Лефкада

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Peja989

Тука сум од вчера, за сега Катизма е Шутка (не дека е лоша плажата, туку мразам урбани плажи), Пефкулија е второ место, Милос убедливо прва, но остануваат уште трите Каламици плажи, ПК, Гиалос, Егремни и Агиофили за некоја конечна оцена. Времето е топ, народот е тамам по гужва...
Абе ти викам не ја бива, ептен ми е Градиште 2, милијарда луѓе, музика, кафиЌи, ресторан, паркингзи милион. Не е во духот на Лефкада, дефинитивно. Пиши после денот поминат на Агиофили, па ќе правиме муабет :)
 
C

cige

Гостин
Не е БАШ сигурна, со оглед на тоа што 2/3 од плажата се заградени зошто постои опасност од одрони. Иначе, имам еден пост некоја страна поназад, пролистај и ќе видиш мое гледање за Лефкада. Јас бев годинава, одлично искуство. Гледам многу ја фалат Катизма, јас да одам пак, не би сакал ни 20 минути да потрошам на неа. Плажи што сите ги забораваат а се лудница според мене се Кеваликефта, Мегали Петра и Пефкулиа.

Секако дека не си уплатил за Џабе.

П.С. Не се враќај без да одиш на Агиофили :)
Пефкулиа ти се допадна? Не ми се верува. Погоре кажа како си разочаран што на некој камен му се стркалал на друга плажа (не и го пишувам името да не бидам разбран дека не ми се допаѓа таа плажа).
Колкави камења фрлаат брановите во Пефкулиа, нога ќе ти скршат, ќе се удавиш ако има после тој пак друг голем бран.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Пефкулиа ти се допадна? Не ми се верува. Погоре кажа како си разочаран што на некој камен му се стркалал на друга плажа (не и го пишувам името да не бидам разбран дека не ми се допаѓа таа плажа).
Колкави камења фрлаат брановите во Пефкулиа, нога ќе ти скршат, ќе се удавиш ако има после тој пак друг голем бран.
Едно е камен од карпа да ти падне, од висина 30-40 метри, друго се брановите. Ако не сакаш бранови, оди си само на Агиофили :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
После посетени сите поголеми и познати плажи на Западот (освен Егремни, али и таа планирам со тура), дефинитивно Гиалос нумеро уно, после неа и дишат у врат Милос и М. Петра.
 
C

cige

Гостин
Општо зборам, опушти се.
Ти не си бил на Лефкада, пишуваш што си наслушал од некој. И ми го пренасочуваш муабетот. На Пефкулиа како што брановите фрлаат камења така нема нигде на цела Лефкада. И тоа големи како дињи.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ти не си бил на Лефкада, пишуваш што си наслушал од некој. И ми го пренасочуваш муабетот. На Пефкулиа како што брановите фрлаат камења така нема нигде на цела Лефкада. И тоа големи како дињи.
Циго, толку си глуп, што да има мерна единица за глупоќа, по тебе би ја мереле. Бев пред месец дена.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Циго, толку си глуп, што да има мерна единица за глупоќа, по тебе би ја мереле. Бев пред месец дена.
Остај го, на Пефкулиа метеорити паѓаат :)))

Него бев денеска на јужните - Агиофили, Амуса и Микрос Гиалос.

Почиста вода од Агиофили не сум видел реално, али патот до таму цццц која катастрофа. Ај паркингот е ОК, али земале вили да прават одма после Василики од десно, која багра е ццц, полош пат е и од тој до Гиалос. Ма полош пат е и од еден (ќе ти го нацртам каде е на Гугл) каде решив да скратам од Кацики до светилникот хахахах
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе последниве дена ве читам и не сакам сеир да ви фаќам ама морам зш ептен сте Вмро-Сдсм преговори. Се договоривте која плажа е најбоља аман веќе :D
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Остај го, на Пефкулиа метеорити паѓаат :)))

Него бев денеска на јужните - Агиофили, Амуса и Микрос Гиалос.

Почиста вода од Агиофили не сум видел реално, али патот до таму цццц која катастрофа. Ај паркингот е ОК, али земале вили да прават одма после Василики од десно, која багра е ццц, полош пат е и од тој до Гиалос. Ма полош пат е и од еден (ќе ти го нацртам каде е на Гугл) каде решив да скратам од Кацики до светилникот хахахах
Абе ти викам, додека да стигнеш до Агиофили пцуеш и колнеш се' и сешто, се додека не ја видиш плажата. Тогаш забораваш се' :)
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Абе ти викам, додека да стигнеш до Агиофили пцуеш и колнеш се' и сешто, се додека не ја видиш плажата. Тогаш забораваш се' :)
Кое крстарење го фати и колку седеа на Егремни?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Кое крстарење го фати и колку седеа на Егремни?
Брат, отидов и зажалив за крстарењето, зошто ми се лоши многу а имаше огромни бранови и со девојка ми умиравме 80% од патувањето. На Егремни, на копно не седевме ни 40 минути, може и помалку, со оглед на тоа што гледавме побрзо да се вратиме во брод, за да фатиме подобри места, дека бевме горе а горе е хаос. Ако ти се лоши, што подоле, тоа подобро, помали осцилации. Иначе, они викаат 1 саат и 30 минути ама тоа рачунаат од укотвување до поаѓање а ти требаат добри 20 мин да влезе и да излезеш, значи убеден сум дека не се седи повеќе од 40тина минути.[DOUBLEPOST=1472833070][/DOUBLEPOST]Иначе, од Нидри сите 3 брода одат заедно, Егремни, Порто Кацики (само од вода 20 минути, не доаѓа до плажа), Кефалонија, Итака, тоа фејк пештерата, Скорпио (бившиот остров на Оназис, сега газда е жената на газдата на Монако) и назад Нидри.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
Има едно крстарење Ioanian Princess што оди само на Кацики и Егремни, а тргнува од Василики. Како што читав на тој српскиот форум Putovanja се седи со таа тура бааги на Егремни (2 и пол, 3 саати), па се мислам да ја фатам таа тура.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom