Ливадари и ливадарки

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.557
Замисли си куче и те зима/купува ливадарка, портокалова кратка коса со пирс на носот, и плус веганка те храни само со соја и тревки.

Нонстоп ќе лаам у маало за некој од комшиите да ме отрови.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.408
Поени од реакции
46.982
задње време доста примеќам омажени година две три а приплод не. Ме чуди што е работава, дали јаловици се или што е. Некако се земаат а деца не праат. Порано луѓе се бореа да посвојат дете да имаат, сега овие можат а не праат ништо.
Огромен проблем е со неплодност последнава декада, поготово откако почнаа бракови да се склопуваат на 35+ возраст. И не е само кај жените проблемот.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.674
Поени од реакции
23.728

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Ќе си земи некоја ваква и ќе нема потреба да се мачи да праи деца

Прегледај го приврзокот 420250
Не че се мачат пак деца да праат, плус не се сељаци да загледуваат на вакви работи :D
Автоматски споено мислење:

Сериозен е муабетот. Ги изгубивме луѓево. У брак а деца не праат.

Време е дефиницијата да се прошири со брачни ливадари.
8 милијарди е стопанкиниот свет, за кој к ти требаат уште деца, да ти се мочаат во водата на одмор?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.331
Поени од реакции
19.002
Не че се мачат пак деца да праат, плус не се сељаци да загледуваат на вакви работи :D
Автоматски споено мислење:


8 милијарди е стопанкиниот свет, за кој к ти требаат уште деца, да ти се мочаат во водата на одмор?
Нема бели деца.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Огромен проблем е со неплодност последнава декада, поготово откако почнаа бракови да се склопуваат на 35+ возраст. И не е само кај жените проблемот.
овие кај мене што ги гледам се рани триести или касни дваесети. На фб имам можеби едно 7-8 такви пара што правеа свадби а немаат деца. Дали кариеризмот преовладува пред основање фамилија или едноставно станале алергични луѓево на принова. Не ми делува ко да се јаловици, не се дотолку стари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
овие кај мене што ги гледам се рани триести или касни дваесети. На фб имам можеби едно 7-8 такви пара што правеа свадби а немаат деца. Дали кариеризмот преовладува пред основање фамилија или едноставно станале алергични луѓево на принова. Не ми делува ко да се јаловици, не се дотолку стари.
Тие барем направиле свадби :D Туку до каде си ти по тоа прашање? Ќе рипаш во тавче за брзо, или уште си мал за такви работи?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Тие барем направиле свадби :D Туку до каде си ти по тоа прашање? Ќе рипаш во тавче за брзо, или уште си мал за такви работи?
Што имам јас врска со тоа? Правиме муабет за нешто трето. Мојот брачен статус не игра овде улога.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Што имам јас врска со тоа? Правиме муабет за нешто трето. Мојот брачен статус не игра овде улога.
Те гледам загрижен за демографијата и за животот на другите, биди пример за сите, ожени се и склепај некое детенце.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.297
Поени од реакции
40.085
Те гледам загрижен за демографијата и за животот на другите, биди пример за сите, ожени се и склепај некое детенце.
Јас како единка не можам да направам промена ако сите идат у погрешен правец. Тука разговараме за општите проблеми кои владеат и ја рушат целата демографија на Македонија.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Јас како единка не можам да направам промена ако сите идат у погрешен правец. Тука разговараме за општите проблеми кои владеат и ја рушат целата демографија на Македонија.
Мора некој да е пример, ете ти биди првиот.
Од каде знаеш, можеби и тие се во некоја двоумица, се тешат дека ти не си ни женет па оставаат за потаму за деца.

Само храбро Ронка, форумот е зад тебе :oleee:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.807
Поени од реакции
10.407
Тие барем направиле свадби :D Туку до каде си ти по тоа прашање? Ќе рипаш во тавче за брзо, или уште си мал за такви работи?
Моментално гради кариера - како матичар.
Води статистики не од лични познанства, туку од социјални мрежи.
Кога ќе порасни ќе се жени, дотогаш ќе му суди на женети, реализирани персони и секоја од нив ќе биди со некоја фалинка.

Види ја оваа, курва - не се омажила.
Види ја оваа, се омажила - нема приплод.
Види ја оваа, џип си купи нов - абе од каде она пари, мажот и и го има купено.
Види ја оваа магистрира - а толку беше глупа во основно.
Види ја оваа, има куче - ах, ливадарка.

итн, итн, итн...

Многу едноставно, неебитисот раѓа фрустрации.

На фб имам можеби едно 7-8 такви пара што правеа свадби а немаат деца.
Од само 7-8 пара вадиш општ заклучок?
Што со тие кои НЕ сакаат да имаат деца?


Јас како единка не можам да направам промена ако сите идат у погрешен правец. Тука разговараме за општите проблеми кои владеат и ја рушат целата демографија на Македонија.
Напротив, ако мислиш дека е до толку општ проблем кои ја рушат демографската слика во МКД и ако толку те засега, убаво ти вика Лестер, жени се, склепај 3 деца и со тоа активно придонеси кон решавање на проблемот.

Или тоа подразбира да излезиш од соба прво?
Ах да, ништо.

Епа тогаш, види ги бе овие скопени! Немаат деца еј, а се земале.
Уф проблеееееем.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
Моментално гради кариера - како матичар.
Води статистики не од лични познанства, туку од социјални мрежи.
Кога ќе порасни ќе се жени, дотогаш ќе му суди на женети, реализирани персони и секоја од нив ќе биди со некоја фалинка.

Види ја оваа, курва - не се омажила.
Види ја оваа, се омажила - нема приплод.
Види ја оваа, џип си купи нов - абе од каде она пари, мажот и и го има купено.
Види ја оваа магистрира - а толку беше глупа во основно.
Види ја оваа, има куче - ах, ливадарка.

итн, итн, итн...

Многу едноставно, неебитисот раѓа фрустрации.


Од само 7-8 пара вадиш општ заклучок?
Што со тие кои НЕ сакаат да имаат деца?



Напротив, ако мислиш дека е до толку општ проблем кои ја рушат демографската слика во МКД и ако толку те засега, убаво ти вика Лестер, жени се, склепај 3 деца и со тоа активно придонеси кон решавање на проблемот.

Или тоа подразбира да излезиш од соба прво?
Ах да, ништо.

Епа тогаш, види ги бе овие скопени! Немаат деца еј, а се земале.
Уф проблеееееем.
Во минатото неговиот муабет се водеше на камен пред порта и од 70 годишни, или пијандури што не ги сакаа ни по дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom