Лајф Коуч - life coaches

Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
moze li jas da ti kazam za nego koj del mi e smeshen?

kao prvo life coaches? wtf? kako se smeta za life coach? cel zivot mu pominal pa sega ima iskustvo od istoto? za koj life kje me coach-ira toj?
potoa koj life? kakov life? unificirano li e toa sranje? moze mojot life treba da bide laidback, poln so sex i da duvam sekoj den, on li kje me coachira za istovo?

drugo, zashto coach? shto stana so biduvanjeto "obichen" zoshto mora sekoj da e uspeshen food guru, pichkar i biznismen, fit i dr..? what happened with being ordinary?
od vakvi life coaches sranja i ebani influenseri/ki go dobivme ovoj shlajm zivot poln so frustracii i zavist posho sekoj saka da bide najubav i najsakan, AMA NEMA. Zivotot ne e toa..
Океј my bad затоа што во таа категоризација ги сместувам сите аспекти (бизнис, фитнес и слично) затоа што све тоа ти е дел од Lifestyle на некој начин.

Овие што ги пратија прв пат ги гледам и слушам не знам што би можел да им бидне added value. Ја зборев за проверени луѓе од бизнис сектор кои имаат свои курсеви за XY ствари у нивна дејност и кои споделуваат искуство и знаење. Од тој аспект не гледам зошто не би платил некој да те научи буквално нешто што не ти е познато, доколку имаш потреба од тоа. Е сега е down to each one да си направи истражување и валидација од кого и што купува.

Нема сигурно да платам предавање на 25 годишњак што вчера завршил на универзитет и туризам и менаџмент. За Грујо од друга страна, би платил да ме научи како да направам милијарда и скриен у гепек да ме префрлат у Будимпешта да тинкам маџарици :coffee:

Да се надоврзам на муабетот за being ordinary - никој не вика дека тоа е утка, секој по своето. Си има луѓе кои неќат да биднат ordinary и ќе се потрудат да направат нешто повише. Тоа се шака луѓе, и од таа шака еден прст ќе успеат само во тоа другите нема, ама ако сакаат нека се обидат.
Автоматски споено мислење:

Имаш шанса за пат, не се буни :icon_lol:
 

Лаик

Романтичар
Член од
4 август 2018
Мислења
1.435
Поени од реакции
3.141
Аххх лајф коучес :love: врвот во преварантската пирамида.

Иде прво преваранти на камени мост со шибици, лајонес агенти, ВФП агенти, па на самиот врв се...
Дали се врвот или се дното односно почетокот на преварантската пирамида..на мене ми изгледа оваа второто односно овие се аматери во однос на другите преваранти кои постојат ако гледаме по слоеви и степеници качувајќи се ,,нагоре” по ,,пирамидата”..
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.325
Поени од реакции
7.324
Во ова време Ди Каприо е во сцени каде кога го советуваат да земе дрога, тој се смее и прави да тоа е cool.


Јас кога бев тинејџер Ди Каприо играше сцени каде кога ги гледаш после тоа уопште не ни смееш да помислиш на дрога, не па да ја спомнеш.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.726
Поени од реакции
38.966
Во ова време Ди Каприо е во сцени каде кога го советуваат да земе дрога, тој се смее и прави да тоа е cool.


Јас кога бев тинејџер Ди Каприо играше сцени каде кога ги гледаш после тоа уопште не ни смееш да помислиш на дрога, не па да ја спомнеш.
видел дека од фентанилот нема фајде па се префрли на кокс у подоцнежни години.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.681
Поени од реакции
35.008

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.325
Поени од реакции
7.324
Zasto e isflekan na koshulata? wrong answers only
Нема пари за памучна подкошула или памучна кошула. Парите морале да отидат кај неговите ментори, додека пуфките кај неговите ученици.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.670
Life coaches barem imas izbor da gi ignoriras zaedno so site tie motivacioni knigi u zivot no poloso od toa e transformacija na nekoi od niv vo corporate motivational summit speakers kade moras sekoj mesec-dva da gi re-iskusuvas oti pocnaa da se mandatory za da se opravda fakturata za kako ovoj dole koj ide od harvard i facebook itn. Jas iskreno bi go gledal srpski film na repeat tie 8 saati odosto intimnata rabotilnica so nego za samo da mi kaze deka mozebi do mene e a ne drugi sto proektite ne fatile rok. Oukei.

IMG_0119.jpeg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom