Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Незнам која им е поентата дали сакаат да приберат дел од разочараните бумери од ДПМНЕ кои имаат љубов кон Русија, или да соберат некој денар од Русија. Ако е првото се заебале гадно пошто таквите секако ќе си гласаат за ДПМНЕ а на таа сметка ќе губат гласачи кои што се генерално релативно млади и образовани луѓе што припаѓаат на средна класа претежно центрирани во Скопје.

Си ги измешал изгледа гласачите на СДСМ и Левица, едните беа хардкор НАТО и гласаа за промена на името а другите не.
леле кога ќе прочитам вакво нешто, осеќам потреба од тие фстаците што ви ги даваат на про-американските семинари да ми го смире желудникот. Во кој филм бе вие живите ? @Boro1918 , абе овие не јадат фстаци, овие само печурки гнетат.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
леле кога ќе прочитам вакво нешто, осеќам потреба од тие фстаците што ви ги даваат на про-американските семинари да ми го смире желудникот. Во кој филм бе вие живите ? @Boro1918 , абе овие не јадат фстаци, овие само печурки гнетат.
Ти треба да си поинформиран од мене за тоа што даваат на проамериканските семинари, прашај ги сопартијците твои што даваат на семинарите на Конрад Аденауер тие знаат сигурно ;)
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
Ти треба да си поинформиран од мене за тоа што даваат на проамериканските семинари, прашај ги сопартијците твои што даваат на семинарите на Конрад Аденауер тие знаат сигурно ;)
еве само што ги прашав, ми потврдија, не само фстаци што ви давале туку и печурки сте сркале таму.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.338
Поени од реакции
3.309
"Умерените" и "Интелектуалата" ќе биле разочарани од тоа што некој релативизирал војна :pos:, а тоа што учествувавме во окупација на две држави Авганистан и Ирак и што дозволивме да ја бомбардираат Југославија од наша територија и што Амеро-фундаменталистите 20 години релативизираат дека Америка ни изврши етничко чистење ДВА ПАТИ во рок од 80 години. Од тоа не се гадат и разочаруваат? Може зошто има гага фстаци на про-американските семинари па тоа им го смирува желудникот.

Боже мој какви пациенти.
Se smetam sebesi za umeren glasach so silna intelektualna pozadina shto gi mrazi vmro/sds so celo svoe bitie. Megjutoa i pokraj sevo ova shto go nabrojuvash, ne gledam tolku simplisticno na rabotite i ne podrzuvam nisto od ova sto go naveduvash.

Ja mrazam Amerika do srzh (vprochem zatoa i bi glasal za Levica), no toa ne znachi deka vo bilo koj univerzum bi go smetal za prifatlivo krvoprolevanjeto na nedolzniot bratski ukrainski narod. Nedolzni lugje izmameni od zapadot, shto imaat pa tie zgresheno?
Tie da ne ja bombardirale Srbija i Afganistan pa za da im se siti Levica na mrtvite tela?

I kako shto rekov pogore, neznam dali bi bilo ispravno da glasam za Levica posle ovaa crna kampanja od lichno moralni prichini.
Kolku i da gi mrazam vmro/sds, ovie dechishtava ispadnaa najobichni chistachi na Putinovite krvavi race. Kako orli go koristat mediumskiot prostor shto im go ovozmozivme nie site ovie godini za da se sluzat so najotrovnata retorika za da opravdaat smrt na nedolzni lugje. Mi se povrakja.

Toa ne e vo red prijatel. Nalet shto se sluchilo pred 20-30 godini, vo nikoj sluchaj so nishto nemozes da opravduvash smrt na nedolzni lugje.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.762
Поени од реакции
9.559
Алал нека му е, браво...само што ништо од сето тоа кажано нема да се спроведе во оваа наша мочана држава со гомнари и аждаи на власт.
Џабе им плеска се у фаца кога нема ефект.:(
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Командант Флорина од УЧК и понатаму си игра курташак со Фидел Кастро од Титов Велес. Такво понижување немам видено. Се сеќаваме на повеќе пораки упатени кон Бугарите од црнокошуљашот. Вистински герилац и страшно Македончиште. Што ќе преземе сега кога еден Аљбанец терориста во Собрание го заебава на таков безобразен начин?

 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.660
Поени од реакции
34.952
Форина е, не е Флорина. Нека да те научи тој што те праќа овде да смрдиш.
Се исто е за нив, Сорбона-Субрина, Форина-Флорина...толку со диплома од оџата :D
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Форина е, не е Флорина. Нека да те научи тој што те праќа овде да смрдиш.
Не сери. Зарем да бев напишал Форина немаше да биде видеото толку вознемирувачко. Штета што такви работи секоj ден се дашават па навикнати се сите и нема да следува некоjа впечатлива герила акциjа со транспаренти и слично.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Навистина силно те погодило видеото.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.379
Поени од реакции
20.005
"НЕМА ДА СЕ ВИДИМЕ ЗАТОА ШТО ИМА ЕДНА ФРАЗА КОЈА Е СОДРЖАНА ВО ЧЕТВРТИОТ ПАКЕТ САНКЦИИ НА ЕУ И САД. ТАМУ ПОСТОИ ФОРМУЛАЦИЈА, КОЈА ШТО ГЛЕДАМ МЕДИУМИТЕ СЛАБО ЈА ОБЈАВУВААТ, ДЕКА ТИЕ КОИ СЕ ПРИКЛУЧУВААТ КОН САНКЦИИТЕ ТРЕБА И ДИПЛОМАТСКИ ДА ЈА ИЗОЛИРААТ РУСКАТА ФЕДЕРАЦИЈА, РЕЧЕ ПЕНДАРОВСКИ."



"ПРАТЕНИЦИТЕ НА ЛЕВИЦА, ВО СОБРАНИЕТО НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА, ОСТВАРИЈА СРЕДБА СО РУСКИОТ АМБАСАДОР БЕЗДНИКИН

Денес, 16 март 2022 година (среда), со почеток во 13:00 часот, во репрезентативната „Струшка сала“ на Собранието на РМ – пратениците на Левица проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов остварија деведесетминутна работна средба со рускиот амбасадор во Република Македонија – Н.Е. Сергеј Баздникин.

На оваа втора официјална средба беше разговарано за актуелните домашни и меѓународни теми, со посебен осврт на специјалната воена операција во Украина и последиците од истата по меѓународниот поредок. Акцент се стави на процесот на денацификација и елиминирање на заканите од екстремно-десничарските и радикалните неонацистички политички движења, кои се опасност за секоја современа демократија.

Отворени беа и прашања од важност за Западен Балкан, како и за непромислените русофобски изјави на шефот на дипломатијата – г. Бујар Османи, кои беа оценети како провокаторски и непријателски, и кои воопшто не придонесуваат кон развојот на традиционално добрите односи меѓу македонскиот и рускиот народ. Пратеникот Апасиев се огради од последните контроверзни дејствија на македонската дипломатија и потсети дека овие нецивилизирани антируски чекори воопшто не ја изразуваат волјата на мнозинството македонски граѓани."
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.997
Скроз сум задоволен од тоа што го прават пратениците на Левица, во собрание, по градски совети и секаде каде што ги има.
У овие 30 години гласање, за прв пат можам да кажам дека сум задоволен затоа што сум гласал за тој, за кој што сум гласал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom