Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Партиски бот од СДСМ/ВМРОДПМНЕ коалицијата или Бугарин.
Само тие имаат когнитивна дисонанца околу серење против Левица.
Маче, аj не го тупи. Доколку го знаете приватно титовелешкиот Фидел Кастро обавезно да му пренесете да не се бламира сам себе толку аматерски преку глупи, накурчени и избрзани статуси кои обично содржат српски вокабулар. Со право народот им порачува на такви ликови да погледнат пред да скокнат.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
Маче, аj не го тупи. Доколку го знаете приватно титовелешкиот Фидел Кастро обавезно да му пренесете да не се бламира сам себе толку аматерски преку глупи, накурчени и избрзани статуси кои обично содржат српски вокабулар. Со право народот им порачува на такви ликови да погледнат пред да скокнат.
се потиш ли? не напињај толку де...
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Немам jас зошто да напињам. Ме боли Стоjче. Него вие, секташите, малце посамокритично се однесуваjте.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
да не се бламира сам себе толку аматерски преку глупи, накурчени и избрзани статуси
Немам jас зошто да напињам.
Диши мали, земи воздух, опипај си го шупакот, издиши...... пополека
Ние секташите ќе си фрламе клетви и онака, ти глеј да не се возбудуваш премногу
 
M

Macedon1um

Гостин



Единствена партија чии членови политичари активисти не мислат само како да го наполнат својот џеб (y) штета што поголемиот дел од народот ни е шиткачи кои се продаваат кај сдсм-дпмне-дуи за 300-400 евра т.е место во државна администрација инаку можеби државата ќе мрднеше од место барем малку
 

mhm

Член од
14 февруари 2011
Мислења
19
Поени од реакции
7
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Колку држи вода ова што вели дека причината за 2001 е признавањето на Тајван?
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.653
Поени од реакции
7.549
Колку држи вода ова што вели дека причината за 2001 е признавањето на Тајван?
Не вели дека 2001 е причината за признавањето на Тајван туку дека признавањето на Тајван е причината за повлекување на набљудувачите од Обединетите Нации кои биле распоредени на границата кон Југославија зошто Кина после признавањето ставила вето на продолжување на мандатот.

По што нашите супер-убер-најдобрите-одличните-блиските партнери од Америка, ЕУ и НАТО организираат преку границата која официјално они треба да ја контролираат, префрлање на терористи обучени, спонзорирани и организирани од нив да го тероризираат Македонското население, да палат Македонски куќи а не е незабележителен теророт извршен и врз локалните албанци во форма на киднапирање, силување, итн...

И од таму произлегува дека ако не го признаевме Тајван, Кина немаше да стави вето на набљудувачите од Обединетите Нации на северната граница и ќе беше политички далеку покомплицирана ситуацијата за Американците и УЧК од тоа како што испадна.

И ова не е некоја нова теза ова уште од тогаш од 2001 се дискутираше и со кој памет се признава Тајван и се оди против Кина. А потоа после почетокот на НАТО-УЧК инвазијата од Косово, Љупчо мислам дека одби и оформување на нова мисија на набљудувачи под покровителство на Обединетите Нации кои требаше да бидат распоредени на границата со Косово.

Се на се немам никаков сомнеж дека Љупчо, Доста и Тупурковски за 30-40 години ќе ја имаат истата репутација како Ванчо Михајлов, штетата кои они ја имаат направено врз Македонија е ненормално голема. Посебно Доста која е главниот поборник за комплетно растурање на сите Македонски безбедносни служби. Нивните гревови се поголеми и од тие на Заев.
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.305
Колку држи вода ова што вели дека причината за 2001 е признавањето на Тајван?
Teza bez realna potkrepa. ez da go slusnam ama vo taa logika Kina bi trebalo da raboti za da dojde do 2001 sto e tesko za poveruvanje.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.087
Поени од реакции
15.927
10/11/2021: црнокошуљашот сере триумфалистички на социални мрежи
Прегледај го приврзокот 320248

17/01/2022: црнокошуљашот добива тупаница во сурат
Ради такви ко тебе, и еден мој другар со идентитска криза - татко му дур бил жив му кажал пиши се што сакаш само немој Бугар, а овој запнал Бугар та Бугар, а и бугарскине ишарети со Албанезите, користам еден нов збор во мојот речник, " бугаpошиптаpи". Исти кур сте.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.264
Skroz sum razocaran od Levica. Gi smetav za pootrakani a oni revnosno koristat mediumski prostor da relativiziraat segashna vojna so dalechna istorija. Dechishta shto nikad ne videle vojna so svoi ochi.

Bez razlika dali go pravat ova na sopstvena inicijativa ili za da odrabotat eventualna finansiska pomosh od rusija, ovoj poteg ke gi oddalechi od umerenite pretezno intelektualni glasachi i na dolg rok skapo ke gi chini.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.653
Поени од реакции
7.549
Skroz sum razocaran od Levica. Gi smetav za pootrakani a oni revnosno koristat mediumski prostor da relativiziraat segashna vojna so dalechna istorija. Dechishta shto nikad ne videle vojna so svoi ochi.

Bez razlika dali go pravat ova na sopstvena inicijativa ili za da odrabotat eventualna finansiska pomosh od rusija, ovoj poteg ke gi oddalechi od umerenite pretezno intelektualni glasachi i na dolg rok skapo ke gi chini.
"Умерените" и "Интелектуалата" ќе биле разочарани од тоа што некој релативизирал војна :pos:, а тоа што учествувавме во окупација на две држави Авганистан и Ирак и што дозволивме да ја бомбардираат Југославија од наша територија и што Амеро-фундаменталистите 20 години релативизираат дека Америка ни изврши етничко чистење ДВА ПАТИ во рок од 80 години. Од тоа не се гадат и разочаруваат? Може зошто има гага фстаци на про-американските семинари па тоа им го смирува желудникот.

Боже мој какви пациенти.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
"Умерените" и "Интелектуалата" ќе биле разочарани од тоа што некој релативизирал војна :pos:, а тоа што учествувавме во окупација на две држави Авганистан и Ирак и што дозволивме да ја бомбардираат Југославија од наша територија и што Амеро-фундаменталистите 20 години релативизираат дека Америка ни изврши етничко чистење ДВА ПАТИ во рок од 80 години. Од тоа не се гадат и разочаруваат? Може зошто има гага фстаци на про-американските семинари па тоа им го смирува желудникот.

Боже мој какви пациенти.
Добар whataboutism (y)
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.653
Поени од реакции
7.549
Добар whataboutism (y)
Кој whataboutism? Како може да е еден народ кој 20+ години праќа војници по цел свет да учествуваат во окупација и војна, еден народ кој 30 години според анкети му е приоритет да влезе во воен сојуз да биде алергичен на војна? Он тврди дека "интелектуалата" ќе се згрозела од војната. Јас не ги видов да се згрозат последниве 30 години, добро секако освен 2001 кога беа згрозени секој пат кога нашата војска ќе се бореше. Од тоа без згрозени.

Ако си алергичен на војна не гласаш да си го промениш името за да влезеш во НАТО. Еве дај ми пример или објасни ми ете кој е тој "умерен" и "интелектуален" слој од општеството кој се гади од војна?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.459
Поени од реакции
2.462
Кој whataboutism? Како може да е еден народ кој 20+ години праќа војници по цел свет да учествуваат во окупација и војна, еден народ кој 30 години според анкети му е приоритет да влезе во воен сојуз да биде алергичен на војна? Он тврди дека "интелектуалата" ќе се згрозела од војната. Јас не ги видов да се згрозат последниве 30 години, добро секако освен 2001 кога беа згрозени секој пат кога нашата војска ќе се бореше. Од тоа без згрозени.

Ако си алергичен на војна не гласаш да си го промениш името за да влезеш во НАТО. Еве дај ми пример или објасни ми ете кој е тој "умерен" и "интелектуален" слој од општеството кој се гадат од војна? колкав е бројот на тие пацифисти? 1000-2000 луѓе.
Неможе Левица да се претставува како анти империјалистичка и анти милитаристичка партија која што со нивните зборови е против секоја воена агресија, да релативизира вакви работи. Како испаѓа сега дека кога Израел мава по Палестинците не е океј, ама кога Русија мава по Украинците е океј?

Незнам која им е поентата дали сакаат да приберат дел од разочараните бумери од ДПМНЕ кои имаат љубов кон Русија, или да соберат некој денар од Русија. Ако е првото се заебале гадно пошто таквите секако ќе си гласаат за ДПМНЕ а на таа сметка ќе губат гласачи кои што се генерално релативно млади и образовани луѓе што припаѓаат на средна класа претежно центрирани во Скопје.

Си ги измешал изгледа гласачите на СДСМ и Левица, едните беа хардкор НАТО и гласаа за промена на името а другите не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom