Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
Не сум десничар, иако сум член на десничарска партија. Тоа е само ради, националниот интерес.
Второ, 3 години беше другар, на крај сфатив дека е другарк-ка :) Не сум ни прва, ни последна ,,другаров,, што прелажа дека е машко ;)
Трето, меѓу моето дете и моето куче никогаш не сум изјавила дека ќе бирам.
И четврто, ти ништо не си разбрал, јебига.
Now fuck off.
У реду е Пумо немам намера да се расправам со луѓе што би сториле се само да се центар пажња.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Епа зошто е тогаш забраната? Има ли смисол?
Eпа незнам бе друже што сакаш да ти одговорам ......... оди прашај правник, оди прашај психолог/психијатар и сл. тие ќе ти објаснат подобро од мене ........... психологот/психијатарот ќе ти објасни од медицински аспект дали е нормален инцестот или не, а правникот ќе ти објасни од правен аспект дали инцестот е казнив или не !
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.435
Eпа незнам бе друже што сакаш да ти одговорам ......... оди прашај правник, оди прашај психолог/психијатар и сл. тие ќе ти објаснат подобро од мене ........... психологот/психијатарот ќе ти објасни од медицински аспект дали е нормален инцестот или не, а правникот ќе ти објасни од правен аспект дали инцестот е казнив или не !
Па кога не знаеш шо се фураш?
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Eпа незнам бе друже што сакаш да ти одговорам ......... оди прашај правник, оди прашај психолог/психијатар и сл. тие ќе ти објаснат подобро од мене ........... психологот/психијатарот ќе ти објасни од медицински аспект дали е нормален инцестот или не, а правникот ќе ти објасни од правен аспект дали инцестот е казнив или не !
Па кажи така, бе, другар! Кажи не знам - не е казниво со закон!

Дека ли е сеа тази Прототип да проба и он да разбере што е муабетот...
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.921
Па кажи така, бе, другар! Кажи не знам - не е казниво со закон!

Дека ли е сеа тази Прототип да проба и он да разбере што е муабетот...
Дали добро те разбрав? Велиш инцестот не е казнив по закон? Каде тоа не е казниво со закон?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Па кажи така, бе, другар! Кажи не знам - не е казниво со закон!

Дека ли е сеа тази Прототип да проба и он да разбере што е муабетот...
Тази:cautious: Прототип rested his case.
Абе на ѕидот преска му кажав што е работата и сфати од прва човекот.

Нека се ебат колку сакаат, ама, нааа к*р, не им легализираме!
:confused:

Какво општествено-институционално лицемерие, човечееее... И сите 90% сте ОК со ваква хипокризија?
Премногу е лицемерно лицемерен човек да зборува за лицемерие.

Јас ги подржувам другите инцестоиди нека се ебат колку сакаат, ама мајка ми и брат ми, татко ми и сестра ми, мајка ми и сестра ми, татко ми и брат ми, син ми и керка ми, син ми и жена ми... нааа кур*, нив не ги подржувам.

Какво лицемерие човече. Па вакво лицемерие и двојни аршини нема ни во парламентот.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Тази:cautious: Прототип rested his case.
Абе на ѕидот преска му кажав што е работата и сфати од прва човекот.


Премногу е лицемерно лицемерен човек да зборува за лицемерие.

Јас ги подржувам другите инцестоиди нека се ебат колку сакаат, ама мајка ми и брат ми, татко ми и сестра ми, мајка ми и сестра ми, татко ми и брат ми, син ми и керка ми, син ми и жена ми... нааа кур*, нив не ги подржувам.

Какво лицемерие човече. Па вакво лицемерие и двојни аршини нема ни во парламентот.
Што си сфатил, бе, па ти?

Лицемерие е да бараш забрана, а да не можеш да артикулираш зошто таа забрана треба да постои. Лицемерие е и да бараш јавна забрана, а да те боли уво кој што прави приватно. Тоа е лицемерие.

Јас не поддржувам инцест ниту во општеството, ниту во моето потесно и пошироко семејство. До сега и дебил ќе ме разбереше и тоа тука на темава, а не по нечии приватни пораки. Ова е форум и дискусиите се јавни. Само плачипички се тешат и сложуваат по приватни пораки кајшто никој не може да те порекне и оспори.

Да имаше некаков валиден аргумент, ќе го кажеше во овие 6 дена „дискусија“ на темава. Ти ниту имаш што да кажеш, ниту знаеш да се изразиш.

Како што гледам, остана сам овдека во бош-обидите да најдеш некаква причина за правна забрана на инцестот. Што ќе правиш сега? Ќе се криеш по ПП и ќе мрчиш како се некои членови болни и ненормални?
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Што си сфатил, бе, па ти?

Лицемерие е да бараш забрана, а да не можеш да артикулираш зошто таа забрана треба да постои. Лицемерие е и да бараш јавна забрана, а да те боли уво кој што прави приватно. Тоа е лицемерие.

Јас не поддржувам инцест ниту во општеството, ниту во моето потесно и пошироко семејство. До сега и дебил ќе ме разбереше и тоа тука на темава, а не по нечии приватни пораки. Ова е форум и дискусиите се јавни. Само плачипички се тешат и сложуваат по приватни пораки кајшто никој не може да те порекне и оспори.

Да имаше некаков валиден аргумент, ќе го кажеше во овие 6 дена „дискусија“ на темава. Ти ниту имаш што да кажеш, ниту знаеш да се изразиш.

Како што гледам, остана сам овдека во бош-обидите да најдеш некаква причина за правна забрана на инцестот. Што ќе правиш сега? Ќе се криеш по ПП и ќе мрчиш како се некои членови болни и ненормални?
Не сфакам што ти е финтата со приватните пораки пп...

Чекај сега, ти го подржуваш законот на инцестоидите или не?
Еднаш велиш нема основа да не се донесе, еднаш велиш дека не го подржуваш.
Сам со себе не се согласуваш. Лицемерие.
 
Член од
22 февруари 2011
Мислења
150
Поени од реакции
106
Дали добро те разбрав? Велиш инцестот не е казнив по закон? Каде тоа не е казниво со закон?
Муабетот почна со лажна вест за легализација на инцестот во Данска. После искочи дека веста е за декриминализација на инцесот. Членовите на фоумов, доминантно, се изјаснија дека и легализацијата и декриминализацијата се масонско-либерална завера за уништување на се' што е вредно во нашето општество.

Е, сега: Последниве 6 дена, јас барам од доминантниве да ми дадат една единствена причина зошто инцестот треба да е забранет со закон. Никој од фраериве не може да срочи аргумент.

Веќе постои согласност дека инцестот е морално и етички осудуван од заедниците, дека е одвратен како феномен, некој викаат дека се тоа болни луѓе и слични стереотипи... Сепак, ова се морални норми и морални судови кои немаат ништо заедничко со рпавосудниот систем на една земја. Правото во демократските ошптества е малку поинаква приказна од моралот.

Како и да е, силните фраери што ќе праќаа разебани браќа и сестри во концентрациони логори имаат веќе шести ден проблем да срочат барем едно елементарно рационално објаснување за тоа зошто инцестот треба да биде забранет со закон и не успеваат.

Тоа се дешава на темава.
--- надополнето: 12 ноември 2012 во 14:14 ---
Не сфакам што ти е финтата со приватните пораки...

Чекај сега, ти го подржуваш законот на инцестоидите или не?
Еднаш велиш нема основа да не се донесе, еднаш велиш дека не го подржуваш.
Сам со себе не се согласуваш. Лицемерие.
Ја не пишуам приватни пораки. Ова е форум и тука јавно се дискутира. Ти кажа дека си се објаснувал и лесно објаснил по ПП.

Мојата поддршка или неподдршка нема врска со тоа дали законот е фер или не е фер. За да биде фер, некој треба да објасни, користејќи се со рационални аргументи зошто е правно забранет.

Пошто гледам дека не си по логиката: (1) Јас не поддржувам, ниту промовирам инцест и (2) не гледам формално-правна причина зошто треба да биде забранет со закон.

Како што може да се забележи, ниту некој друг ќлен на форумов не успева да даде вакво објаснување.

...а каде ти гледаш тука лицемерие, мене ама ич не ми е јасно...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.738
Поени од реакции
12.176
Јас не поддржувам инцест ниту во општеството, ниту во моето потесно и пошироко семејство.
Зошто не поддржуваш? Како шо сфатив ни јас ни другите не ти дадовме валиден разлог за законска забрана на инцестот. Штом немаме валиден аргумент против, ме интересира зашто не поддржуваш. Дали се работи за личен став заради воспитание, морален печат од околината...или некој валиден доказ против?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.435
Зошто не поддржуваш? Како шо сфатив ни јас ни другите не ти дадовме валиден разлог за законска забрана на инцестот. Штом немаме валиден аргумент против, ме интересира зашто не поддржуваш. Дали се работи за личен став заради воспитание, морален печат од околината...или некој валиден доказ против?
Де бе Луртз, очекував бар ти да сфатиш.
Чоекот шо убаво си објаснува.
Мора да си кришчан за да идеш на кришчанска свадба и да поддржиш брак на двајца млади кришчани?
Не мораш да поддржуваш се на светов, важно е секој да има слобода шо му е мерак да праи, а да не повредува други.
Поентата некако ви бега на сите, али јбг.
 

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
Ја не пишуам приватни пораки. Ова е форум и тука јавно се дискутира. Ти кажа дека си се објаснувал и лесно објаснил по ПП.
Не бе, ти дефинитивно или бладаш или си ме помешал со некој. Ајде цитирај каде сум го рекол тоа?
Се што имав да кажам кажав на темава и никаде вон темава.


Мојата поддршка или неподдршка нема врска со тоа дали законот е фер или не е фер. За да биде фер, некој треба да објасни, користејќи се со рационални аргументи зошто е правно забранет.

Пошто гледам дека не си по логиката: (1) Јас не поддржувам, ниту промовирам инцест и (2) не гледамформално-правна причина зошто треба да биде забранет со закон.

Како што може да се забележи, ниту некој друг ќлен на форумов не успева да даде вакво објаснување.

...а каде ти гледаш тука лицемерие, мене ама ич не ми е јасно...
И те како има врска.
Не можеш да подржуваш нешто што... ...не го подржуваш. :facepalm:
Кои се твоите рационални аргументи за не подржување на инцестот... ...кој го подржуваш?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.308
Поени од реакции
8.435
Не бе, ти дефинитивно или бладаш или си ме помешал со некој. Ајде цитирај каде сум го рекол тоа?
Се што имав да кажам кажав на темава и никаде вон темава.



И те како има врска.
Не можеш да подржуваш нешто што... ...не го подржуваш. :facepalm:
Кои се твоите рационални аргументи за не подржување на инцестот... ...кој го подржуваш?
Ајде и тебе исто.
Ти како атеист, не поддржуваш религии нели? Дали според тебе треба да се иде во затвор, ако си религиозен? (а пази, не е тоа ,,ништо,,. Колку луѓе што страдале ради религија, не може да се спореди со тие кои ,,страдале,, од инцест).
Не поддржуваш изневерување, верувам, дали треба да се оди во затвор ради истото?
Нема потреба да поддржуваш нешто. Има потреба да ги оставиш луѓето да живеат онака како што им е убаво.

The government has to treat all citizens equally. I am a strong supporter not of a weak version of civil unions, but of a strong version, in which the rights that are conferred at the federal level to persons who are part of the same-sex union are compatible. When it comes to federal rights, the over 1,100 rights that right now are not being given to same-sex couples, I think that’s unacceptable.” - Obama


--- надополнето: 12 ноември 2012 во 14:44 ---
Никој не те тера да ги поддржуваш различните од тебе.
Ниту да ги прифаќаш.
Не е страшно тоа, сите сме различни.

Страшно е кога законите се дискриминирачки, колку што си ти или јас граѓанин на една земја, толку се и хомосексуалците, бисексуалците, инцестоидните парови, полигамните заедници итн.
Сексуалната ориентација или настраност не смее никого да сместува зад решетки, се додека истата не повредува некој трет, на пример, вашиот драг ,,аргумент,, педофилијата.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.277
важно е секој да има слобода шо му е мерак да праи, а да не повредува други.
Поентата некако ви бега на сите, али јбг.
ете на пример ако мене ми е мерак да имам сношај со тебе а да при тоа не ти нанесам повреди значи ОК е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom