Ласерска депилација

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Барав ваква тема ама немаше..има само обична депилација...дали некој се подложил веќе на оваков вид на третман??? какви се бенефитите ??

А какви последиците?? Има ли појава на некои несакани ефекти(како на пр. изгоретини на третираните места исл.) Би сакала да го направам ова ама немам храброст со оглед на тоа дека мал е бројот на луѓе кои што веќе го направиле а со тоа и нус ефектите не се сеуште баш познати во јавноста.
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
Барав ваква тема ама немаше..има само обична депилација...дали некој се подложил веќе на оваков вид на третман??? какви се бенефитите ??

А какви последиците?? Има ли појава на некои несакани ефекти(како на пр. изгоретини на третираните места исл.) Би сакала да го направам ова ама немам храброст со оглед на тоа дека мал е бројот на луѓе кои што веќе го направиле а со тоа и нус ефектите не се сеуште баш познати во јавноста.
епа вака сестра ми направи ласерска депилација во ре-медика или така нешто беше тоа у на максим горски у скопје. Ина4е ја направи пред 1 и пол години и не се жали дека има некакви проблеми
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Јас пред 2 год(кога имав 15) бев во Ремедика и сакав да правам ласерска ама од таму ми кажаа дека ако немаш 18год немало да биде успешна и дека мора на секои 3 год да правам по 3 третмани за да влакната целосно исчезнат. Еден третман инаку чинеше 800 евра, па се одлучив да почекам додека наполнам 18 год. па да платам 2400 ебани евра! :mad:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Јас одев на третмани во Ласер Лаб, и сум задоволна.
Прашањата да ги одговорам по ред - бенифиции се губење на влакната:) Несакани ефекти и последици нема, или бар кај мене немаше.
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Јас пред 2 год(кога имав 15) бев во Ремедика и сакав да правам ласерска ама од таму ми кажаа дека ако немаш 18год немало да биде успешна и дека мора на секои 3 год да правам по 3 третмани за да влакната целосно исчезнат. Еден третман инаку чинеше 800 евра, па се одлучив да почекам додека наполнам 18 год. па да платам 2400 ебани евра! :mad:
цуро ти да не си на доналд трамп ќерка?
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
цуро ти да не си на доналд трамп ќерка?
Не, моите знаат колкав комплекс ми се влакната и колку ги мразам и затоа ќе ми ја платат ласерската депилација :smir:
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Не, моите знаат колкав комплекс ми се влакната и колку ги мразам и затоа ќе ми ја платат ласерската депилација :smir:
ок јас си мислев дека трамп и тука оставил потомство
а неможеш ли со обична депилација
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Јас пред 2 год(кога имав 15) бев во Ремедика и сакав да правам ласерска ама од таму ми кажаа дека ако немаш 18год немало да биде успешна и дека мора на секои 3 год да правам по 3 третмани за да влакната целосно исчезнат. Еден третман инаку чинеше 800 евра, па се одлучив да почекам додека наполнам 18 год. па да платам 2400 ебани евра! :mad:
Аман бе 2400евра, па мајмун да фатат за тие пари како делфин мазен ќе го направа,јас бев на три третмана од по 50евра за линијата под папукот и ме испопецкаа со тоа машината, инаку јас бев во Афродита С и гледам сеа пак имам по некое влакненце.
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Laserskata depilacija za zal ne gi otstranuva site vlakna tuku gi proretcuva samo a i za do toa da dojde se potrebni poveke od 3 tretmani, otpirlika nakaj 5-10tretmani na sekoi 6-10nedeli i togash najdolgiot rezultat trae 7 godini i posle mora da se povtori celata postapka povtorno,mozebi ne so 10tretmani ama sepak.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Аман бе 2400евра, па мајмун да фатат за тие пари како делфин мазен ќе го направа,јас бев на три третмана од по 50евра за линијата под папукот и ме испопецкаа со тоа машината, инаку јас бев во Афродита С и гледам сеа пак имам по некое влакненце.
2400 евра е за целото тело вкупно за третмани кои се одвиваат во 3 години. И сама кажа дека само за еден третман само за отстранување на мал дел од влакната на телото чинел 50 евра, па за целото тело 2400 евра не изгледаат многу(а се премногу:( )
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
2400 евра е за целото тело вкупно за третмани кои се одвиваат во 3 години. И сама кажа дека само за еден третман само за отстранување на мал дел од влакната на телото чинел 50 евра, па за целото тело 2400 евра не изгледаат многу(а се премногу:( )

Машко сум бре kit-katce.3години? Ме депилираше братучедка од Афродита С, ме лажеше дека не се осеќа, кога легнав и кога почна со депилација видов дека ме мотала во врска со болката, логично е да боли, незнам колку иљади степени ти пушта во коренот на влакното...сакам да кажам дека три години да правиш такви третмани...:uvo: после ќе ти требаат третмани кај психијатар, пробај види како ќе ти оди...ама боли тоа + не ти гарантираат дека скрос ке ти исчезнат влакната и дека нема пак да ти се појават после одреден временски период, пред да почнеш да се депилираш натерај ги да ти дадат некоја гаранција, на пример после кој третман ќе ти ги снема влакната, не дозволувај да ти речат незнаеме, ќе видиме колку третмани ќе требаат.
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.330
Поени од реакции
2.178
Машко сум бре kit-katce.3години? Ме депилираше братучедка од Афродита С, ме лажеше дека не се осеќа, кога легнав и кога почна со депилација видов дека ме мотала во врска со болката, логично е да боли, незнам колку иљади степени ти пушта во коренот на влакното...сакам да кажам дека три години да правиш такви третмани...:uvo: после ќе ти требаат третмани кај психијатар, пробај види како ќе ти оди...ама боли тоа + не ти гарантираат дека скрос ке ти исчезнат влакната и дека нема пак да ти се појават после одреден временски период, пред да почнеш да се депилираш натерај ги да ти дадат некоја гаранција, на пример после кој третман ќе ти ги снема влакната, не дозволувај да ти речат незнаеме, ќе видиме колку третмани ќе требаат.
А значи влакната не исчезнуваат скроз???? Па зошто тогаш се нарекува трајна депилација?? Алек дали примети на местото на третманот некои дупчиња или изгоретинки или лузнички или мазна тие кожата??
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Машко сум бре kit-katce.3години? Ме депилираше братучедка од Афродита С, ме лажеше дека не се осеќа, кога легнав и кога почна со депилација видов дека ме мотала во врска со болката, логично е да боли, незнам колку иљади степени ти пушта во коренот на влакното...сакам да кажам дека три години да правиш такви третмани...:uvo: после ќе ти требаат третмани кај психијатар, пробај види како ќе ти оди...ама боли тоа + не ти гарантираат дека скрос ке ти исчезнат влакната и дека нема пак да ти се појават после одреден временски период, пред да почнеш да се депилираш натерај ги да ти дадат некоја гаранција, на пример после кој третман ќе ти ги снема влакната, не дозволувај да ти речат незнаеме, ќе видиме колку третмани ќе требаат.
Се извинувам за грешката :smir:
Инаку незнаев дека толку боли :nesum:
Ми кажаа дека само пецка малку ама за болка не :ija:
Ако е да трпам болка ќе си се депилирам дома со ленти на 2-3 недели и ќе си одам на одмор со 2400 евра :)
 
Член од
5 април 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
14
Се извинувам за грешката :smir:
Инаку незнаев дека толку боли :nesum:
Ми кажаа дека само пецка малку ама за болка не :ija:
Ако е да трпам болка ќе си се депилирам дома со ленти на 2-3 недели и ќе си одам на одмор со 2400 евра :)
тоа ти е многу паметно да ти кажам:helou:
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Исчезнуваат скрос после многу третмани, само што после одредено време пак се појавува по некое влакненце, инаку дали имам лузни...нема, нема ништо, ни дупчиња ни изгоретини ни лузнички, ако ја правиш депилацијата летно време ке те жеже местото кај што те депилирале и ќе ти биде црвено некое време, затоа се препорачува зимно време да се прави.За пецкањето...пецкањето боли, нека те пецне на рака еднаш пред да почнеш со третмани, може да ја намали температурата па да не те здоболи толку...ја не го препорачувам тоа, не е решение, додека не најдат решение со кое ти гарантира дека нема да се појават никогаш депилирајте си се со ленти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom