Купување таблет компјутер

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Генерално сите се добри. Најмногу зависи од тебе за што потреби го земаш па според тоа треба да одлучиш. Горе долу што и да одбереш нема да згрешиш, кога би бирал за мене лично изборот би бил обратно од ова постираното кај тебе, третиот, вториот па последен избор би ми бил првиот.
 
Член од
31 октомври 2010
Мислења
14
Поени од реакции
2
Генерално сите се добри. Најмногу зависи од тебе за што потреби го земаш па според тоа треба да одлучиш. Горе долу што и да одбереш нема да згрешиш, кога би бирал за мене лично изборот би бил обратно од ова постираното кај тебе, третиот, вториот па последен избор би ми бил првиот.
Zosto mils deka noviot ME301 e podobar od TF300 koga na noviot model stavile poslaba baterija, poslaba kamera i nema moznost za dock + tastatura so dopolnitelna baterija a imaat slicna cena?

Mozebi ekranot e podobar i ke moze OS da se nadgraduva poveke od Android 4.2 (kolku sto e krajna granica za TF300)

- za sporedba:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4596&idPhone2=5331
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
843
Поени од реакции
444
Zosto mils deka noviot ME301 e podobar od TF300 koga na noviot model stavile poslaba baterija, poslaba kamera i nema moznost za dock + tastatura so dopolnitelna baterija a imaat slicna cena?

Mozebi ekranot e podobar i ke moze OS da se nadgraduva poveke od Android 4.2 (kolku sto e krajna granica za TF300)

- za sporedba:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4596&idPhone2=5331
На страната на сет пишува дека TF300 има 32ГБ меморија, а memopad 16ГБ, ако е точно ова зимај го TF300 и не му се мисли :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913


земај го ова галакси ноте 10.1 понов е од галакси таб и подобар со секакви функции и опции :)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
A kade go ima ovoj i po koja cena e?
Го има во сите мобилни оператори Vip,One и Т-mobile ама тие претеруваат со цената затоа види во СЕТ или Анхоч и не знам која е цената ???


Sent from my iPad 3 using Tapatalk 2
 

Lajce

Не за сркање
Член од
19 април 2006
Мислења
997
Поени од реакции
116
Note-от со цена е околку 500 евра.Тешко дека може да се најде за драстичнопониска цена. http://set.com.mk/index.php?route=product/product&path=1003_41&product_id=37698

Мемото мене лично ми се допаѓа повеќе затоа што пак ке речам, е попрактично за мене. Мене ми значи многу тоа што се полни батеријата преку УСБ а кај трансформерот ја нема таа можност. Останатите финеси меѓу трансформерот и мемото се минорни, нешто кај Мемото е за нијанса подобро (звук, екран) а друго пак кај трансформерот е за нијанса подобро(камера, меморија).
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.913
Note-от со цена е околку 500 евра.Тешко дека може да се најде за драстичнопониска цена. http://set.com.mk/index.php?route=product/product&path=1003_41&product_id=37698

Мемото мене лично ми се допаѓа повеќе затоа што пак ке речам, е попрактично за мене. Мене ми значи многу тоа што се полни батеријата преку УСБ а кај трансформерот ја нема таа можност. Останатите финеси меѓу трансформерот и мемото се минорни, нешто кај Мемото е за нијанса подобро (звук, екран) а друго пак кај трансформерот е за нијанса подобро(камера, меморија).
па добра е цената 500 ,а не па мобилни оператори над 550
инаку и на УСБ ќе полни ја има опции дури и апликации од плеј стоур
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307


земај го ова галакси ноте 10.1 понов е од галакси таб и подобар со секакви функции и опции :)
Прво отварање на вакво нешто и повеќе од пола екран е со шарени линии и не може да се користи. Ваков проблем отприлика, само и поголем дел зафаќа:


Е, сега, барав по нет, вика дека проблемот е до екранот и истиот би требало да се смени. Прашањето ми е, си има 2 години гаранција, арно ама е купено од Германија, дали има овластен сервисер во МК кај што би важела гаранцијата? Значи овластен сервисер за самсунг во Македонија ако знае некој дали има и кој е, нека кажува.

Ако нема овластен, би можело да се најде екран тука и да се замени? (во продавницата во Германија ќе го заменат цел таблет, ама би било подобро ако може тука да се замени некако). Кажувајте шо побрзо, нервози се наполнивме, на сета радост, ваква глупост да се деси.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Добро бе луѓе, коа купувате нешто нели го ПРОБУВАТЕ ако може да се проба на лице место или барем откако ќе излезеш од продавница
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Долга и широка е приказната за тоа...како и да е, грешката е направена, ако можете да помогнете, кажувајте, ако не ќе си се смени таму и готово.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Долга и широка е приказната за тоа...како и да е, грешката е направена, ако можете да помогнете, кажувајте, ако не ќе си се смени таму и готово.
Не барај утеха во тукашните сервиси за Самсунг. На сосема друг начин работат од тој што е на пример во Германија. Таа универзална гаранција не важи тука. Подобро со Германците да си имаш работа верувај.
Во секој случај пробај ама не избрзувај со промена тука, официјален за самсунг е Видеодата. Немој да се изненадиш за непрофесионалноста на сервисот. :sick:
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Прво отварање на вакво нешто и повеќе од пола екран е со шарени линии и не може да се користи.
Ако можеш одма заменувај го во Германија, не оставај да си играат тука со таблетот.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Долга и широка е приказната за тоа...како и да е, грешката е направена, ако можете да помогнете, кажувајте, ако не ќе си се смени таму и готово.
Мене колку ми е познато гаранцијата ќе ти важи за ЕУ така да кај нас отпаѓа, ќе ти го поправаат ама ќе ти наплатат (кај нас).

Ќе треба да им го пратиш по пошта во Германија за да ти пратат замена или евентуално прашај ги по емаил дали имаат овластен сервис во некоја поблиска земја :).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom