Ливадарки

Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ах бе колку муабети за тоа што бил Владе :pos:

Владе е типичен македонски или поарно кајгански малограѓанин. Типична машка портарка и на темиве за тоа и го имаме, за да после мнооогу години да извади кој што кажал и што направил.

И нормално е ваква тема, затоа што типично за портарките е вадење на муабет некому, конкретно сега е изваден муабетот за ливадарки :D

Поарно е око да ти извадат, отколку муабет, така рекокол некој малограѓански мудрец.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
@Bafra те сакам, не му правите услуга, му требаат шамарите и реалити чекот од татко му.
Темава е за девојки кои кучињата ги третираат како да им се деца, не е за Владе.
Реалноста е таа, врие кучиња, измет, мочки, галама да не зборам.

Не знам што сте се фатиле за Владе и како го опишувате демек сте му први комшии... Ве навреди ли нешто темава или од претходно си имате со него скачки, како и да е, многу ниско бар од тебе.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Ах бе колку муабети за тоа што бил Владе :pos:

Владе е типичен македонски или поарно кајгански малограѓанин. Типична машка портарка и на темиве за тоа и го имаме, за да после мнооогу години да извади кој што кажал и што направил.

И нормално е ваква тема, затоа што типично за портарките е вадење на муабет некому, конкретно сега е изваден муабетот за ливадарки :D

Поарно е око да ти извадат, отколку муабет, така рекокол некој малограѓански мудрец.
Zivo goram od zelba da znam ti kako se dozivuvas tuka na forumot.
Za drugite kako te dozivuvaat manje vise jasno e.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Темава е за девојки кои кучињата ги третираат како да им се деца, не е за Владе.
Реалноста е таа, врие кучиња, измет, мочки, галама да не зборам.

Не знам што сте се фатиле за Владе и како го опишувате демек сте му први комшии... Ве навреди ли нешто темава или од претходно си имате со него скачки, како и да е, многу ниско бар од тебе.
Главната причина зашто они земаат куче и го третираат ко дете е шо не сакаат веќе да го имаат со сељак, да се заебат ко мајките им да се направат зависни од некој таков, а ако не брзаш у читањето ке сконташ дека то шо врие од говна насекаде е од сељакот. Ти Бафриш евидентно не си по кучињата затоа не можеш да видиш зашто Владе тема отворил ( прочитај ја пак првата реченица ) и изгледа го заборави муатетот за корона, сите ние шетачите ептен многу лесно поминавме ;).
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Темава е за девојки кои кучињата ги третираат како да им се деца, не е за Владе.
Реалноста е таа, врие кучиња, измет, мочки, галама да не зборам.

Не знам што сте се фатиле за Владе и како го опишувате демек сте му први комшии... Ве навреди ли нешто темава или од претходно си имате со него скачки, како и да е, многу ниско бар од тебе.
Bafra ima dve pricini zosto se pocustvuvaa pogodeni. Prvata e najverojatno imaat doma nekoja livadarka, sestra im najverojatno ili epten bliska rodnina. Drugata e ocaen obid za vnimanie od zenskiot del na forumot, kao vidi nie kolku ve poddruzavme i ve sfakjame.
Iskreno se nadevam deka e prvoto oti ako e vtoroto ednostavno e samo zalno :(
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
Koj pacienti gi krepi forumot, tugj sram me fakja :facepalm:

Oti debilni temi?
Ete posto ovie dvata ebacistata ne najdoja za shodno da odgovorat, tuku se zamarat so mene kako da so toa magicno ke im isceznat livadarkite sto im zasednaja po doma pa se pocustuvaja povikani da gi branat, opravduvaat i da negiraat deka postojat.
Taka da poveli, ima livadarki ili ne spored tebe? Kratko i jasno.
оти арен беше насловот на темата, ова Ливадарки не личи на ништо сега освен вреѓање и глупирање
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Еве бафрич, прочитај му го ова последново и пробај да ми го оправдаш.
 
Член од
8 февруари 2020
Мислења
4.888
Поени од реакции
7.268
Главната причина зашто они земаат куче и го третираат ко дете е шо не сакаат веќе да го имаат со сељак, да се заебат ко мајките им да се направат зависни од некој таков,
Од толку слободни машки, сите ли се сељаци или разни други причини се...
Во денешно време за девојка да е зависна од сељак, тоа значи нејзе исто не ја бива, посебно овие со кучињата, претежно се вработени, независни.
Плус тоа со заебување ко мајките, при толку информации како да ја искористат моќта на дундата, а они не успеале, не ќе да е до сељаци.

Ти Бафриш евидентно не си по кучињата затоа не можеш да видиш зашто Владе тема отворил ( прочитај ја пак првата реченица ) и изгледа го заборави муатетот за корона, сите ние шетачите ептен многу лесно поминавме
99% сум сигурен дека Владе е меѓу највозрасните на форумов, само Игорче и Иреал да се постари од него, па сигурно не е таа причината што ја отворил темава.
За короната, ние што сме на периферија, или имаме викендици подалеку од центар, полесно од вас шетачите поминавме, без никакви обврски за куче/маче. :D

Bafra ima dve pricini zosto se pocustvuvaa pogodeni
Ме зачуди @Goyathlayy што вака со клизачи влегува, на ваква тема, другиве пробуваат нешто интересни да се.

Еве бафрич, прочитај му го ова последново и пробај да ми го оправдаш.
Не сум ни судија ни адвокат па да правдам. Големи сте, терајте, ама темите не се за тој што ги отвара.
 
Член од
30 август 2021
Мислења
1.243
Поени од реакции
2.625
Ме зачуди @Goyathlayy што вака со клизачи влегува, на ваква тема, другиве пробуваат нешто интересни да се.
Бидејќи понижува, колку сака нека е стар, ја ова и на пензионери им го праам у живо. Тебе само можда не ти се свиѓа концептот да преваспитуваш пензионер.

Владе продужи. ќе поминам пак за некој ден да видиме дал нешто се смени.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.817
puppy-love-puppy-kisses.gif

... тешка работа за родителите пензионери, да доживеат воспитна од сопствени деца, само затоа што се грижат за нив да не се изолират со расно куче, до вчера незаинтересирани за тие миленици, во име на создавање вистинско семејство, да си видат внуци.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Бидејќи понижува, колку сака нека е стар, ја ова и на пензионери им го праам у живо. Тебе само можда не ти се свиѓа концептот да преваспитуваш пензионер.

Владе продужи. ќе поминам пак за некој ден да видиме дал нешто се смени.
Jas ponizuvam. Si gi citas postovite?
Zede tuka pravis krivi drini, se akas od zemja, glumis nekoja moralna velicina a vsusnost ete kaj te bolelo tebe zabot.
Druga rabota, neznam vo koj film si vlezen okolu prijavuvanjeto, nemam popametna rabota tebe ke te prijavuvam. Cisto informativno probav onaka kulturno da ti dolovam deka se gubis so muabetite. Prikazni kolku si se sakate so zenati i tamu nekoj totalno nebitni muabeti. Ali ok, ete prodolzi slobodno, nikoj ne te prijavuva, najmalce jas. Sledniot pat ete mozis za prvata sredba da ni pisis i prviot baknez oti ete site gorime od zelba i toa da go naucime :facepalm:.
I so cel um ako mislis deka nekoe filozovce koj e vlezeno vo film ke mi smeni stav ili ke se odlogiram od forumot togas odma da ti kazam deka epten si se imas preceneto. A i po nekoja slucajnost i toa da se sluci, nisto nema da ti ja smeni realnosta okolu livadarkata za koja tolku se pritrese, taka da slobodno pomini koga sakas, ti garantiram deka nisto nema da se smeni kolku i da se pritresvas i histeriziras :toe:
Автоматски споено мислење:

Ме зачуди @Goyathlayy што вака со клизачи влегува, на ваква тема, другиве пробуваат нешто интересни да се.
E pa ete ti kazav. Prvoto :toe:
Автоматски споено мислење:

99% сум сигурен дека Владе е меѓу највозрасните на форумов, само Игорче и Иреал да се постари од него, па сигурно не е таа причината што ја отворил темава.
За короната, ние што сме на периферија, или имаме викендици подалеку од центар, полесно од вас шетачите поминавме, без никакви обврски за куче/маче. :D
Ne bidi tolku siguren :cautious:, mada to nema ama bas nikakva vrska so nisto. Tema ko tema. Sega nekoj sto si se prepoznaa ili gi pecna nesto, jbg se slucva. Ajde da ne otvorame temi oti nekoja snegulka ke se navredela.
Tuku mi izbegavte, kakva vrska ima temata so koronata ili prolupa ovoj skroz?
 
Последно уредено:
Член од
17 јануари 2020
Мислења
59
Поени од реакции
124
99% сум сигурен дека Владе е меѓу највозрасните на форумов, само Игорче и Иреал да се постари од него, па сигурно не е таа причината што ја отворил темава.
Auuu sega kako go utepa :pos::pos:
A tek doprva treba da go zhenime, ne znam dali se isplati taa maka za tolku malku :pos:
Прегледај го приврзокот 336589

... тешка работа за родителите пензионери, да доживеат воспитна од сопствени деца, само затоа што се грижат за нив да не се изолират со расно куче, до вчера незаинтересирани за тие миленици, во име на создавање вистинско семејство, да си видат внуци.
A roditelite na Vlade crnci li se? :mad:
Tie neli sakaat da si vidat vnuci?
Sinot da im sozdade vistinsko semejstvo?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
оти арен беше насловот на темата, ова Ливадарки не личи на ништо сега освен вреѓање и глупирање
Oti ete imalo oficijalen naziv za taa karegorija na zeni koj togas koga ja kreirav temata, ne go znaev :toe:
Vregjanjeto i glupiranjeto e sostaven i neizbezen del koj nema vrska so naslovot na temata tuku si vleci koreni od nekoi traumi koi sega im se trigernaa pa im izleguvaat na povrsina.
Ne se zamaraj.
Автоматски споено мислење:

Auuu sega kako go utepa :pos::pos:
A tek doprva treba da go zhenime, ne znam dali se isplati taa maka za tolku malku :pos:

A roditelite na Vlade crnci li se? :mad:
Tie neli sakaat da si vidat vnuci?
Sinot da im sozdade vistinsko semejstvo?
Jas na tvoe mesto povrkje bi se grizel za ta livadarkata civija doma sto vi ostana :D
Автоматски споено мислење:

...извини вака, малку оф топик, од каде знаеш дека не е женет?
Ovcite zaedno gi pasevme :toe:.
Ostaj gi, gledas deka im kisni nekoja livadarka doma i sega kao jas mu sum kriv pa lecat kompleksi.
Автоматски споено мислење:

Од толку слободни машки, сите ли се сељаци или разни други причини се...
Во денешно време за девојка да е зависна од сељак, тоа значи нејзе исто не ја бива, посебно овие со кучињата, претежно се вработени, независни.
Плус тоа со заебување ко мајките, при толку информации како да ја искористат моќта на дундата, а они не успеале, не ќе да е до сељаци.
A jas celo vreme odokolu, diplomatski so usul sto bi rekle, ama ti kako mu go plesna, vkoren go sece :pos:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom