Лајф Коуч - life coaches

Член од
3 јуни 2018
Мислења
308
Поени од реакции
134
Не најдов никаде на форумов ваква тема па ајде си реков јас да отворам една тема, бидејќи гледам сеповеќе и повеќе е застапена оваа професија.
Какво е вашето мислење за лајф коуч иако мене ми звучи доста смешно...
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.162
Поени од реакции
5.330
Не најдов никаде на форумов ваква тема па ајде си реков јас да отворам една тема, бидејќи гледам сеповеќе и повеќе е застапена оваа професија.
Какво е вашето мислење за лајф коуч иако мене ми звучи доста смешно...
Кој дел од тоа ти е смешен?

Имаш луѓе што советуваат менаџирање со финансии, со компании, помагаат при советување со начини на размислување. Има многу луѓе што доаѓаат од различни околности и нема ништо лошо во тоа да побараат нечија помош за полесно да се снајдат во остварување на своите цели.
 
Член од
20 април 2023
Мислења
817
Поени од реакции
1.930
Кој дел од тоа ти е смешен?

Имаш луѓе што советуваат менаџирање со финансии, со компании, помагаат при советување со начини на размислување. Има многу луѓе што доаѓаат од различни околности и нема ништо лошо во тоа да побараат нечија помош за полесно да се снајдат во остварување на своите цели.
moze li jas da ti kazam za nego koj del mi e smeshen?

kao prvo life coaches? wtf? kako se smeta za life coach? cel zivot mu pominal pa sega ima iskustvo od istoto? za koj life kje me coach-ira toj?
potoa koj life? kakov life? unificirano li e toa sranje? moze mojot life treba da bide laidback, poln so sex i da duvam sekoj den, on li kje me coachira za istovo?

drugo, zashto coach? shto stana so biduvanjeto "obichen" zoshto mora sekoj da e uspeshen food guru, pichkar i biznismen, fit i dr..? what happened with being ordinary?
od vakvi life coaches sranja i ebani influenseri/ki go dobivme ovoj shlajm zivot poln so frustracii i zavist posho sekoj saka da bide najubav i najsakan, AMA NEMA. Zivotot ne e toa..
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.227
Поени од реакции
36.240
Аххх лајф коучес :love: врвот во преварантската пирамида.

Иде прво преваранти на камени мост со шибици, лајонес агенти, ВФП агенти, па на самиот врв се животните учители.

Продаваат муда за бубрези, ветер и магла, празна слама и профитираат на маката на луѓето и последната надеж дека можат да си го сменат животот.

Тука на дело настапуваат дасксливе со нивните слатки зборови, лажејќи ги и замајувајќи ги жртвите со бесцелни пауер поинт презентации, онлајн вебинари и слични семинари организирани во сомнителни хотели во Валандово, Свети Николе, Росоман и слично.

Влевајќи им надеж дека со само еден ислушан семинар ќе станат бизнис претприемачи и животот ќе им се сврти за 180 степени.

Со еден збор дното, гнојот, и шлајмот на опшеството или да се послужам со фудбалски речник, кога ФК Барселона би била човек, би била лајф коуч.

И за крај еден пример од мојот омилен животен гуру:

CB3F0D1E-88C1-4830-9669-683704C8F314.jpeg

524339F5-D609-4EFA-A6CD-691FD60A4A90.jpeg

AA6C5719-288F-451C-8CDB-3BD0DAC3542E.jpeg
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.930
Поени од реакции
39.440
оваа сорта измамници е богами најдоходовна. Тони Робинс стотици милиони направи од овие ствари. И овие лајф коучес од Али Експрес сигурно праат париче штом фураат маркетинг нон стоп.
 

Joshua_Tree

Samo na minuvanje...
Член од
21 март 2010
Мислења
1.327
Поени од реакции
4.675
...поголема мотивација од животот без розови очила нема,и нема ни да има
...социјализација,комуникација и желба за индивидуален раст и самоспознание
...тоа се главните компоненти за еден исполнет и успешен живот :)
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.178
Поени од реакции
8.364
Аххх лајф коучес :love: врвот во преварантската пирамида.

Иде прво преваранти на камени мост со шибици, лајонес агенти, ВФП агенти, па на самиот врв се животните учители.

Продаваат муда за бубрези, ветер и магла, празна слама и профитираат на маката на луѓето и последната надеж дека можат да си го сменат животот.

Тука на дело настапуваат дасксливе со нивните слатки зборови, лажејќи ги и замајувајќи ги жртвите со бесцелни пауер поинт презентации, онлајн вебинари и слични семинари организирани во сомнителни хотели во Валандово, Свети Николе, Росоман и слично.

Влевајќи им надеж дека со само еден ислушан семинар ќе станат бизнис претприемачи и животот ќе им се сврти за 180 степени.

Со еден збор дното, гнојот, и шлајмот на опшеството или да се послужам со фудбалски речник, кога ФК Барселона би била човек, би била лајф коуч.

И за крај еден пример од мојот омилен животен гуру:

Прегледај го приврзокот 378663

Прегледај го приврзокот 378664

Прегледај го приврзокот 378665
Постериве се како оние најави за турбофолк-караоке забави по селата, а со суративе и некако им прилега...
 

The Savior

Is with me
Член од
29 јули 2021
Мислења
4.583
Поени од реакции
9.160
Life coach модерен термин за измамници од типот на дијанетика и скиентологија. @опшесво напиша се што требаше да се напише и сега темава може комотно да се избрише.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.339
Поени од реакции
46.468
Тоа што на седенкава е вметнат и курс за продажни вештини ме носи на заклучокот дека од овој pool на изгубени души подоцна ќе се влечат новите хербалајф, цептер, кирби, лајонес и авон гуруа.

Па би рекол дека и за Комаја и за Тино Кајшаров ќе капне нешто :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom