Легендарниот рокер Били Ајдол доаѓа во Македонија, Метрополис арена - 20.06.2010

Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
По Лени Кравитц во Македонија доаѓа уште едно големо рок име, Били Ајдол!

Човекот со неверојатен глас, огромна харизма и безброј хитови како: "White weeding, Flesh for fantasy, Sweet sixteen,Speed,LA Woman, Dancing with myself... ќе одржи концерт на 20 јуни на Скопско лизгалиште!
На оваа турнеја Ајдол ќе ги отсвири своите најголеми хитови во друштво со легендарниот гитарист Стев Стевенс.
Дека неговите концерти во живо се феноменални зборува и фактот што неговиот настап на Еxit 2006 е прогласен за најдобар настап на фестивалот на сите времиња!

По Скопскиот концерт, кој што е во организација на Авалон Продукција, Били ќе настапи во Белградска Арена, а ден потоа ке биде ѕвезда и на In music festival во Загреб.

Со ова Македонија дефинитивно го доби својот најголем рок спектакал за престојното лето.
Повеќе информации за концертот очекувајте наскоро.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Уау! На ова ќе се одиии! :vozbud::vozbud::vozbud:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
G

GoddessOfRock

Гостин
Само што чув за тоа! Ова е прекрасно! Прво Боб Дилан , а сега и Били Ајдол! МОра да се оди!
 

Andrejnalin

Резонатор на хармоници
Член од
4 јануари 2009
Мислења
75
Поени од реакции
7
Се оди, се оди...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
:возбудебате:
 

Golube

неам појма
Член од
9 ноември 2009
Мислења
116
Поени од реакции
5
Не ми е по вкус.
Да донесеа други рокери да,али овој искривениов...
 
Член од
16 март 2009
Мислења
187
Поени од реакции
76
Najdobar nastap na exit na site vreminja ?? I dont think so :) Inace moze da se ode
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Не ми е по вкус.
Да донесеа други рокери да,али овој искривениов...
Музиката е култура. Не само да слушаш нешто и да речеш дека ти се допаѓа или не. И не само да гледаш некого и да го речеш истото. Квалитетите и карактеристиките на одреден бенд или поединец се гледаат малку поаналитички.

Тогаш нема да го викаш искривен. Туку, кога наеднаш ќе прочиташ ваква вест на форумов, ќе потскокниш од столчето од среќа.

Алаврсан :)

Не ни кажвам дали одам или не, нормално :)

 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.621
Поени од реакции
10.882
Speed give me all i need!!!
Се гледаме
 

Blaster

Sex, Drugs & Rock'n'Roll
Член од
9 ноември 2008
Мислења
1.742
Поени од реакции
44
Се гледаме на лизгалиште :)

Не ми е по вкус.
Да донесеа други рокери да,али овој искривениов...
Не знам зошто искривен?!? Типацот има 55 години и сеуште изгледа ко да има 30 (а така и се однесува на сцена). Ако го немаш преслушано, земи VH1 Storytellers од него, ислушај ги песните (и приказните за нив), па ќе правиме муабет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom