Кучиња (грижа, општи дискусии)

Член од
12 јули 2011
Мислења
775
Поени од реакции
346
Naletal na gnezdo, ne mora da znaci deka ne stiti. Ne mozes ds gi sprecis da ne setaat po nego. Neka mu ja kaiskata, samo mozes da pojacas so ampula
Лани што ја носеше каишката , заборавив кој бренд беше , цело лето нема каде не шеташе и не закачи ни болва ни крлеж . Оваа година немаше од истите , па земав друга , ама некако не е исто ефикасна … Ставивме и ампула сабајлево , па ќе видиме …
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
3.509
Поени од реакции
16.706
Здраво, дали познавате некој што чува кучиња на неколку дена, а да не треба да платам како да ја праќам 7 дена у Кушадаси all-inclusive?

Се работи за женка Малиноа година ипол стара, стерлизирана.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
3.329
Поени од реакции
3.299
Здраво, дали познавате некој што чува кучиња на неколку дена, а да не треба да платам како да ја праќам 7 дена у Кушадаси all-inclusive?

Се работи за женка Малиноа година ипол стара, стерлизирана.
Мислам дека најефтино што се наоѓа во МК (Скопје) беше 15€ од ден, што и не е така скапо да бидеме реални.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.878
Поени од реакции
8.826
Член од
12 март 2009
Мислења
17.159
Поени од реакции
12.219
Мене ми излегува видео од женска као демек си ги соблака гаќите, тоа не сме го правеле у маало...
се смени адресата на клипот... се работеше за парење, едно поголемо куче и една помала кучка, па се залепија, па едно 10-на минути нема мрдање... порано тоа беше честа сцена по маалата, сега џукелите се стерилизирани, не знам како е со миленичињата ???
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.878
Поени од реакции
8.826
се смени адресата на клипот... се работеше за парење, едно поголемо куче и една помала кучка, па се залепија, па едно 10-на минути нема мрдање... порано тоа беше честа сцена по маалата, сега џукелите се стерилизирани, не знам како е со миленичињата ???
Не знам од кај си, ама во Струмица на секој чекор имаш залепени кучиња, и тоа не мало со големо, туку две големи. Не може да се најде мало куче скитник, сите се 60+ кг.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
2.893
Поени од реакции
9.960
Ako znae nekoj da mi kaze dali ima u skopje negde za duvanje vlakna dur se mitarat kucinjava ?

Go ceshlam kucevo 5 dena vishe po 2 kesi vlakna sobiram, zal mi e vishe
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
24
Поени од реакции
15
Сакам да земам куче (Сум немал претходно) и се одлучив за Ретривер. Од каде препорачувате во Скопје да земам?
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.878
Поени од реакции
8.826
Сакам да земам куче (Сум немал претходно) и се одлучив за Ретривер. Од каде препорачувате во Скопје да земам?
Имаш повеќе видови на ретривери, ама кај нас нај застапени се Лабрадор ретривер (кратко влакно) и Златен ретривер (долго влакно).
Ако не ти е проблем да платиш малку повеќе, барај да земеш од одгледувач со добра репутација, да не излезе на крајот дека ти продале куче кое повеќе ќе личи на џукела отколку на ******* ретривер.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
150
Поени од реакции
114
Ми треба препорака/предлог за раса на куче. Се работи за населба надвор од градско подрачје, со голем двор. По можност да биде раса поволна за чување на имот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom