Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Копиљ
Не збориме само за децата какви ќе им бидат дали нормални или не ........... пред се на темава збориме за инцестот како чин ........... тоа е родосквернавење друже .......... брат да е*е сестра, братучедка, мајка, баба, тетка... или пак татко да е*е ќерка... тоа е болна работа, неприродна, нечовечка... родосквернавење е тоа ........... во западната цивилизација во која и ние спаѓаме инцестот е забранет и не се практикува уште од многу одамна и тоа не е поради тоа што некој папа така кажал, туку самите луѓе утврдиле дека е болна и ненормална работа...
Е сега во некои чкљ земји да и ден денеска бракови се случуваат помеѓу братучеди на пр. ама јас не се рамљам со таквите држави каде што сеуште луѓето живеат во племенски заедници, јас зборам за цивилизација друже ............ инцестот е родосквернавење и ненормална работа и самиот види на темава 99% од постовите се категорично против инцестот !
1. Религиозен поим, а живееме во секуларна земја
2. Се практикувал и се практикува, и тоа значајно многу помеѓу кралските семејства, со цел задржување на ,,добрата крв,,
3. Токму црквата прва го забранува, и во ниту еден случај ,,луѓето,,.
4. Прошетај малце по нашиве, македонски мали селца, и прашај ги дали ич не се омажиле/ожениле братучеди меѓу себе. Денес. Во 21 век.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 13:35 ---
Не ми се верува .............. зарем и ти го поддржуваш инцестот, знаев дека си либерална тоа е ОК ама да браниш вакво срање(инцест) не очекував од тебе !
Што имам јас да поддржувам или да не поддржувам инцест?
НИЧИЕ ПРАВО НЕ Е ДА СЕ МЕША ВО ТУЃИОТ ЖИВОТ.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
1. Религиозен поим, а живееме во секуларна земја
2. Се практикувал и се практикува, и тоа значајно многу помеѓу кралските семејства, со цел задржување на ,,добрата крв,,
3. Токму црквата прва го забранува, и во ниту еден случај ,,луѓето,,.
4. Прошетај малце по нашиве, македонски мали селца, и прашај ги дали ич не се омажиле/ожениле братучеди меѓу себе. Денес. Во 21 век.
Не мешај религија ............ значи јас на пр. воопшто како човек не сум религиозен, но знам дека инцестот е родосквернавење и ненормална работа ............ б.т.в. нека оди некој инцестоиден нека праша чичко доктор(психолог/психијатар) па да види што ќе му каже ...... а одговорот за таквите(инцестоиди) ќе биде Бардовци или Демир... :icon_mrgr:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Не мешај религија ............ значи јас на пр. воопшто како човек не сум религиозен, но знам дека инцестот е родосквернавење и ненормална работа ............ б.т.в. нека оди некој инцестоиден нека праша чичко доктор(психолог/психијатар) па да види што ќе му каже ...... а одговорот за таквите(инцестоиди) ќе биде Бардовци или Демир... :icon_mrgr:
О, Боже.
Родосквернавење е религиозен поим. Без оглед дали си ти или не си религиозен.
Како што кришчансиве користа термин ,,чедоморство,, за абортус.
And абортус is not чедоморство.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 13:49 ---
И да ти кажам, последниве скоро 4 години, секој ден сум со психолози и психијатри, сеуште ни еден инцестоиден не е пратен во Бардовци, Демир Хисар....... ;)
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
О, Боже.
Родосквернавење е религиозен поим. Без оглед дали си ти или не си религиозен.
Како што кришчансиве користа термин ,,чедоморство,, за абортус.
And абортус is not чедоморство.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 13:49 ---
И да ти кажам, последниве скоро 4 години, секој ден сум со психолози и психијатри, сеуште ни еден инцестоиден не е пратен во Бардовци, Демир Хисар....... ;)
Не сум религиозен и не ме интересира што кажале попот Пејко и попот Рајко...
Абортусот е лично право на мајката/жената значи нејзино тело-нејзин плод, тоа е друга работа, немам ништо против абортусот, тоа си е право на мајката/жената... б.т.в. абортусот се прави во раните фази од бременоста кога плодот сеуште нема ниту свест ниту бутур, така да абортусот е всушност убиство не на бебето/плодот, туку на едно неоформено молекуларно ткиво без свест без ништо !
Но овдека правиме муабет за инцестот бе луѓе ........ како може да е нормално синот да ја трти мајка му, или сестра му, баба му, братучедка му, тетка му... како е нормално таткото да си ја трти родената му ќерка... сакате да кажете дека оној Јозеф Фрицл од Австрија е нормален, кој цел живот ја прцал ќерка му и и направил 5-6 деца... :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Но овдека правиме муабет за инцестот бе луѓе ........ како може да е нормално синот да ја трти мајка му, или сестра му, баба му, братучедка му, тетка му... како е нормално таткото да си ја трти родената му ќерка... сакате да кажете дека оној Јозеф Фрицл од Австрија е нормален, кој цел живот ја прцал ќерка му и и направил 5-6 деца... :facepalm:
Дај бе затни се, само мелеш нешто.

Кој ти напиша НЕПИСМЕН дека е нормално или дека е оправдано ????

Ти побараа да кажеш аргумент зошто треба законски да се забрани, а не морално да се осуди.

Елементарни работи да не се разбирале.

И доста таа глупоста со Фрицл, се работи за силување и лишување од слобода.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Дај бе затни се, само мелеш нешто.

Кој ти напиша НЕПИСМЕН дека е нормално или дека е оправдано ????

Ти побараа да кажеш аргумент зошто треба законски да се забрани, а не морално да се осуди.

Елементарни работи да не се разбирале.

И доста таа глупоста со Фрицл, се работи за силување и лишување од слобода.
Кој ку* си ти фактор е*ате да ми кажуваш дали да се затнам, дали да мелам или не ............ на форумов е забрането шерифувањето... ако е твој форумот или на татко ти тогаш имаш право да шерифуваш, во спротивно немаш право...
Според вас треба да се легализира инцестот, а што ќе биде следното... легализирање на ........ педофилија, некрофилија, зоофилија, силување и.т.н. :facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Кој ку* си ти фактор е*ате да ми кажуваш дали да се затнам, дали да мелам или не ............ на форумов е забрането шерифувањето... ако е твој форумот или на татко ти тогаш имаш право да шерифуваш, во спротивно немаш право...
Според вас треба да се легализира инцестот, а што ќе биде следното... легализирање на ........ педофилија, некрофилија, зоофилија, силување и.т.н. :facepalm:
НЕПИСМЕН, научи се да дискутираш и да пратиш аргументација, никој не мора да те трпи.

Еве да ти помогнам да разбереш каде е проблемот, затоа што очигледно е дека не можеш сам да сфатиш. Постојат девојки кои наоѓаат дека оралниот секс е гаден и одвратен, исто како што ти или јас или Копиљ или пумата мислиме дека инцестот е гаден и одвратен. Дали тие девојку имаат право да побараат ЗАКОНСКИ оралниот секс да се санкционира? Ако имаат, тогаш зошто? Тие можат морално да го осудат и да не го практицираат, исто што како повеќето луѓе морално го осудуваат и не го практикуваат инцестот, но каде завршува моралната осуда, а каде започнува криминализацијата?

Каде е основата било која човечка пракса да се криминализира? Каде е основата една група на луѓе некоја одредена активност законски да им ја забранува на друга група на луѓе под закана од затворска или било каква казна?
Тоа е сржта на проблемот, а ти си толу далеку од таа срж, што навистина се бламираш. Уклучи го мозокот за промена, и почни да мислиш. Како некој папагал повторуваш неартикулирани фрази по форумот, мислам дека во твојата глава никогаш не се завртила ниту една оригинална мисла, во целиот твој живот.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Никој на темава до деенес не рекол дека инцестот е ОК. Никој не рекол дека е нормален.

Исто така, никој на темава не успеа да објасни зошто треба да биде забранет со закон.

„Тоа е одвратно“ не е аргумент. Одвратно е да повраќаш во јавност, па тоа не е збрането.

„Тие се болни“ не е аргумент. Ракот е болест, а не е забранет. Болест е и дауновиот синдром, па не е забранет, ниту е бракот на дауновци забранет.

Многу луѓе тука не разбираат што е демократија. Повеќето мислат дека живеат во феудализам.
Раѓање на ретардирани деца не е доволно?
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
НЕПИСМЕН, научи се да дискутираш и да пратиш аргументација, никој не мора да те трпи.

Еве да ти помогнам да разбереш каде е проблемот, затоа што очигледно е дека не можеш сам да сфатиш. Постојат девојки кои наоѓаат дека оралниот секс е гаден и одвратен, исто како што ти или јас или Копиљ или пумата мислиме дека инцестот е гаден и одвратен. Дали тие девојку имаат право да побараат ЗАКОНСКИ оралниот секс да се санкционира? Ако имаат, тогаш зошто? Тие можат морално да го осудат и да не го практицираат, исто што како повеќето луѓе морално го осудуваат и не го практикуваат инцестот, но каде завршува моралната осуда, а каде започнува криминализацијата?

Каде е основата било која човечка пракса да се криминализира? Тоа е сршта на проблемот, а ти си толу далеку од таа срж, што навистина се бламираш. Уклучи го мозокот за промена, и почни да мислиш. Како некој папагал повторуваш неартикулирани фрази по форумот, мислам дека во твојата глава никогаш не се завртила ниту една оригинална мисла, во целиот твој живот.
Бла бла бла бла .............. јас барем никого не навредувам, ги почитувам сите туѓи мислења, ти во твојот пост имаш упатено неколку лични навреди, што укажува на тоа каков човек си ........... деген ............... бапни ме на игнор и кулирај ............... бидејќи во никој случај немам намера да дискутирам со форумски шерифи кои во секоја втора реченица се служат со лични дисквалификации и навреди !
И не ме цитирај повеќе ............ игнорирај ме !
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Бла бла бла бла .............. јас барем никого не навредувам, ги почитувам сите туѓи мислења, ти во твојот пост имаш упатено неколку лични навреди, што укажува на тоа каков човек си ........... деген ............... бапни ме на игнор и кулирај ............... бидејќи во никој случај немам намера да дискутирам со форумски шерифи кои во секоја втора реченица се служат со лични дисквалификации и навреди !
И не ме цитирај повеќе ............ игнорирај ме !

Добро бе, прочита што ти напишав? Разбра нешто?

Од целата твоја презентација овде, заклучувам дека единственото што треба и морално да се осуди, и законски да се санкционира е твојата (не)интелигенција. Но ако почнеме луѓето затвор да ги праќаме заради глупоста, ќе ги пренатрупаме затворите за многу кратко време.

:(
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 14:39 ---
Раѓање на ретардирани деца не е доволно?
Значи, и јас го имав истиот аргумент, се додека членот кој го цитираше понуди статистика која го тврди спротивното. Ако тоа тие противаргументот, сега обиде се со факти да ја побиеш таа статистика.

Тоа се вика рационална дискусија, а не, абе одвратно е, бљах...
 
W

Werther

Гостин
Бла бла бла бла .............. јас барем никого не навредувам, ги почитувам сите туѓи мислења, ти во твојот пост имаш упатено неколку лични навреди, што укажува на тоа каков човек си ........... деген ............... бапни ме на игнор и кулирај ............... бидејќи во никој случај немам намера да дискутирам со форумски шерифи кои во секоја втора реченица се служат со лични дисквалификации и навреди !
И не ме цитирај повеќе ............ игнорирај ме !
Викни му го Дивидер он ќе го среди за 2 минути.:ROFLMAO:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Викни му го Дивидер он ќе го среди за 2 минути.:ROFLMAO:

Од што ме средуваше, бега како Ѓаолот од крстот од мене...

;)

Последниот пат сакаше да ме средува со ќотек...

:pos: Туку, го нема 2-3 дена, се загрижив...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
дали клецкање на медицинска сестра е инцест?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
2.814
Поени од реакции
4.665
дали клецкање на медицинска сестра е инцест?
Зависи. Ако по некоја случајност ,медицинската сестра е ќерка на татко ти или на мајка ти (или пак на двајцата, што кај нас се` уште е вообичаена пракса) евентуалното стапување во коитус со горенаведената медицинска сестра би можело да се окарактеризира како инцест.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom