Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Зависи од 30-60 дена тера , јас имам договор со неколку продавачи за да ми ги праќаат веднаш па стигаат побрзо .
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
579
Поени од реакции
831
Вака...
До сега не сум порачувал ништо од интернет ама сакам да пробам и тоа од страниците aliexpress.com и dealextreme.com, па ако некој може да ми објасни што и како треба, од почеток до крај, и читав нешто дека за побезбедно и за да неможи да ми го земе некој (во случај да го земе да знам) требало некакво си бројче... Што е тоа и како да направам производот да е со бројче... За колку време стигнува производот и како можам да стапам во контакт со продавачите... Немам никаква картичка, каква да направам и каде, и дали одма ја добивам... Како се ставаат пари во неа? Како ќе знам кога ќе стигне производот во поштата..? :) Глеам има многу на форумов што имаат искуство па ако некој може да ми каже..
Позз :)
И мене ме интересираат овие работи,ај некој нека објасни што и како.
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Моја е бе другар страницата мене си ми пишал , стварно ли сакаш Адидас Порше да барам уште сега да видам кај овие дали има ? :D
Така кажи бе не се срами :) Иначе да барам такви веќе година и пол, си ги купив јас пред 3 години и до ден денес ги носам, не сум нашол подобра патика сеуште, еве точно за кој модел станува збор пошто во последниве години извадоа некој модифицирани порше
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Така кажи бе не се срами :) Иначе да барам такви веќе година и пол, си ги купив јас пред 3 години и до ден денес ги носам, не сум нашол подобра патика сеуште, еве точно за кој модел станува збор пошто во последниве години извадоа некој модифицирани порше
Важи ќе ги побарам па ќе ти кажам.
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Здраво, пак јас :).Но овој пат не е со проблем :P ...
Порачав производ од алиекспрес е сега ми зедоа пари па чекав 24 часа, за одобрување мислам дека беше и сега после 2 дена ми се појавува тоа на сликата...
Тоа значи дека веќе е пратена нарачката?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Здраво, пак јас :).Но овој пат не е со проблем :P ...
Порачав производ од алиекспрес е сега ми зедоа пари па чекав 24 часа, за одобрување мислам дека беше и сега после 2 дена ми се појавува тоа на сликата...
Тоа значи дека веќе е пратена нарачката?
Му стегна Confirm order ? Ако е така веќе си му ги пратил парите на продавачот сега гледај да е поштен да ти го прати производот .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Јас порачав од Aliexpress еден костум за маскембал и сум задоволен. Вчера го подигнав.
 
П

Пе Џо

Гостин
Препорака за добри продавачи на алиекспрес за патики ?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
На живци ми одат овие од царина ... праткава ми е кај нив од 4ти им праќам слики ми викаат нема ништо на меил им пратив пак се јавувам саботата ми викаат незнаеме ние дали има треба да дојде посебен човек што е задолжен за меилот , денес им вртам не можиш да ги добиеш на тел...страшна работа/
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Едит ... во писмата што ги праќаат бараат
Фактура / сметка колку си го платил производот и извештај од бака . Им праќам тоа што бараат ми викаат прати ни принтскрин од страницата каде што се продава производот. Не знам на што дроги се само едно знам дека никогаш нема да се среди работава за купување преку интернет без да има некој како овие телињава да те изнервира , за една пратка чекам 1 недела да ми ја пратат од царина .... страшно .
 
Член од
7 март 2013
Мислења
36
Поени од реакции
6
Дечки, порачав еден сат од алиекпрес и чекав неколку дена и ми одобрија се тоа.
Да ми кажи некој, што значи ова бидејќи имало да си ја следиш пратката кај била ... И не разбирам што значи ова :(
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки, порачав еден сат од алиекпрес и чекав неколку дена и ми одобрија се тоа.
Да ми кажи некој, што значи ова бидејќи имало да си ја следиш пратката кај била ... И не разбирам што значи ова :(
Чекај уште 20 дена одприлика .
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Нешто не ми е нормално,гледам на ова алиекспрес една машина,кошта 2800 долари,а за испорака се плаќа над 3000 долари.Мислам,немам искуство со онлајн купување,ама не ми има логика некако ова...[
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.634
Поени од реакции
1.489
Нешто не ми е нормално,гледам на ова алиекспрес една машина,кошта 2800 долари,а за испорака се плаќа над 3000 долари.Мислам,немам искуство со онлајн купување,ама не ми има логика некако ова...[
Сигурно е некоја тешка машина за тоа испораката испаѓа поскапа.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Сигурно е некоја тешка машина за тоа испораката испаѓа поскапа.
Не е тешка,70 кг џак цемент и пол,али глупо е доставата да е поскапа од вредноста напроизводот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom