Кучиња скитници

Ваше мислење:


  • Вкупно гласачи
    598
S

Stefi070

Гостин
Нека ги стрелаат ако сакаат,само да не гледам куче по улица!
Едитирано од администратор.
Jas licno cuvam 3 kucenca od ulica, ednoto bese raneto vo okoto i celoto krvavo i nikoj ne go sakase ama jas go zedov i sega e ok i za nisto na svetot ne go pustam pak na ulica. Treba primer da zemate od Melita i od drugite dobri luge!!!!!!

tie sto pribrale kucinja doma sigurno pribrale ili nekoe pretepano ili nekoe malceko, site golemi kucinja nikoj ne gi ferma, samo begaat od niv i so kamenja gi mavaat.

maleckite kucinja neka gi ostavat i da gi ponudat za udomuvanje, se drugo spricot u vena.

jas pribrav golemo kuce!!!!!!!!
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
5
pa ako e za toa so ne doniras pari za lugeto? lugeto baraat pari a kucinjata hrana vo svetot se za pari se vrti pari pari pari da gi E*** parite tie so se milijarderi ne mozat da vlozat pola milion za takvite luge? ne mozat zasto? zasto se skrzavi i mislat od koja marka corapi da si kupat aj da ne zboram. ti sto toa so ke ti ostane od rucek na siromasni go davas? haha ili go frlas? site bedni luge so mi zvonat na vrata jadenje ke im davam a oni ne ne pari sakam so ke im se pari za da kupat cigari? epa izvini ama gresis. ti ako za toa so ne otvoris tema za siromasni luge?
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Што сакаат нека им прават колку кучиња има по улициве македонски и луѓе кои немаат да јадат а ние за кучињата ќе правиме дискусија, умираат за јадење од Африка немаат вода да пијат што се луѓе па гледам тема нема отворена асално за тоа .. они за кучињата.
А ти имаш некој проблем со темава? Ако имаш никој не те ни тера да читаш,немораш ни коментар да оставиш,нема да пропадне без тебе.
И ако толку па ти се грижиш за тие луѓе во Африка ти отвори тема за нив,зошто мора баш некој друг?
И не е баш работата за што сакаат нека им прават,ама џабе таквите како тебе никогаш нема да сфатат.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
ti si bolen od umot? Ne znam kako mozi da postojat takvi necovecni i bezdusni luge ko tebe? Jas licno cuvam 3 kucenca od ulica, ednoto bese raneto vo okoto i celoto krvavo i nikoj ne go sakase ama jas go zedov i sega e ok i za nisto na svetot ne go pustam pak na ulica. Treba primer da zemate od Melita i od drugite dobri luge!!!!!!
Леле колку си добраааааааааааааа ги прибра кучињата!
Ајде дојди и од кај мене ги собери овие по улицата и за мене ќе бидеш мајка тереза :smir:
 
S

Stefi070

Гостин
Леле колку си добраааааааааааааа ги прибра кучињата!
Ајде дојди и од кај мене ги собери овие по улицата и за мене ќе бидеш мајка тереза :smir:

pa da znajs deka ako imav uslovi ke gi soberev ama za zal nemam. i koga sekoj so ima uslovi bi zel po edno kucence togas ke nemase vakvi problemi!!!!!!!!!!
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
pa da znajs deka ako imav uslovi ke gi soberev ama za zal nemam. i koga sekoj so ima uslovi bi zel po edno kucence togas ke nemase vakvi problemi!!!!!!!!!!
И ја тоа викав,љубителите на кучиња дома нека си ги чуваат,а не да ги земаат додека се мали да им се изнарадуваат и после да ги фрлат на улиците!
 
А

Ајсшутер

Гостин
А ти имаш некој проблем со темава? Ако имаш никој не те ни тера да читаш,немораш ни коментар да оставиш,нема да пропадне без тебе.
И ако толку па ти се грижиш за тие луѓе во Африка ти отвори тема за нив,зошто мора баш некој друг?
И не е баш работата за што сакаат нека им прават,ама џабе таквите како тебе никогаш нема да сфатат.
Јас кажав мое мислење а тебе ако не те интересира немора да го читаш, јасно и едноставно, кога ќе видат некој човек скитник што нема 10 денари во џебот покрај што ќе се зафркаваат уште може и ќотек да изеде доколку побара пари и слично а за кучињава галама дигнаа .. разбирам куче кое има сопственик и уредно го одржава како што треба а не мене скитници да ме касне мене или некој член на фамилија за некоја будала што го џитнала така на улица, и да барем тие како мене не фантазираат на темиве си кажуваат искрено како и што е, а за виртуелни грижливи сопственици има многу.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
5
epa ne se site luge isti a ti zaso ne zemes malo dzukelce da cuvas doma be?

so ima razlika megu dzukela i rasno kuce?
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Aбе толку ли сте бесчуствителни?
И тие се живи суштества исто како луѓето. Со тоа што луѓето можат да бидат и полоши од кучињата.
Повеќе има случаи на куче како нападнал човек или на човек кој нападнал човек? Секако второто. Луѓето се позлобни суштества од кучињата.
Не велам дека не ми е страв од некои кучиња скитници, но тие тоа го прават од страв за да се заштитат. Цел живот се на улица, цел живот се удирани и мачени од луѓето па нормално им враќаат.
Најлесен начин е да се убијат.
Но не им е лесно и во Вардариште. Тие се единствена установа од овој вид во Македонија и јас не ги обвинувам нив што успиваат кучиња. Немаат средства не можат сите да ги згрижат и за сите да обезбедат исхрана. Потребен е повеќе простор, повеќе средства кои би ги обезбедиле државата и спонзорите и со текот на времето сигурно дека ќе се намали бројот на скитници. Се со текот на времето, ништо не може да се смени од денес за утре драстично.

Ако мислите дека така се решава еден проблем ај ќе земеме и ќе ги убиеме сите скитници. И луѓето скитници де. И они шетаат и напаѓаат и ограбуваат па и потешки злосторства прават...
И ете сите среќни и весели ќе сме. Ќе сме???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ajде смирете се. Знаете за аздис што следи.
 
S

Stefi070

Гостин
И ја тоа викав,љубителите на кучиња дома нека си ги чуваат,а не да ги земаат додека се мали да им се изнарадуваат и после да ги фрлат на улиците!

nikoj so ima kuce i so go odgleduva nema da go frli na ulica, tie stanvat clenovi na nasata familija i vo nikoj slucaj nema da gi frlame.
I AKO GLEDAS MALCE TV NA ANIMAL PLANET UBO MU PRAT NA TIE STO GI MALTRETIRAAT ZIVOTNITE , IMA KAZNI I SE ZA LUGETO KO TEBE!!!
 
А

Ајсшутер

Гостин
epa ne se site luge isti a ti zaso ne zemes malo dzukelce da cuvas doma be?

so ima razlika megu dzukela i rasno kuce?
Имам ја дома животно кое го чувам и не зимам куче и слично повеќе зошто знам дека неможам да го чувам тоа, а не ќе го земам 2-3 дена ќе видам дека неможам и ајде на улица ќе го џитнеме .. па после Вардариште ќе ги собира.
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
5
aj nemam namera da se karam ama ti dojdi vo aerodrom pa ke te zapoznaam so vera da vidis so se ona cuva doma u 60 kvadrata stan ima 5 kucinja i 16 macki i cuva papagali i jastreb duri a u dvor ima zelki ezovi i use edno kuce i use 10000000000macki i nikoj od stanarite ne se zali na toa kaj mene pred zgrada ima use 2kucinja so ja gi ranam i na nikoj ne mu smeta toa
 
S

Stefi070

Гостин
Што сакаат нека им прават колку кучиња има по улициве македонски и луѓе кои немаат да јадат а ние за кучињата ќе правиме дискусија, умираат за јадење од Африка немаат вода да пијат што се луѓе па гледам тема нема отворена асално за тоа .. они за кучињата.
temata e za kucinjata kako so gledas a ne za lugeto
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
28
Поени од реакции
5
a ako sakaat da gi uspivaat neka gi uspijat nema da se protivam ama da gi uspijat i lugeto bezdomnici zaso tie mene mi kradat alista od zica na prizemje i zvonat po vrati za pari i lazat tamu za nekakvi donacii za bolni luge nzm so aj aj moze nekoj stv nema uslovi za ku4e da 4uva ama moze i nadvor da mu se dava jadenje. i retki se slu4aite koga ku4e napaga a napagaat zaso kako mali se tepani i gladni se. mene ne mi smetaat kucinjata jas bas gi sakam da imav uslovi ke gi soberev site dzukeli ama jas imam uslovi samo za dve kucinja ne mozam poveke

i pak ke ti go pisam ova:Pa ako e za toa so ne doniras pari za lugeto? lugeto baraat pari a kucinjata hrana vo svetot se za pari se vrti pari pari pari da gi E*** parite tie so se milijarderi ne mozat da vlozat pola milion za takvite luge? Ne mozat zasto? Zasto se skrzavi i mislat od koja marka corapi da si kupat aj da ne zboram. Ti sto toa so ke ti ostane od rucek na siromasni go davas? Haha ili go frlas? Site bedni luge so mi zvonat na vrata jadenje ke im davam a oni ne ne pari sakam so ke im se pari za da kupat cigari? Epa izvini ama gresis. Ti ako za toa so ne otvoris tema za siromasni luge?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom