Левитација - лебдење

Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Dodeka ne vidam nema da veruvam vo ova cudo, posto gi krsi zakonite na fizikita. Za da ja pobedis gravitacijata ili treba da go storis toa so pomos na vozduhot i aerodinamikata (avionite, helikopterite, balonite i tn.) ili so mnogu jaki magneti.
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
ja veruvam vo ova. Nie mozeme da si zboruvame kolku sakame ama ne znaeme ni 5% od svetot. Kazete mi koj ima gledano dokumentarci za onie monasite sto ziveat vo kina tamu na istok. Dali ste slusnale za nekoi nivni sposobnosti. Epa jas imam videno edna emisija za tie monasi i veruvajte vo neverojatnoto. Tie mali eb*ni zuti covecinja gi rusat site zakoni na fizikata. Imase edna faca od tie i go prestavuvaa kako glaven monas na toj hram. I ovoj sto go intervjuirase go prasa dali e vistina za tie raboti sto gi slusnale za niv. I toa coveceto se potrgna na strana, se pomoli, se strca ripna vo vozduh i edno 5-6 sec. sigurno bese vo vozduh, i ripna na drugo mesto oddaleceno edno 15 metri od mestoto kade sto ripna
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Veruvam i imam citano deka treba ogromna koncenracija za kontrola na energijata , taka sto cevekovoto telo da se napravi polesno od vozduhot taka nesto misalm bese ne sum siguren iako zvuci ludo, vozmozno e ima mnogu lug sto ja imaat usovrseno ovaa tehnika.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Mislim deka David Koperfild go pravel ova. Inace imal izjava deka nekako go koristi magnetnoto pole na zemjata za da lebdi. :toe:
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Лебдење

Сигурно сте слушнате и сте виделе на тв илузионисти како се спротиставуваат на земјината тежа т.с се одвојуваат од земјата без да скокнат или пак да ги искриват колената. Е тоа дојде и кај нас ;)
Погледнете големина 550kb
 
Член од
28 април 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
Marso напиша:
ja veruvam vo ova. Nie mozeme da si zboruvame kolku sakame ama ne znaeme ni 5% od svetot. Kazete mi koj ima gledano dokumentarci za onie monasite sto ziveat vo kina tamu na istok. Dali ste slusnale za nekoi nivni sposobnosti. Epa jas imam videno edna emisija za tie monasi i veruvajte vo neverojatnoto. Tie mali eb*ni zuti covecinja gi rusat site zakoni na fizikata. Imase edna faca od tie i go prestavuvaa kako glaven monas na toj hram. I ovoj sto go intervjuirase go prasa dali e vistina za tie raboti sto gi slusnale za niv. I toa coveceto se potrgna na strana, se pomoli, se strca ripna vo vozduh i edno 5-6 sec. sigurno bese vo vozduh, i ripna na drugo mesto oddaleceno edno 15 metri od mestoto kade sto ripna
I imaa na eden dokumentarec edni zabegani sektasi so si gi treniraat polovite organi. BOLNO! A treningot ne bese neso bolje, deka se sostoese od: jaze zavrzano za k*rot na edniot kraj, i zavrzano za NAJMALCE 200kg teska zelezna topka! Aj sea pogodete sto e misijata? Da ja odvlecat topkata preku 50metri! Mali zuti FRIKOVI!
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
mALEFACTOr напиша:
Сигурно сте слушнате и сте виделе на тв илузионисти како се спротиставуваат на земјината тежа т.с се одвојуваат од земјата без да скокнат или пак да ги искриват колената. Е тоа дојде и кај нас ;)
Погледнете големина 550kb
Iaaaaa, овај од македонија дан е?
 

BlAcK_MamBa

:: Living by my own rules ::
Член од
25 март 2007
Мислења
431
Поени од реакции
5
dA... mozno e... ama na volsebnicki.
vo realnost.... potesko malku.. :vozbud:
 

Bush(av)

Aut inveniam viam aut faciam.
Член од
30 април 2007
Мислења
758
Поени од реакции
7
хех, баш и не ми се верува
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Martin$ напиша:
Iaaaaa, овај од македонија дан е?
не само што е од Македонија, туку и те цитира сега. ;)
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
BlAcK_MamBa напиша:
dA... mozno e... ama na volsebnicki.
vo realnost.... potesko malku.. :vozbud:
Не е тоа некаква монтажа па да биде тешко во реалност. Има многу потешки работи. За оние што се заинтересирани од оваа област можат да погледнат и други наши клипови овде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom