Леј не ме ду*и да ти и'ам

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Пато масовно?
Не знам како се вика, од него само поново е она видеоно со тој еден дечко што збори нешто за брзи брзини од нешто побрзоа за Штип нешто, што ти знам. Ептен нови клипови се тие.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не ми работи сензорот вечерва, се надевам дека сте иронични со постовите дека малиов е цар. :eek:

Малиов е пример дека ќутек у маало е божји дар. Да не зборам за домашното воспитување. И дека разгалени детишта се модерна напаст на општеството.

inb4, не сум либерал, не ја поддржувам акцијава појадок на мост, слушам метал, Продиџи и турбофлк, насилник со тапија.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Не ми работи сензорот вечерва, се надевам дека сте иронични со постовите дека малиов е цар. :eek:

Малиов е пример дека ќутек у маало е божји дар. Да не зборам за домашното воспитување. И дека разгалени детишта се модерна напаст на општеството.

inb4, не сум либерал, не ја поддржувам акцијава појадок на мост, слушам метал, Продиџи и турбофлк, насилник со тапија.
Зошто ќотек?Ако веќе организираш појадок на мост,организирај како што треба..Избркај тројца од тие што земаат плата без потреба,и не работат апсолутно ништо,купи 20 кила кашкавал од скапиот и направи како што треба..Тоа народот што отишол таму е за греота,отишол барем еден оброк да направи настрана,за дома да му остане повеќе,па уште и му става растителен кашкавал,гарант со при крај рок на траење..И после на сите вести во оваа Наша Република ќе ги прават светци,еве ние му помагаме на народот..Нема грешка..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.357
Поени од реакции
58.030
Не сме иронични @ElNinho, кога ќе видиш дете што не е копи/пасте појава и не повторува по сите како да е програмиран, треба да препознаеш карактер. На малиот му е преку Тасе што го свлечкале од сабајле да јаде гратис евтина храна и си кажува како што мисли, многу искрено, за разлика од повеќето луѓе кои се обидуваат да бидат политички коректни пред камера или на форум.

Еве уште еден талент од Србија:

 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ко некој да му ставил нож на грклан и му рекол "пред мене, да јадеме на мост или твојот врат ќе се најде во месара!".
Исушен цемент :facepalm: Исушен му е него умот. Ќе го прашав дали има вкус на исушен цемент ако неговите дома живееа од социјална помош!
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не сме иронични @ElNinho, кога ќе видиш дете што не е копи/пасте појава и не повторува по сите како да е програмиран, треба да препознаеш карактер. На малиот му е преку Тасе што го свлечкале од сабајле да јаде гратис евтина храна и си кажува како што мисли, многу искрено, за разлика од повеќето луѓе кои се обидуваат да бидат политички коректни пред камера или на форум.

Еве уште еден талент од Србија:

Јас препознавам лигав тип, кој не го цени лебот. Дебилноста на манифестацијата воопшто не ја земам во предвид. Точно, преку тасе му е што го довлечкале да јаде растителен кашкавал, рано насабајле бидејќи е научен да јаде полнето пилешко со парите од неговите. Никаде не ги ни оправдувам тие што се „политички коректни“ и кои лижат газ на рандом манифестацијата. Едноставно, дечково е пример за многу размазени дечишта кои живеат под стаклено ѕвоно од родителите, притоа не го почитуваат нив, а сепак остануваат мекуши.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.357
Поени од реакции
58.030
Јас препознавам лигав тип, кој не го цени лебот.
Дете е, не можеш да го цениш лебот додека не почнеш да го заработуваш. А ова што го јаде е гратис, така да...
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Дете е, не можеш да го цениш лебот додека не почнеш да го заработуваш. А ова што го јаде е гратис, така да...
Што знам. Мене не ми личи на дете, 17 сигурно има. А тоа не е дете, дете е тоа шо го постираше во клипот погоре. Океј, не можеш да го цениш на ист начин отакко ќе почнеш да го заработуваш, ама сигурно ќе можеш да го цениш оној кој ти е поклонет на маса, макар и со растителен кашкавал. Не е и он крив, родителите и општеството со измешани вредности се.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
Вие што серете за растителен кашкавал,100% дома јадете таков,или да ви дадат нема да препознаете дали е растителен или не.

Акцијава е дебилна,пошто на нашиов народ не вреди ништо гага да му дадеш,пошто прво ќе го изеде,после ќе ти плукне у фаца.И тие што отишле таму се 90% од лакомост,а не од тоа дека се греота и сиромашни.

А мангупов не знам кај мисли дека отишол,во Пелистер или Тренд,па очекувал ордевери,цезар салати и телешки бифтеци ?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.357
Поени од реакции
58.030
Што знам. Мене не ми личи на дете, 17 сигурно има. А тоа не е дете, дете е тоа шо го постираше во клипот погоре. Океј, не можеш да го цениш на ист начин отакко ќе почнеш да го заработуваш, ама сигурно ќе можеш да го цениш оној кој ти е поклонет на маса, макар и со растителен кашкавал. Не е и он крив, родителите и општеството со измешани вредности се.
- 17 е дете за мене, ќе видиш на што мислам еден ден.
- Не можеш да цениш нешто што ти е дадено гага. Мора да се испотиш прво.
- Нема ова врска со родители и воспитување, не кажа ништо некултурно детето само си кажа како се осеќа во врска со сендвичот.
- Кога бев на негова возраст немаше такво срање како растителен кашкавал, не знаевме што е тоа. Така да тешко ми е да му судам на некој што бил разбуден сабајлечки, и наместо да си јаде ко човек од фрижидер и да се врати во кревет да мастурбира на Ким Кардашијан, бил свлечкан до центар за да јаде нешто што едвај може да се категоризира како храна за луѓе.

Во секој случај, респект од мене затоа што е искрен и спонтан. Манифестацијата е башка муабет.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.095
Поени од реакции
9.016
Тек леќа да му сервирале, кај ќе му беше крајот.

А Коце по една народна кујна да направеше во секоја општина немаше да биде лошо.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Тек леќа да му сервирале, кај ќе му беше крајот.

А Коце по една народна кујна да направеше во секоја општина немаше да биде лошо.
и секој петок, сабота и недела тазе печени цигли како специјалитет за ваквите ко детево, а за пензионерите бајати, од пред недела дена.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom