Левица - Политичка партија

Дали ќе гласате за Левица на Парламентарните избори?

  • Да

  • Ќе гласам за мафијашката коалиција СДССМ-ДПМНЕ

  • Не

  • Ќе гласам за друга "ТРЕТА ОПЦИЈА" партија


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
17 август 2011
Мислења
9.784
Поени од реакции
17.509
Od denesna gledna tocka za koj bi glasal togas?
Па не би гласал. Али сепак пројдено е малце време, ги иам подзаборавено. Реално беа прилично забегани па ако останеа они, може денес друго мислење ќе имав. Пример задњи години беа особено агресивни со инспекции во дуќанот на моите додека карши работеа на диво, кај мене во фирма, голема приватна, извршиле притисок вмровец директор и тн. Ситни работи за другите кој можеби би ме поебале мене лично :)

Али може да коментираме само тоа што се случило, а тоа е дека овие испаднаа полоши во речиси секој мерлив параметар.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Ти не си туп и глуп, али не сфаќаш што е проблемот и што сакаме да се промени?
После све? Не знаеш и ја треба тебе да ти реферирам со текст од пет страни?
(y)
Ne be te prasvam. Sto e problemot i sto sakate da se promeni. Ne mora vo referat od 5 strani. Dovolno e vo kratku crti od nekolku zbora, ona najosnovnoto posto ete stvarno pojma nemam sto vi e borbata.
Jas sekako za DUI ke glasam ili nivna koalicija na lokalno nivo, ama cisto onaka bas me interesira sto vi se mota niz glavata. Dali evoluiravte od pred nekoja godina sto cisto se somnevam ili kovidot, eden virus e mislovna imenka za vas koga se raboti za evoluiranje.
Taka da poveli, vo kratki crti sto vi e borbata?
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.784
Поени од реакции
17.509
Ne be te prasvam. Sto e problemot i sto sakate da se promeni. Ne mora vo referat od 5 strani. Dovolno e vo kratku crti od nekolku zbora, ona najosnovnoto posto ete stvarno pojma nemam sto vi e borbata.
Jas sekako za DUI ke glasam ili nivna koalicija na lokalno nivo, ama cisto onaka bas me interesira sto vi se mota niz glavata. Dali evoluiravte od pred nekoja godina sto cisto se somnevam ili kovidot, eden virus e mislovna imenka za vas koga se raboti za evoluiranje.
Taka da poveli, vo kratki crti sto vi e borbata?
Еве и за ова да ти одговорам, што сакам да сменам. Не ми се свиѓаат некој економски политики, со зоните, енергетиката, да не влагам подетално. Потоа надворешна политика се наивни/неспособни, фрлија све на една карта и не им пројде така да логично е да се сменат. Примери со датумот за еу, вакцините од кина и тн..
И на крај, два мандати се веќе. Прашање е кога ќе почне членството да им аздисува на вмро левел, и нив ги фатија будалите после 2 мандати. Ова е онака што ми текиња.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.879
Тоа и ти го зборувам.Секако не ми е гајле веќе кој ќе победи и како ќе победи.
Се виде аирот од народот во државава.
Гледам постојано обвинувате некого од страна,Америка,ЕУ...
Немој молим те.А народот ?
Што правиме со народот ?
Не гледаме што се случува околу нас,така ?
Која простачаана од народ живее на овие простори.
Погледни со какви дебили си опкружен.Никој со никој не живее,повеќето се прости и инаетливи,злобни и површни.Во таква ситуација не те спасува ни Господ,а камоли Апасиев или било кој.

Работам исклучиво само на себе и за себе.Ниту штетам на некого,ниту пак ќе штетам.
Целта е да си избегам од државава.Македонија вака на крајот ги губи своите чеда.

Порака до сите на темава
Пред било кого да обвините,вината барајте ја во менталитетот на народот.Ние бевме осудени уште од 91' на пропаст.Се понатаму е прашање на време кога ќе не снема.
Лажна надеж обично си даваат постарите генерации во земјава.
Младината стапот не ја здоболе,ќе си избега и ќе завршат маките еднаш засекогаш.Тој што ќе остане Господ нека му е на помош.
Владе од Варналиите ти ли си бе?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Нема гајле, Владе, сега ќе ти објаснам, само нешто имам да завршам прво. Чекај тука.
Znaeme, znaeme. Ne sme od vcera tuka.
Za tie sto ne znaat ete da ne se macat, Vojvodata 98 % od postovite tresi gluposti tuka, vo smisla onaka bas tresi gluposti i koga ke se najdi vo tesno, a toa e mnogu cesto se povikuva na tie 98 %. Kao ne bil seriozen, se zaebaval, pa kako sega na primer od visoka noga demek koj sum jas, vie ste crvi za mene itn itn. I sekako tuka se i tie 2 % koga bil seriozen ama ete nikoj neznaj kade i vo koi postovi bile sodrzani. Ova se patem receno negovi zborovi, da ne recite izmisluvam nesto.
Od druga strana jas komotno mozam da se samo citiram so stav iskazan pred gidini i godini i uste da drzi voda, stav koj go pominal zabot na vremeto i koj se pokazal sosem ispraven i togas i sega.
E vojvodo to e razlikata pomegju tebe i mene, taka da izvini me zabole mene sto ti ke napisis i kakov stav ke zavzemis, sekako ke smenis mislenje za nekoj mesec i ke se povikuvas na tie 98 %.
Nemas tezina na zborot be vojvodo, mivka si. Soncogled.
Dovolno e nekoj da ti procepka po mislenjata sto si gi imal do pred nekoja godina i ke mu stani jasno kolku vredis.
Toj ke objasnuval nesto, grevce :facepalm:.
P. S kako be toj starecot sto go pretepaja oti bil za SDSM i Kateto. Kolku go osudija covekot sto go otepa? Epten bese zagrean za slucajot, duri i tema otvori. Se znae nesto?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Еве и за ова да ти одговорам, што сакам да сменам. Не ми се свиѓаат некој економски политики, со зоните, енергетиката, да не влагам подетално. Потоа надворешна политика се наивни/неспособни, фрлија све на една карта и не им пројде така да логично е да се сменат. Примери со датумот за еу, вакцините од кина и тн..
И на крај, два мандати се веќе. Прашање е кога ќе почне членството да им аздисува на вмро левел, и нив ги фатија будалите после 2 мандати. Ова е онака што ми текиња.
Djabe ti teknue sega. Nekou greski ne se popravaat. Pomiri se so toa. Ni Apasiev ni sveti Apasiev nemozi da napravi ama bas nisto okolu toa, djabe si pravite filmovi. A Apasiev kolku sto se sekjavam bese vo timot na SJO. Ebate zastitnikot na ustavot i zakonite. Kade mu se vide SJO zakonsko i ustavno samo toj si znae. Pa uste i koga na sekoj so dva dena skolo znaese koja mu e vistinskata namena, a toj taka obrazovan i potkovan ne uspea da vidi. Turi mu kurot. Nema vtora sansa za prv vpecatok. Da ne se kurcese togas, sega ke nemase da ima ni potreba da se glupira vo sobranje posto neli podobro da se spreci otkolku da se leci neli? Ama ete toj ne mislel taka, toj mislel deka podobro e da se leci otkolku da se spreci, a ocigledno i vie.
E pa sega jebiga, lizite kaj sto plukavte.
Super vi odi sega zasega.
Автоматски споено мислење:

не се занесувај, толкав ѕид од латиница не читам
Nema potreba ti da citas, ne e za tebe nameneto. Ti se znaes kolku vredis.
Ne e ni za @Anon ,neka ne se maci ni toj,ne za drugo, djabe ke cita. Nad negovite moznosti e. Retko tup covek.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.784
Поени од реакции
17.509
Djabe ti teknue sega. Nekou greski ne se popravaat. Pomiri se so toa. Ni Apasiev ni sveti Apasiev nemozi da napravi ama bas nisto okolu toa, djabe si pravite filmovi. A Apasiev kolku sto se sekjavam bese vo timot na SJO. Ebate zastitnikot na ustavot i zakonite. Kade mu se vide SJO zakonsko i ustavno samo toj si znae. Pa uste i koga na sekoj so dva dena skolo znaese koja mu e vistinskata namena, a toj taka obrazovan i potkovan ne uspea da vidi. Turi mu kurot. Nema vtora sansa za prv vpecatok. Da ne se kurcese togas, sega ke nemase da ima ni potreba da se glupira vo sobranje posto neli podobro da se spreci otkolku da se leci neli? Ama ete toj ne mislel taka, toj mislel deka podobro e da se leci otkolku da se spreci, a ocigledno i vie.
E pa sega jebiga, lizite kaj sto plukavte.
Super vi odi sega zasega.
Не лижам кај што плукав, две лоши не праат едно добро. Мислам дека сме тука и по нивна заслуга.
Праша што мислам дека ќе се постигне ако се смени власта, ти набројав. Не очекувам Германија да станеме ако дое Апасиев.
У секој случај мразам партиски ликови па интересно е да се види како нуркаат кон дното кога паѓа власт.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
827
Поени од реакции
1.031
Си било некое македонче во дамнешни времина, и го начекал некој турчин, му рекол слечи се сега ќе те тртам, македончето малку се противело, ама се слекло и го натртил турчинит, видол друг турчин, и тој го натртил еднаш, поминува група на турци ја гледа ситуацијава и ајде и тие го тртат, едно време му паѓа пиштол на македончето и овие зачудено го гледаат и прашуваат: "Абе македонче, за што ти е пиштолот?", на што македонецот му врќа: "За црни денови ми е..."

- За овие што "неќат" да гласаат...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.214
Не лижам кај што плукав, две лоши не праат едно добро. Мислам дека сме тука и по нивна заслуга.
Праша што мислам дека ќе се постигне ако се смени власта, ти набројав. Не очекувам Германија да станеме ако дое Апасиев.
У секој случај мразам партиски ликови па интересно е да се види како нуркаат кон дното кога паѓа власт.
Ne, ne kaza sto mislis deka ke se smeni tuku si kaza sto ti preci sega. Ne e toa edno te isto.
I koga sme vekje tuka, vie podrzuvacite i aktivistite na Levica ne se percepirate kako partiski likovi. A sto ste togas?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.992
Поени од реакции
17.879
Ne, ne kaza sto mislis deka ke se smeni tuku si kaza sto ti preci sega. Ne e toa edno te isto.
I koga sme vekje tuka, vie podrzuvacite i aktivistite na Levica ne se percepirate kako partiski likovi. A sto ste togas?
Како независни. Јас го гледам Апасиев како опција за промена на нешто подобро во мојата татковина, како надеж за подобро утре за да можам да живеам таму каде што сум роден. Еден посериозен кикс од типот на грујо и талат министер или хашките случаии и тука заврушува се. Еве ако се помирувате вие од дпмне оставете и бојкотирајте а ние независните ќе гласаме за Левица. И не, не може никој да каже што се смени, ја не знам утре дали ќе се разбудам а не да знам Апасиев дали ќе смени нешто, лик кој не сум го видел(ок го гледав скоро секој ден коа одев втора смена у средно) и со кој не сум разменил два збора. Ги кажуваме работите што сакаат да се сменат затоа што тој и Левица ги кажуваат тие работи, никој досега не зборувал за тие теми, како што кажав до нас е да давеме поддршка и да гласаме, да се бориме до последна шанса за татковината а и на крај за самите себе а не за Апасиев или Левица. Знам дека ти ова тешко можеш да го сфатиш а и многу други затоа што сте далеку од овие ставови и размислувања но сами пишувате во темава, исто као сеа ја да одам да серам у не знам, темата за европски фудбал оти не го гледам или нешто слично.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.784
Поени од реакции
17.509
Ne, ne kaza sto mislis deka ke se smeni tuku si kaza sto ti preci sega. Ne e toa edno te isto.
I koga sme vekje tuka, vie podrzuvacite i aktivistite na Levica ne se percepirate kako partiski likovi. A sto ste togas?
Добро не е исто, што тупаџија си бил:icon_lol: Ја не сум активист, а и подршката ми се сведува на 2-3 поста на кајгана и еден глас. Ако продолжи со палестините може и тоа да го изгуби. Во кој свет владе е тоа партиски лик :)
За тие што лепат плакати кај нив горе доле исто, со разлика што, за да ги видиш како нуркаат надоле треба да се дигнат горе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom