Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
1 април 2018
Мислења
2.099
Поени од реакции
4.094
Може некој да ми кажи како победи Рељич а резултатот беше изедначен? Односно како решија третата рунда да и припадне неа на 1-1?
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.295
Поени од реакции
9.326
Ima li, ili dali znae nekoj dali kje ima nekoj summary na youtube za Olimpiskite igri,
po kategorii (atletika, borenje, plivanje itn)? Dosta raboti ispushtiv, patuvav periodov,
a gledam osven glupostite so organizacijata, sportskiot kompetitiven del e na dobro nivo.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.299
Поени од реакции
35.426
Може некој да ми кажи како победи Рељич а резултатот беше изедначен? Односно како решија третата рунда да и припадне неа на 1-1?
По број на удари кои не се бројат како поен била подобра. Пример, ако ја удри во штитникот со рака, но ударот не бил доволно силен за да се активираат сензорите, не добива поен, но punch-от и се брои, во случај на нерешено.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.681
Поени од реакции
70.941
Егоров со години настапува во Македонија и е најуспешен борач.
Доста тежок противник имаше, сепак се работи за 16-те најдобри во категоријата.

Има шанси да дојде до репасаж, ако противникот обезбеди полуфинале, што е многу веројатно.

Edit: Победил индиецот и во наредното коло и тоа со 12-0. Така што според тоа, Егоров ќе оди во репасажна борба.
Море не сум бил во право. Во репасаж оделе тие што изгубиле од двајцата финалисти. Значи треба индиецов да го помине и полуфиналето.
Ако влезе во финале, тогаш Егоров ќе оди во репасажна битка.
Прво ќе се бори со албанецот што изгуби 12-0 од индиецов, а потоа би се борел со противникот од полуфиналето на индиецов.

Шехрават индиецов игра со еден јапонец во 18:15. Значи треба да навиваме за него, за Егоров да има шанса преку победи над албанецот и јапонецот да дојде до бронза од репасажот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.299
Поени од реакции
35.426
Edit: Победил индиецот и во наредното коло и тоа со 12-0. Така што според тоа, Егоров ќе оди во репасажна борба.
Во финале треба да се пласира, мислам. Ако се пласира во финале, тогаш во репасаж се борат тие што ги победил во првите 2 кола.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.522
Поени од реакции
14.201
Вријат англиските медиуми

 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.397
Поени од реакции
58.243
Прв пат глеам ова таеквондо, искрено многу глуп спорт. Што и да е ова, пафтаат 2-3 пати, се гушкаат и судијата ги раздвојува и пак од поново, и на резултатот само некои бројки се мењаат.
Безвезни ми се овие спортови, боречки вештини а имаш дозволено некои полу контакти или ко у каратето без контакт. И која е поентата на сето тоа?
Само не ми почињајте со кинески мудрости за јачање на духот и слични глупости. :D
Автоматски споено мислење:

хахахаха толку :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.299
Поени од реакции
35.426
Штета. Сега да се надеваме дека Либанката ќе се пласира во финале.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.412
Поени од реакции
81.762
Некој од оние што се мачкаат со зејтин по ливадине.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
мислиш дека тие се добри?

у СФРЈ биле добри зашто имало систем кој ги помага
 
Член од
2 април 2023
Мислења
148
Поени од реакции
343
Прв пат глеам ова таеквондо, искрено многу глуп спорт. Што и да е ова, пафтаат 2-3 пати, се гушкаат и судијата ги раздвојува и пак од поново, и на резултатот само некои бројки се мењаат.
Безвезни ми се овие спортови, боречки вештини а имаш дозволено некои полу контакти или ко у каратето без контакт. И која е поентата на сето тоа?
Само не ми почињајте со кинески мудрости за јачање на духот и слични глупости. :D
Автоматски споено мислење:

хахахаха толку :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Ајде бе молчи таму да не е тој спорт ќе немавме сега сребро на Олимпијада
А и није џвака за сељака. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom