Летни блокбастери 2011

Од кој летен блокбастер имате најголеми очекувања?


  • Вкупно гласачи
    213

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
X-Men изгледан. Не ја тупете многу, филмчето е одлично, за разлика од фијаското на Волверин, каде-каде подобро. Со пребирање може да се најдат мани ама зошто би мозгал на ваков филм. It was fun!

И не дискутирам за филмов со оние кои го гледале на кино снимка па се жалат :)
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Од блокбастериве ги изгледав Transformers 3,Kung Fu panda 2,X-men FC.

Т3-стандарден Бејовски филм,малце подобар од двојката.
KFP2-кецот ми беше посмешен.
X-men FC-богами подобар од Волверин.

За Пиратите ќе чекам подобра снимка.

Инаку слушам дека Super 8 е многу лош,па се двоумам дали да го гледам тоа или времето за тој филм да го продолжам за едно 4-5 епизоди од Dragonball Z?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Super 8 колку што знам сеуште е на лоша снимка така да нормално е да е лош :)
 

Eddard Stark

Lord Snow
Член од
25 ноември 2009
Мислења
1.220
Поени од реакции
2.540
Не мислев за снимката него дали го бива како филм или не?
Super 8, има солидна оценка од страна на корисниците на IMDb, како и од критичарите, не дека треба да се водиш по тоа, ама мислам дека ако пред гледање не очекуваш ремек - дело, би бил задоволен (иначе го немам гледано). Ќе си чекаме добра снимка па тогаш ќе можеме подетално да дискутираме.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Не мислев за снимката него дали го бива како филм или не?
Е па не знам, сакам да кажам, ако слушаш коментари од овие кои го изгледаа на TS не можеш да очекуваш добро мислење. Треба да се почека...
 
T

Tetro

Гостин
X-Men изгледан. Не ја тупете многу, филмчето е одлично, за разлика од фијаското на Волверин, каде-каде подобро. Со пребирање може да се најдат мани ама зошто би мозгал на ваков филм. It was fun!

И не дискутирам за филмов со оние кои го гледале на кино снимка па се жалат :)
Го гледав на огромен екран, а снимката не беше од кино, туку некое R5 поарно.

И да, приказната беше неинвентивна, премногу имагинација и бум елементи во филмот, ама толку се забележуваа сцените дека се во студио снимени, што нема до каде.

И не, не ми се коментира за филмови многу, секој си има свој вкус и секој филм го гледа од свој агол, затоа и не се впуштам толку во дискусии за филмови. ;)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Го гледав на огромен екран, а снимката не беше од кино, туку некое R5 поарно.

И да, приказната беше неинвентивна, премногу имагинација и бум елементи во филмот, ама толку се забележуваа сцените дека се во студио снимени, што нема до каде.

И не, не ми се коментира за филмови многу, секој си има свој вкус и секој филм го гледа од свој агол, затоа и не се впуштам толку во дискусии за филмови. ;)
Еми затоа го викаат блокбастер :)

Во право си за сцените, се чудев на некои од ефектите колку беа лошо сработени. Само не навлегувам во анализа на вакви филмови ќе ме боли главата :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.472
Па мислам дека дури и снимкaта што ти си ја гледал (R5) е далеку од доволна за доловување на правиот квалитет на филмот. Бидејќи нели да е драма, визуелниот приказ не е толку важен, но се работи за Sci-fi, во кој јшто има што да се види, а за да се види треба некој HD Rip, или барем 420p, јас ќе чекам 720p :)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
R5 и DVD Rip исто е, само звукот не е оригинален во R5. Во секој случај, тоа веќе се гледа.
Ми треба неограничен интернет... :)
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967

Kajgana Shop

На врв Bottom