Лажни и погрешни пророштва за месијата

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.
Милоста (Мудроста) БОЖЈА чиста - за спасение на сите - отелотворена во Исуса Христа! (y)

Тоа вистинско познавање може лично да се доживее и е поголемо од секое човечко учење и наука!

Затоа ти велам дека детското верно срце е безкрајно повеќе од се’ !

Сфаќаш?

.
знам и како ќе ти изгледа и следниот пост, копи пасте, смајли и црвени букви на зборови “дете, срце, бескрајно, мудрост, божје, милост“ прашање е само по кој редослед ќе ги искомбинираш
хахахахахаааа а бе пророк сум за тебе !
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
.

хахахахахаааа а бе пророк сум за тебе !
.

Море повеќе од пророк ... , да не си ти вистинскиот месија, одкако не’ “научи и научно докажа“ дека Исус е лажниот и измислениот!? .:D

.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.

Море повеќе од пророк ... , да не си ти вистинскиот месија, одкако не’ “научи и научно докажа“ дека Исус е лажниот и измислениот!? .:D

.
не бе спиро, пак не внимаваш на то шо ти кажувам (умот само во деца ти е) значи исус постоел (спрема мене) но бил јудеец припадник на назарените кој се обидел да покрене бунт против рим при тоа бил фатен и осуден на смрт
 

spiros

Шалом Алеихем!
Член од
7 септември 2008
Мислења
3.225
Поени од реакции
977
.

не бе спиро, пак не внимаваш на то шо ти кажувам (умот само во деца ти е) значи исус постоел (спрема мене) но бил јудеец припадник на назарените кој се обидел да покрене бунт против рим при тоа бил фатен и осуден на смрт
.

А бе лети, Исус е безкрајно повеќе од тоа!

.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.275
.

А бе лети, Исус е безкрајно повеќе од тоа!

.
Не е, брат му беше многу повеќе познат и сакан од него, на брат му со децении додека не го разурнаа ерусалем, на гроб му се слеваа колони народ одеа на ходочастие да се поклонат на коските на Јакова додека на Исус не се ни знаеше кај му е гробот, никој не се ни интересираше за брат му пофални зборови имаа сите како голем верник и следбеник на Бог деноноќно во храмот се молеше, и ги водеше ерусалемските назарени од кога го убија брат му Исус
 

Kajgana Shop

На врв Bottom