Ливадари и ливадарки

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.337
Во минатото неговиот муабет се водеше на камен пред порта и од 70 годишни, или пијандури што не ги сакаа ни по дома.
Модерен е Рон, јас се кладам дека за вакви дискусии си има посебен чат направено со другарчињата, кај седи тој по камења да настини.

Ако јас и ти му дадеме профили од фб кој знае во која категорија ќе не шибнат :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Модерен е Рон, јас се кладам дека за вакви дискусии си има посебен чат направено со другарчињата, кај седи тој по камења да настини.

Ако јас и ти му дадеме профили од фб кој знае во која категорија ќе не шибнат :D
Ливадари?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.268
Поени од реакции
40.042
јас сфаќам дека ме мразите, но тоа не значи дека треба да ја терате темата у канализација. Сакав муабет да се отвори, а не лични препирки некои. Е тоа интересно еднаш, но сега цел ден да вергламе.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
јас сфаќам дека ме мразите, но тоа не значи дека треба да ја терате темата у канализација. Сакав муабет да се отвори, а не лични препирки некои. Е тоа интересно еднаш, но сега цел ден да вергламе.
Од што мака да те мразиме?
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.786
Поени од реакции
10.337
јас сфаќам дека ме мразите, но тоа не значи дека треба да ја терате темата у канализација. Сакав муабет да се отвори, а не лични препирки некои. Е тоа интересно еднаш, но сега цел ден да вергламе.
Оти бе одма се лутиш, мајтап е, олабај се, никој не те мрази - особено нема зошто јас и Лестер да те мразиме.

Си имаш ти фалинки како и секој човек (си имаме и ние) ама ценам дека не си злонамерен до таа мера да се ситиш на туѓи животни ситуации, само ете малце отповеќе трачарски си расположен на различни теми (оваа е една од нив).

Не се секирај, никој не те мрази, за да те мрази некој треба да те познава лично, да го афектираш во секојдневие и тек тогаш се поставува прашањето дали ќе те мрази и ќе губи време и енергија со тоа или ќе одлучи да те елиминира и да продолжи понатаму.

Јас немам причини да те мразам, нема (сигурен сум) ни Лестер, само беше лесна мета за мајтап пошто мислењата и заклучоците кои ги изваде беа смешни.

Не те мразиме.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.135
Поени од реакции
21.771
Vie dvata Zoki prolivot go zamenvate?
So se trigernavte tolku od muabetot na Ron :cautious:
Автоматски споено мислење:

Сериозен е муабетот. Ги изгубивме луѓево. У брак а деца не праат.

Време е дефиницијата да се прошири со брачни ливадари.
Aj ke te molam ne mu davaj idei na ova pafnatata, kojznaj so ke mu zbrci niz glata ko ke iskluci. Stabilna e ko Uranium 235 ;)
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.979
Ме потсети муабетов.
Чат пат, на некој месец, објавувам слика на фб, да се види дека не сум трудна.
Го правам тоа за да ги спасам мајка ми и свекрвата од прашања што ги мачат тетките, бабите, фаци ко Рон од машка популација, значи "тетки" во глобала јас си ги викам овие што ги занима ептен интимно кој, што, до каде е со животот.
Пак замараат, ама слушам дека поретко се дешава.

Иначе се согласувам дека ако сте толку засекирани со глобалните дешавки, треба да тргнете од себе со промена на поарно.
Прв чекор, нормално, да се најде плоден партнер, со консензус.
Мисли глобално, делувај локално.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.897
Поени од реакции
35.740
Vie dvata Zoki prolivot go zamenvate?
So se trigernavte tolku od muabetot na Ron :cautious:
Автоматски споено мислење:


Aj ke te molam ne mu davaj idei na ova pafnatata, kojznaj so ke mu zbrci niz glata ko ke iskluci. Stabilna e ko Uranium 235 ;)
Му треба мотивација да стигне до пракса, во моментов е само на теорија.
 
Член од
17 септември 2022
Мислења
724
Поени од реакции
1.733
Eeeee ko kje mi tekne leto 2019, ja na plaza u hipomanija na zena mi za univerzumo i suptilni energii i praam muabet a ona jadna mi vika - odi najdi bre nekoj forum iznapishi se i vrati se da se isfukame u vodata..... eee gospo da ja pozivee... da ne beshe ona nemashe da go otkrijam nepresushnio izvor na zabava... dizni moze da propadne ama vashte biseri nikad nema da seknat... neebitis se sekira za natalitetot a drug neebitis ljut oti ne go ebat ami kuce shetaat... praajsles!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.403
Поени од реакции
35.948
...а пак во сексуалниот живот, ако е редовен сигурно ќе те праша јајната клетка или сперматозоидот дали има дозвола да се спојат или да почекаат да се стекне со врвот на кариерата!

...тие што во ова време немаат деца, а се заедно секој ден во фертилна фаза пречка се или здравствена причина кај партнерите или немаат воопшто сексуален живот, трето нема.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.232
Поени од реакции
57.025
Што имам јас врска со тоа? Правиме муабет за нешто трето. Мојот брачен статус не игра овде улога.
Па ете и ти како што си радознал ко баба некоја, така и нас не интересира кога ќе се жениш и кога ќе праиш деца пошто веќе 30+ си и времето ти бега. Донеси снашка дома, усреќи ги родителите, донеси млада крв да ја одмени мајка ти, напумпај 2-3 деца да имаат занимација старите, да ви помогнат да ги изгледате доека сте млади.

Иначе да, за другото си до негде у право, мада не мислам дека е некој кариеризам у прашање, пошто за кој кур би влагале у брак ако не планираат деца. Мое мислење е ко што вика курајберот, голем проблем со неплодноста пошто касно се влага у брак, а и животот пред бракот ни е у голем дел отиден у курац пошто ретко кој живее квалитетен живот, свашта внесуваме у нас, неквалитет, сомнителна храна, не зндрав живот, модерни болести и слично све тоа влијае да нејќе да фати.

И не е вкусно лично да прашуваш некој зошто нема деца, вака на форум е океј, у живо немој да си се бламирал да влагаш у такви приватни дискусии.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.403
Поени од реакции
35.948
...а посебно ако се прими(ла) антиковид вакцина, гинеколошките и уролошките здравствени проблеми се уште поизразени за создавање на потомок.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.135
Поени од реакции
21.771
Eeeee ko kje mi tekne leto 2019, ja na plaza u hipomanija na zena mi za univerzumo i suptilni energii i praam muabet a ona jadna mi vika - odi najdi bre nekoj forum iznapishi se i vrati se da se isfukame u vodata..... eee gospo da ja pozivee... da ne beshe ona nemashe da go otkrijam nepresushnio izvor na zabava... dizni moze da propadne ama vashte biseri nikad nema da seknat... neebitis se sekira za natalitetot a drug neebitis ljut oti ne go ebat ami kuce shetaat... praajsles!
Zoki sekoj so makata, nekoj za neebitis, nekoj za livadarki, Ti oti non stop nekoj ti parkira na tvoeto mesto i taka ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom