Левитација - лебдење

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
schtranga напиша:
pa sto znam :roll: mozebi postojat luge koi uspeale da ja sovladaat levitacijata
Како тоа да ја "sovladaat" левитацијата?
Не си ми јасна. Левитација не може да се совлада, не е нешто кое што се учи за да може да го совладаш кога ќе го научиш.
Или имаш дарба за тоа, или немаш. Нема тука совладување од никаков вид. :wink:
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Гижо напиша:
ова го имам видено на ТВ, не беше од типот на Зигфрид и Рој во театар или слично, туку човеков се шеташе по улица и ке собере неколку луѓе да им покаже како лебди.И лебдеше едно 10 цм над земјата, луѓето што го гледаа неможеја да веруваат
David Blaine се вика типот и е јако надарен за магични трикови, али тоа никогаш не го има напраено. Јас ги иам скоро сите негови епизоди гледано и тоа коа тој "лебди" со луге наоколу е многу добро напраена лажа. Тој е надарен како балерина фактички, така да балансот го држи со еден прст, а ако убаво пратеш тој им вели на лугето да стојат зад него едно 2 метра и малце на агол. Исто така е и поставен човекот што снима и затоа ние што гледаме можеме да се чудиме како тие на улицата покрај него шо се.

Левитацијата не може никој на Земјата да ја совлада освен Chester со фотошопот се разбира :lol:
 
J

Johnny Stulic

Гостин
I jas gogledav tipot na TV.eden crnec bese gi skapa od plasejne edni tipki.
Interesen tip vo sekoj slucaj.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Оној што остана да виси над Темза во стаклено квадратче и пиеше само вода неколку дена (не знам колку беа)? Ако е тој, дефинитивно бел е.
 

Wolf Pack

ThE ChieF
Член од
24 јули 2005
Мислења
783
Поени од реакции
5
Toj e, i mene bel mi izgleda ama dobil tan malce :lol: 3 dena u toa stakloto prokara, alal mu.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.798
Мајкл Џордан, Д-р Џеј, Коби Брајант, и уште пар добри моци кои кога ќе скокнат заборааваат да се приземјат, чекаат сите околу нив да се приземјат па потоа и тие 8)
 
Член од
25 август 2005
Мислења
98
Поени од реакции
2
Levitacijata ne postoi bukvalno. Covekot sto levitira gi hipnotizira drugite okolu nego taka da tie mislat deka toa ustvari levitiral. A ne e ni cidno da postoi posle Hirosima i Nagasaki svekakvi freak-ovi se rodile
 
M

makedon^

Гостин
postoi levitacija,a so posebna tehnika moze da se nauci da se leta .toa e cista fizika ne e magija.
 

KohlBass

Dechak iz vode
Член од
1 јуни 2006
Мислења
1.485
Поени од реакции
36
Zero Cool напиша:
Levitacijata ne postoi bukvalno. Covekot sto levitira gi hipnotizira drugite okolu nego taka da tie mislat deka toa ustvari levitiral. A ne e ni cidno da postoi posle Hirosima i Nagasaki svekakvi freak-ovi se rodile
Mi se sviga ova za Hirosima i Nagasaki.

Ima uste eden tip so prai takvi gluposti ko Blaine, se vika Criss Angel... Mozebi treba da gi dzirnete rabotite sto gi pravi on... Toa sto go pravi, malku tesko deka moze kako iluzija da se izvede.
 

VORTEX

Кафански човек
Член од
10 мај 2006
Мислења
673
Поени од реакции
1
makedon^ напиша:
postoi levitacija,a so posebna tehnika moze da se nauci da se leta .toa e cista fizika ne e magija.
e aj kazete ja fintata
 

*P|nK_G|rL*

~Pretty in Pink~
Член од
21 мај 2006
Мислења
761
Поени од реакции
5
Јас не верувам дека може да се лебди. Некако не ми изгледа возможно сето тоа.
 
K

kicodarker

Гостин
dali covekot moze da leta sekako ne i toa e samo iluzija na najdobrite mageonicari koi sto se ubedena deka j pobedile gravitacijata sto e nevozmozno
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
jas imam gledano na TV kako lebdi covek 30-40 cm od zemja i so lugje od ulica sobrani okolu nego i sakam i jas taka :)
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
BAMARGERA напиша:
jas imam gledano na TV kako lebdi covek 30-40 cm od zemja i so lugje od ulica sobrani okolu nego i sakam i jas taka :)
Бам, зборено е погоре за тој тип.
Ја веруем у левитација. Верувам во телепортација, телепатија и сите метафизички муабети. Ама исто така верувам дека тоа ќе можеме да го правиме малку подоцна. Некаде околу 3 по полнок. :) Подоцна во развтивокот на мозокот на човекот. На некоја тема се расправав... човекот користи само максимум 10% од Капацитетот на мозокот. Со тие 10% што се успева да направи. Ако има 20тина % ќе биде лудории, не можам ни да замислам. Денес, само добри илузионисти...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom