Ласерска депилација

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.156
Депилација - НЕ
Ласерска депилација - НЕ
(за мажи мислев)

А за жените, ма нека се депилираат дома со восок, нека штедат малку...
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
11
Поени од реакции
2
prasajne

Dali moze da ni kazes kade se naocaat ovie da receme saloni, i kako da stapime vo kontakt so niv?


Исчезнуваат скрос после многу третмани, само што после одредено време пак се појавува по некое влакненце, инаку дали имам лузни...нема, нема ништо, ни дупчиња ни изгоретини ни лузнички, ако ја правиш депилацијата летно време ке те жеже местото кај што те депилирале и ќе ти биде црвено некое време, затоа се препорачува зимно време да се прави.За пецкањето...пецкањето боли, нека те пецне на рака еднаш пред да почнеш со третмани, може да ја намали температурата па да не те здоболи толку...ја не го препорачувам тоа, не е решение, додека не најдат решение со кое ти гарантира дека нема да се појават никогаш депилирајте си се со ленти.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
дали воопшто е здраво ова?
зш еден другар така направи за брадата човекот го мрзеше да се бричи секој ден... и сега не знам но викаа дека почнало брадата да му расте..т.е да излегува од внатрешната страна на устата:S
не знам така слушнав дека ги затнувале тие дупки не знам како се викаат од каде што излегува брадата... и тие немале од каде да излезат па контра страна..
не знам дали е точно ил ине ,, не се снејте :kesa:
 

Blackout

An emotional retard
Член од
14 мај 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
451
Депилација - НЕ
Ласерска депилација - НЕ
(за мажи мислев)

А за жените, ма нека се депилираат дома со восок, нека штедат малку...
хеехех
ти да ги трпиш тие болки
јас би за ласерска депилација и тоа најповеќе од мрза.....
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
А дали со ласерска депилација може да дојде до некои посериозни оштетувања на кожата и што ако има човек бемки по телото дали и тогаш е безбеден овој тип на депилација?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
нема ништо нездраво. иначе ова дека му пораснале влакна од внатрешната страна на устата не е точно, малце е за смеење, ама ај замоли па нема да се смеам:smir: (без лутење) :back:
за ласерска депилација знам дека е добра во ординацијата на др. гордана самоникова (ваљда уште прави). анчевски-дефинитивно не. дерма медика-можда (не знам баш никој што имал ласерска депилација таму, ама долго време веќе работат, би требало да се искусни). не би ви препорачала ласерска депилација по козметичките салони, туку само во докторските ординации, ласерот бара посебна обука, а во салоните малце на две-на три го прават тоа (no hard feelings ако чита некој лично засегнат од изјавата, ама факт е дека ласерот си бара доктор дерматолог, обука и рака за тоа, не може секој да си купи ласер и да си игра џедај :) ).
и да дополнам уште за бемките, при депилацијата се пази на бемките, не се допираат воопшто, така што безбедно е се додека докторот (или кој и да ја прави) има мирна и прецизна рака и ти не мрдаш :)

дали воопшто е здраво ова?
зш еден другар така направи за брадата човекот го мрзеше да се бричи секој ден... и сега не знам но викаа дека почнало брадата да му расте..т.е да излегува од внатрешната страна на устата:S
не знам така слушнав дека ги затнувале тие дупки не знам како се викаат од каде што излегува брадата... и тие немале од каде да излезат па контра страна..
не знам дали е точно ил ине ,, не се снејте :kesa:
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Значи најсигурни салони се..? Зошто не Анчевски,многу луѓе ги фалат како добри дерматолози?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
ете да речеме дерма медика и др гордана самоникова.
let me tell you a story, сигурно ти е познато дека на македонскиот народ се што е скапо му е добро? затоа ги фалат. прашај ги после некое време дали се толку добри, или кога ќе влезат во добро средена ординација за која гледале интересно направена (и очигледно скапа) реклама и ќе им наплатат убаво за тоа, ги заслепува светкањето од околината и не сфаќаат дека услугата што ја добиле е далеку под нивото за кое се фали ординацијата дека го има. да резимираме, од извори блиски на владата, на скала од 1 до 5, таа ординација конкретно, според стручноста, заслужува некаде 2/3.

Значи најсигурни салони се..? Зошто не Анчевски,многу луѓе ги фалат како добри дерматолози?
 
Член од
30 октомври 2008
Мислења
1.046
Поени од реакции
35
како оди цената ,колку третмани се потребни,по колку време ќе престанат да растата влакна,дали е штетно ? ? ? ?? ? ај некој нека одговори на овие прашања
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
Ласерската епилација? Да! После долго шетање од салон во салон ми се смачи. И на крај завршив кај Др.Анчевски. Поскапи се малку од другите козметички салони. Третманиве ги правам веќе две години. Единствена маана, или незнам како да ја кажам, е тоа што додека не покажеш малку заби и не ср`жиш пред дамите таму нема да имаш ефект ама баш никаков (зборам за мене). После последниов третман (кој беше бесплатен поради моето незадоволство) се двоумам дали ќе ги посетам уште еднаш. Па за се има решение нели? Ако не ласерска обичната е секогаш тука.
едит: немам несакани последици, лузни и такви ми ти работи, кожата си остана мека како и предходно освен тоа што треба да се води поголема нега околу тој предел на кој се врши третманот, заштита од сонце со висок фактор, директно изложување на сонце никако итн итн
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
5
Поени од реакции
0
Ласерската епилација? Да! После долго шетање од салон во салон ми се смачи. И на крај завршив кај Др.Анчевски. Поскапи се малку од другите козметички салони. Третманиве ги правам веќе две години. Единствена маана, или незнам како да ја кажам, е тоа што додека не покажеш малку заби и не ср`жиш пред дамите таму нема да имаш ефект ама баш никаков (зборам за мене). После последниов третман (кој беше бесплатен поради моето незадоволство) се двоумам дали ќе ги посетам уште еднаш. Па за се има решение нели? Ако не ласерска обичната е секогаш тука.
едит: немам несакани последици, лузни и такви ми ти работи, кожата си остана мека како и предходно освен тоа што треба да се води поголема нега околу тој предел на кој се врши третманот, заштита од сонце со висок фактор, директно изложување на сонце никако итн итн
А колку чинеше тоа задоволство кое трае 2 години?:nesvest:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Сега за сега околу 120 евра, амо што не сум сеуште задоволна со нивните третмани :toe:
а знајш колку третмани треба да се напрат за воопшто појќе да не растат влакна ?
и ме интересира како ја рачунат цената , на метар квадратен оди :icon_lol: ?
 
Член од
6 јули 2009
Мислења
491
Поени од реакции
16
а знајш колку третмани треба да се напрат за воопшто појќе да не растат влакна ?
и ме интересира како ја рачунат цената , на метар квадратен оди :icon_lol: ?
Третманите наводно зависеле од регијата која се третира и од тоа дали е претходно третирана таа регија со други препарати, ко восок на пример, немам појма. Мене ми рекоа дека 6 до 7 мах третмани ќе бидат доволни амааааааааа очигледно дека ме излажааа, и така керенав узбуна таму :) А за цените, коа ми извади еден лист глава ме фркна, претходно си се одредени сите само што за се си имаш различна цена, имаш од 30 евричи па нагоре :)
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Третманите наводно зависеле од регијата која се третира и од тоа дали е претходно третирана таа регија со други препарати, ко восок на пример, немам појма. Мене ми рекоа дека 6 до 7 мах третмани ќе бидат доволни амааааааааа очигледно дека ме излажааа, и така керенав узбуна таму :) А за цените, коа ми извади еден лист глава ме фркна, претходно си се одредени сите само што за се си имаш различна цена, имаш од 30 евричи па нагоре :)
јбг, како шо планирам јас грбот да го средвам , да не треба некоја 4 цифрена сума на евра да дам :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom