К-15 Репродукција

Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Јес, најдобрите дефинитивно. Шупакот шо го копираше Пабло Франциско требаше од сам старт да го снема, тапа фраер беше дефинитивно.
За Барабара се согласувам, па и Стојна (заради одличните настапи на аудициите, во скечовите пред камера не беше баш убедителна). Битолчанецот беше интересен, но искрено повеќе навивав за братот на Барбара, Марко. Посмешен ми беше.

Момир не беше лош, интересен е како појава, речиси сите го запамтија. Изгледа проблемот беше што не му бил ликот оригинален што многу се ценеше при оценувањето на жирито. Можеби ќе го земат и него во екипата некоја наредна сезона.
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Барбара си е најзакон. Права охриѓанка :pos2:
И Стојна е ОК, ама овој битолчанецов... имаше и подобри од него кои требаше да влезат.:toe:
 
I

Intex

Гостин
Да не заборавам да прашам, овој што беше во скечот со Тошо, што му збореше дека имал добиено и жена му че се стекне, влезе ли во тимот?
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Абре Марко не влезеее! :mad:
Овој Љупчо го немав многу глеано, ама испадна доста добар сеа вака кога се сумираа сите скечови. И сега кога праеше муабет со жирито, пред да соопштат, така некако природно смешен ми беше, како ретко кој друг вечерва.
Стојна и Барбара се исто многу добри. Барбара посебно во последниот скеч растури; Стојна беше фаворит уште од почетокот.
Добри луѓе влегоа, реално. Ме зачуди тоа што влегоа две девојки, мислев само една дека ќе биде. Уште Марко да влезеше и топ. :icon_lol:
Мислам дека убави скечови ќе паднат, со среќа нека им е!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.455
Поени од реакции
47.311
Стојна е најзкон жена ев'р!!!. Симпатична, смешна, спојлери има исто ма се и е на место.За оној Пабло Франциско криво ми е малце, беше интересен ама дека освен имитација на имитацијата ништо друго не понуди тоа му е.
Другите двајца неможам да ги коментирам пошто слабо пратев. Сеа репризата иде се информирам : )
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Супер... одличен избор направија К-15 .... Браво !! :smir: Стојна :smir:
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Да не заборавам да прашам, овој што беше во скечот со Тошо, што му збореше дека имал добиено и жена му че се стекне, влезе ли во тимот?
Тој беше Момир Колев од Кавадарци и не влезе во финале.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Интересни ликови одбрааа богами и заслужено.
Овој Љубчо го немам пратено баш ама ова што го видов од него во хајлајцот добар беше само во последниот скеч со Миле Паника не ме бендиса и не бев сигурен дека ке флезе.
Барбара кога ја покааа дека флезе право помислив дека нема да флезе Стојнете се разочарав искрено, али имав надеж дека ке влезе. Инаку за Барбара што да кажам стварно е добра очекував 2 машки и 1 женско да флезе али бидна 2 женски и добар избор. Од друг правец ке кажам добро е што ја избераа жената нема ни најмалку трема и тоа е добро за во к-15.
Стојнето беше феноменална секаде посебно во Полу-финалето тоа со антена-5 ле, да не спомнувам закон беше секаде ама башка секаде, беше. Знае да направи повеке ликови и Надица не беше лоша а дали по оврските и годините незнам зошто не ја избраа.
Инаку:
- Љубчо
- Барбара
- Стојна

Дефинитивно добра тројка за да им се приклучи на професионалците на другата тројка.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Не требаше две женски да изберат. И шо сеа ..нема да биде интересно.

Ми е криво за Марко.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.174
Поени од реакции
4.133
Стојна ич не ме бедиса,требаше тој со гласот да влезит.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
требаше наместо овој битолчанецот да влезе Дејан од кавадарци само на неговите кечеви пукав од смеа дома:pos2:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Стојна ич не ме бедиса,требаше тој со гласот да влезит.
Ако ги слушеше жирито ке сватеше зошто не влезе.
Жирито кажа ни е потребен човек кои може да направи повеке линкови и повеке да се апдејтира на ликовите и да имите убаво.

Момир што беше добар беше ме изнасмеа на првата аудиција но после некако ми беше досаден стварно беше закон на почетокот. Има одличен глас но некако не му да имитире некого и да кумуницира со ликовите кое е најбитно во к-15.

Стојнето супер ке се вклопи јас мислам заедно со Љупчо и Барбара. Ке видиме што ке направат.

А Тимче што те изнасмеа толку Дејан тоа што правеше голи вести?:nesvest:
 
П

Паган-др

Гостин
Од овие тројцава само оваа Барбара ли како се вика не ми е за таму. Може има добра глума, ама едноставно не ми е за таму. Охриџанецо тој ќелавиот добро ќе се вклопеше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom