samo za da se tesis.
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Vlade aj kazhi si sea, ama iskreno, kolku "livadarki" ti mavnaa korpa vecherta koga ja otvori temata? :pos:
PS Toa shto nejkele so tebe da se ebat ne znachi deka ne se ebat ama aj da ne ti krsham film gledam cela teorija si izmislil samo za da se tesis.
Ne be druze, tebe ti gi prepustam posto vaka na prva kako golemo ebaciste deluvas. Takov vpecatok ostavas. Za tebe tie se pickin dim. Ti original lezbejka ke preobratis, ne pak ovie.
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
59
Поени од реакции
124
Ne be druze, tebe ti gi prepustam posto vaka na prva kako golemo ebaciste deluvas. Takov vpecatok ostavas. Za tebe tie se pickin dim. Ti original lezbejka ke preobratis, ne pak ovie.
Ne be brat, daleku sum ja od ebachishte, samo ne gi sfakjam tolku emotivno korpite ko tebe, pa da praam analiza dal tie sho me odjebale chuvaat papagal ili hrchak dali vozat tochak ili kola na plin, dali doma imaat venecijanerki ili klasichni roletni...pa teorii nekoi ete gotovo sea napunile 30ka zhenive pa ne se ebat vishe pa so kuchinjata se ebele pa ne znam sho
Ali dobro sea valjda e i do brojot na korpite a bigami i do godinite toa :pos:

Nego da imash ti nekoj dobar drugar pa da i plati na nekoja trotoarka da te obraboti, ama bez da znaesh ti, da vidis kako odma kje se oprais, em neebitisot kje go izlechish em egoto balon deka si zavodnik jak, abe odma drug covek ke stanes nema vise da se zamaras komsikata dali cuvala kuce i dal se ebela ili ne, mozhe i passot od kajgana kje go zaboraish :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
Nego da imash ti nekoj dobar drugar pa da i plati na nekoja trotoarka da te obraboti, ama bez da znaesh ti, da vidis kako odma kje se oprais, em neebitisot kje go izlechish em egoto balon deka si zavodnik jak, abe odma drug covek ke stanes nema vise da se zamaras komsikata dali cuvala kuce i dal se ebela ili ne, mozhe i passot od kajgana kje go zaboraish :D
Nemam jas tolki dobri drugari ko tebe, valjda zatoa egoto i ne mi e tolku golemo :pos: .
Ti si imas i zatoa egoto ko balon. Ti rekov jas odma se poznava alfa mazjak, po muabetot. Sigurno i zenkite tuka te namirisaja, imaat nos tie za vakvi raboti.
Ajde ne se srami, kolku pp dobi so ponudi od forumdjifki za da gi oplodis :cautious:.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.813
Поени од реакции
15.736
И јас кога ќе достигнам 30+ сакам да си земам куче. После на тоа куче планирам уште едно да му земам, за да си има друштво.
нема потреба, шеташ куче, наидува потенциален партнер од спротивен пол со кучка и се е ок :cool:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.637
Поени од реакции
34.831
Ne be brat, daleku sum ja od ebachishte, samo ne gi sfakjam tolku emotivno korpite ko tebe, pa da praam analiza dal tie sho me odjebale chuvaat papagal ili hrchak dali vozat tochak ili kola na plin, dali doma imaat venecijanerki ili klasichni roletni...pa teorii nekoi ete gotovo sea napunile 30ka zhenive pa ne se ebat vishe pa so kuchinjata se ebele pa ne znam sho
Ali dobro sea valjda e i do brojot na korpite a bigami i do godinite toa :pos:

Nego da imash ti nekoj dobar drugar pa da i plati na nekoja trotoarka da te obraboti, ama bez da znaesh ti, da vidis kako odma kje se oprais, em neebitisot kje go izlechish em egoto balon deka si zavodnik jak, abe odma drug covek ke stanes nema vise da se zamaras komsikata dali cuvala kuce i dal se ebela ili ne, mozhe i passot od kajgana kje go zaboraish :D
... еве јас тебе ќе ти го скршам филмот, затоа што имаш сосема погрешно мислење за владе како мажиште и погрешно ја толкуваш неговата тема споредувајќи со негови лични емоции, владе не прима корпи, туку ги дава затоа што човекот си е верен беее, ама тоа не го прави ниту ебачиште ниту девица, таман си е, секоја чест!:pipi:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.792
Поени од реакции
21.202
... еве јас тебе ќе ти го скршам филмот, затоа што имаш сосема погрешно мислење за владе како мажиште и погрешно ја толкуваш неговата тема споредувајќи со негови лични емоции, владе не прима корпи, туку ги дава затоа што човекот си е верен беее, ама тоа не го прави ниту ебачиште ниту девица, таман си е, секоја чест!:pipi:
Ne be ostaj neka si pravat filmovi. Me korposa komsivkata radi pesot i taka od sto sum emotiven mnogu morav da otvoram tema za toa, da spodelam, uteha da baram :toe: .
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
59
Поени од реакции
124
Nemam jas tolki dobri drugari ko tebe, valjda zatoa egoto i ne mi e tolku golemo :pos: .
Ti si imas i zatoa egoto ko balon. Ti rekov jas odma se poznava alfa mazjak, po muabetot. Sigurno i zenkite tuka te namirisaja, imaat nos tie za vakvi raboti.
Ajde ne se srami, kolku pp dobi so ponudi od forumdjifki za da gi oplodis :cautious:.
Ne be brat ti kazhav ednash, ne sum ja ni alfa mazjak ni ebachishte ama pa ne sim ni do tolku ochaen na forum da baram zenki, a ushte pomalce da me brani karikatura ko bijons ( i ne daj bozhe da me snajde toa odma si stavam jazheto na vrat):popce:
Nema veza teraj si go filmot, analiziraj gi sea pa site sho kje te odjebat pa chekame nekoj nareden vikend da otvorish tema za singl zhenski 30+ sho zhiveat na treti sprat bez lift i radi toa nejkat nisho so tebe. Toa deka epten si zasekiran za niv a ne deka patis od zapechenost

P.S. poimot livadar se koristi u sasvim druga konotacija sho nema dopirna tochka ni so seks ni so kuchinja, ama aj da ne ti krsham ater, gleam epten ti se prai kejf toj poim koa kje go upotrebish makar i pogreshno, nema smisla da ti go zgasnam toj zrak svetlina vo tvojot napaten zivot :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom