Летни блокбастери 2011

Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?


  • Вкупно гласачи
    213

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Мислам дека од Mамурлакот и од Пандата има добри снимки испаднато.
За Супер 8 и за Пиратите ќе се изначекаме.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Hangover 2 го имам кино снимка нецелосно изгледано. Неќев да си нарушувам, ама не можев да престанам да гледам :) Филмот е толку добар не е можно, едвај чекам двд ;)
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Super 8 го чекам со нетрпение, Cloverfield ептен ми направи мерак па гледам го споредуваат со него што е супер. За J.J. Abrams немам зборови, одговорен е за една од моите најомилени серии "Fringe". Филмов е сигурно бомба и едвај чекам да излезе blu ray рип.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Hangover 2 го имам кино снимка нецелосно изгледано. Неќев да си нарушувам, ама не можев да престанам да гледам :) Филмот е толку добар не е можно, едвај чекам двд ;)
добар е ако го немаш гледано првиот дел
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ради успехот на првиот дел од Hangover имав големи очекување и од двојката. Не е толку добар како кецот, но сепак солиден. (можеа да го најдат и на подобро место тој што не е дел од the wolfpack, ама ај :D )
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.253
Август излегва комедија со Ајсенберг од Сошл Нетворк и уште еден арап/индиец

Two fledgling criminals (McBride and Swardson) kidnap a pizza delivery guy (Eisenberg), strap a bomb to his chest, and inform him that he has mere hours to rob a bank or else...
Звучи интересно па да видиме, досега сите филмој со Ајсенберг биле топ.

ИМДБ

Трејлер
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
Август излегва комедија со Ајсенберг од Сошл Нетворк и уште еден арап/индиец

Звучи интересно па да видиме, досега сите филмој со Ајсенберг биле топ.

ИМДБ

Трејлер
не верувам дека овој ќе биде блокбастер
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Сите освен два од горонаведените се продолженија.
Некои се веќе ептен излитани како Fast Five или Transformers...

Гласав за Thor, чисто бидејќи сум љубител на стрипот и на Нордиската Митологија. Само што не можеа да не го направат филмот „политички коректен“, па Викинзите ги направија црнци и азијати, ама ај... сепак се надевам дека филмот ќе биде добар.
 

Chanel

I feel like a tiny bird with a big song!
Член од
22 мај 2011
Мислења
478
Поени од реакции
307
За The Hangover 2 имав поголеми очекувања. Сепак филмов е просечен. Настаните се премногу очигледни , без некои изненадувања. Ајде белки 3 дел веќе ќе биде поразличен од претходните два дела.
Со нетрпение го очекувам Harry Potter and the Deathly Hallows Part II. Трејлерите ветуваат возбуда и авантура, па ќе видиме што ќе испадне од сето тоа. :)
 
Член од
23 март 2010
Мислења
199
Поени од реакции
62
Од сите наведени само Thor го имам гледано и супер е. За другите ќе почекам да излезе добра снимка односно ДВД зошто TS и CAM се ептен лоши :(
Сега во јули треба да излезе ДВД ми се чини
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.550
Поени од реакции
2.511
да не ти кршам филм, другарче во америка го глеаше вика лош бил ;\
Го глеав сега Супер 8, го симнав со добра кино снимка, и не го догледав. :)
Детски. Очекував посериозен СФ филм.
Тапа. Саат време помина, ништо посебно не се случи и му стиснав стоп.
Типичен клише блокбастер. Ми спласнаа очекувањата кога видов дека е со деца (кога го местев преводот), ипак мислев дека ќе биде добар колку-толку пошто Џеј Џеј Абрамс е у питање, ама не беше ништо посебно.
 
Член од
21 декември 2008
Мислења
213
Поени од реакции
15
Гласав за Хари, Пиратите и X-men

сигурен сум дека X-men ќе биде добар. не е продолжение туку е рестарт на приказната, reviews што читав се најдобро....
Harry Potter нормално е дека не може да ги достигне книгите... книгите прекрасни, ама како за филм добри се и повеќето од филмовите до сега. Очекувам последниот да биде добар.. како и да го направат - приказната е предобра за да не разочара...
Пиратите сигурно нема да биде добар како претходните, ама Џек Спероу секако е за гледање. +Барбоса +Пенелопе Круз...

Хенговер првиот го гледав со скепса и ме разочара... не знам зошто сите се палат на него, као многу е смешен... нема врска филмот е најпредвидливиот клише филм, а сега и продолжение.... фала, ама не фала
Cars и Панда не сум ги гледал првите, нема да ги гледам ни овие...
Трансформерс не ми се допаѓа баш.. ама ваљда ќе го гледам кога ќе ми е досадно.. кога ќе нема што
Супер 8 планирам да го гледам, ама немам мислење и очекувања... што е тоа е...
И Тор ќе го гледам, ама повеќе го чекам Иморталс
од Фаст и Фјуриос не знам што не се откажат веќе... дааај... сра*е врз сра*е
 

Kajgana Shop

На врв Bottom