Левитација - лебдење

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
mALEFACTOr напиша:
не само што е од Македонија, туку и те цитира сега. ;)
:pos2: леле еј ме изнасмеа. Не за тоа дека лебдиш за тоа како паметно ми врати :) За ова зеленко те следеше :) А да се вратам до кај бев... мммм Е да, имаш некое видео и сл. да видиме за да веруваме:)
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
lee brat, , si naucil edno evteni trikce so levitacija i mislis zanes da letas , gotovo ,
za rok od dva dena se snimam i jas i toa u soba kaj mene , prv zbor kje mi bide "zdravo" , a posel i jas kje pokazam levitacija lol:

i toa mozda i pojaki trikovi od tvojot, .....
nego ja koa go praev trikov , edno tipce se kolnese deka me videlo deka letam , i rece deka nema da mozel da sipe i deka jas sum bil lud,
i mene fala bogu mi odgovarase da me tretira ko bog , ( na koj ne) ,
drug eden , me vikase holyMan...ali posle toa site svatija kako go pravam toa , ali interesno e da vidis kako im se kreva kosata na drugite koa te gledaat kako pravis cuda......
baska toa , eve vi link za toa kako da letate i vie ...


a posle eve vi objasnuvanje kako se pravi toa

http://youtube.com/watch?v=OqrKdjx8o5A


 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Martin$ напиша:
:pos2: леле еј ме изнасмеа. Не за тоа дека лебдиш за тоа како паметно ми врати :) За ова зеленко те следеше :) А да се вратам до кај бев... мммм Е да, имаш некое видео и сл. да видиме за да веруваме:)
:)

па пишав прееска клиповите можете да ги најдете тука
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
ImperatoR напиша:
lee brat, , si naucil edno evteni trikce so levitacija i mislis zanes da letas , gotovo ,
za rok od dva dena se snimam i jas i toa u soba kaj mene , prv zbor kje mi bide "zdravo" , a posel i jas kje pokazam levitacija lol:

i toa mozda i pojaki trikovi od tvojot, .....
nego ja koa go praev trikov , edno tipce se kolnese deka me videlo deka letam , i rece deka nema da mozel da sipe i deka jas sum bil lud,
i mene fala bogu mi odgovarase da me tretira ko bog , ( na koj ne) ,
drug eden , me vikase holyMan...ali posle toa site svatija kako go pravam toa , ali interesno e da vidis kako im se kreva kosata na drugite koa te gledaat kako pravis cuda......
baska toa , eve vi link za toa kako da letate i vie ...


a posle eve vi objasnuvanje kako se pravi toa

ili ova

Абе еј, ефтини не е фтини чоеко си научил нели? :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Гижо напиша:
ова го имам видено на ТВ, не беше од типот на Зигфрид и Рој во театар или слично, туку човеков се шеташе по улица и ке собере неколку луѓе да им покаже како лебди.И лебдеше едно 10 цм над земјата, луѓето што го гледаа неможеја да веруваат
jas ne veruvam se sto ke izmislat amerikancite:helou:
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Знам дека во реалноста не постојат такви работи, ама на филмовите тоа им е главна фора, сите се палат на евтините трикчиња.
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
mALEFACTOr напиша:
еве уште еден пример за левитација
исто од македонци. ;)
aman be , kje prekines li da pravis Copy Paste na toa klipovite sto se naogjaat po internet...konkretno za toa citiranoto ...
site ostanati kliknete na google "King Rising Levitation" ili najdobro dopisete explanation ( elusionist) i kje go vidite istiot klip , duri i podobro i + objasnuvanje kako se pravi...
lele lele pa toa da ti mozel nekoj tip od Makedonija,
e sto demek samo oviie strancive se sposobni da lazat i da mavaat trikovi..
 

Antagonist

Systematic Victory
Член од
7 април 2007
Мислења
842
Поени од реакции
41
opss, ne mi e poentata da go narusam biznisot so trikovi ...poentata mi e zasto se lazat lugje i veruvaat deka postojat takvi licnosti sto mozat da levitiraat( letaat) i pazi , imalo takvi i vo makedonija
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
makedon^ напиша:
postoi levitacija,a so posebna tehnika moze da se nauci da se leta .toa e cista fizika ne e magija.
Гравитацијата е физика, левитацијата е илузија. Ако постоеше левитација немаше космонаутите да ги лансираат со ракета него ќе одлетаа само со скафандер.

Не за џабе е народната, кој високо лета ниско (дека на лагата и се кратки нозете) паѓа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
mALEFACTOr напиша:
Сигурно сте слушнате и сте виделе на тв илузионисти како се спротиставуваат на земјината тежа т.с се одвојуваат од земјата без да скокнат или пак да ги искриват колената. Е тоа дојде и кај нас ;)
Погледнете големина 550kb

Колку е само фејк клипов... :pos:

Исто како да ја фрлам влечката од баба ми пред камера и да речам НЛО снимив...
 

mALEFACTOr

..:[iluzionist]:..
Член од
30 април 2007
Мислења
512
Поени од реакции
24
Fantom_oh напиша:
Колку е само фејк клипов... :pos:

Исто како да ја фрлам влечката од баба ми пред камера и да речам НЛО снимив...
тоа затоа што немаш доволно години за да го разбереш, а и компарацијава не ти беше нешто сјајна.
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Па баш и не верувам дека е можно иако имам гледано некои типови во Индија кои медитираат и полека се креваат над земја и не знам дали е само уште еден обичен трик или има нешто во тоа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
mALEFACTOr напиша:
тоа затоа што немаш доволно години за да го разбереш, а и компарацијава не ти беше нешто сјајна.
Ајде сними клипче на отворено, каде што лебдиш хоризонтално, и на крајот речи поздрав до кајгана форум... тоаш ќе вервам.
 
Г

Гоццццце

Гостин
Fantom_oh напиша:
Ајде сними клипче на отворено, каде што лебдиш хоризонтално, и на крајот речи поздрав до кајгана форум... тоаш ќе вервам.
Или па нека помине камерата под твоите патики :jaj:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom