Летна олимпијада - Париз 2024

Член од
31 мај 2019
Мислења
301
Поени од реакции
976
Од 1000 коментари на социјални мрежи за оној пливачон наш што освои последно место, дали еден беше критички, другите беа во стилот 'браво, важно да се учествува', барем учеството да му беше резултат на успех уместо на wild card.

Искрено,многу сме дно-дна народ со лузерски менталитет
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
Australia - Zambia 6:5

Zenski fudnal lol... 5-2 gubese AUS vo 56ta minuta, na kraj celosno ja svrtija.
Автоматски споено мислење:

Од 1000 коментари на социјални мрежи за оној пливачон наш што освои последно место, дали еден беше критички, другите беа во стилот 'браво, важно да се учествува', барем учеството да му беше резултат на успех уместо на wild card.

Искрено,многу сме дно-дна народ со лузерски менталитет
olimpiski duh de :pos:

olimpijadite stanuvaat se poveke kako evrovizija, sekakvi gluposti ima na niv, sto se e denes "sport"
 
Член од
13 јули 2024
Мислења
178
Поени од реакции
230
utre nole dzokovic protiv nadal u 1 saat ili 1 30 zavisi od proslata utakmica koga ke zavrsi. Ideme nole do zlato epska borba ke bide mozda posle utakmicata pomegju ovie dve velicini na tenisot od golemata teniska trojka
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.151
Поени од реакции
10.089
Горда е што е болна од гојазност, што нацијава и го прави истото против кое се бореле пред 80 години, што е ишарана по рацете ко боенка на 3 годишно дете, што никој нит ја чул, нит ја знае (а као Диџеј е), што никад немала секс и гарант плаќа за некоја да ја хефта или што?

На што треба да е горда...
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.743
Поени од реакции
1.658
Браво за Софи Смит, достојна наследничка на Алекс Морган, можеби наскоро ќе ја видиме во дресот на Челзи.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.151
Поени од реакции
10.089
Само ќе кажам блазе си ви дечки што имате канали за пратење. Кај мене у вукојебинава едвај обезбедија пренос, за вчера да даваат рагби цел ден Уругвај-Јапонија, Фиџи-Австралија, па денес сурфање... едни од најбезвезалните спортови што некогаш постоеле. Ја разбирам дека Америве се стока од народ, али кај е атлетиката, пливањето, кошарката...
 

The xx

Russia state-affiliated bot. ☑️
Член од
8 април 2013
Мислења
6.473
Поени од реакции
12.258
Само ќе кажам блазе си ви дечки што имате канали за пратење. Кај мене у вукојебинава едвај обезбедија пренос, за вчера да даваат рагби цел ден Уругвај-Јапонија, Фиџи-Австралија, па денес сурфање... едни од најбезвезалните спортови што некогаш постоеле. Ја разбирам дека Америве се стока од народ, али кај е атлетиката, пливањето, кошарката...
Имаш впн? Пробај со ВПН некој од европскивд ard, zdf прнесуваат буквално се.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.743
Поени од реакции
1.658
Само ќе кажам блазе си ви дечки што имате канали за пратење. Кај мене у вукојебинава едвај обезбедија пренос, за вчера да даваат рагби цел ден Уругвај-Јапонија, Фиџи-Австралија, па денес сурфање... едни од најбезвезалните спортови што некогаш постоеле. Ја разбирам дека Америве се стока од народ, али кај е атлетиката, пливањето, кошарката...
Доколку имаш ВПН можеш да гледаш на каналите France 2 телевизија, или пак на некои од другите државни телевизии, скоро сите емитуваат за тие спортови.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
764
Поени од реакции
936
Само ќе кажам блазе си ви дечки што имате канали за пратење. Кај мене у вукојебинава едвај обезбедија пренос, за вчера да даваат рагби цел ден Уругвај-Јапонија, Фиџи-Австралија, па денес сурфање... едни од најбезвезалните спортови што некогаш постоеле. Ја разбирам дека Америве се стока од народ, али кај е атлетиката, пливањето, кошарката...
HBO?
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.743
Поени од реакции
1.658
Србинките им држат лекција на Порторико во кошарка, но не играат многу добро, доста грешки и промашувања. Секако тука победуваат Американките како на последните 6 олимписки игри, јака е WNBA лига.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.301
Поени од реакции
35.431

Поддржувачите на Севернава ќе кажат нешто за ова?
Не сум поддржувач на Северната, ама не е Русија банирана заради војната во Украина, туку заради допинг скандалите во 2019 година. Банирана беше и за игрите 2021, а тоа е пред војната.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.571
Поени од реакции
23.122
Не сум поддржувач на Северната, ама не е Русија банирана заради војната во Украина, туку заради допинг скандалите во 2019 година. Банирана беше и за игрите 2021, а тоа е пред војната.
ne... ovaa olimpijada rusija i belorusija ne se natprevaruvaat radi ukraina, nema vrska doping skanadali so ovaa olimpijada.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom