Купување преку интернет (генерална дискусија)

Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
А овие оргинал се?
Што ако ти кажам дека и патиките што се кај нас не се оригинал ? Инаку овие се со ист квалитет како тие што се продаваат во Спорт М или другите брендирани продавници .
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Нема оригинал овде кај нас патики. Спорт М и компанија све чкарт продаваат.
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150
Што ако ти кажам дека и патиките што се кај нас не се оригинал ? Инаку овие се со ист квалитет како тие што се продаваат во Спорт М или другите брендирани продавници .
Да, ама ако најдам некоја фалинка у тоа шо ќе го купам у Спорт М или у друга брендирана продавница може да го рекламирам производот, на овие кај ќе ги најдам за рекламација?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.165
Поени од реакции
1.393
Дечки некој сега брзо што платил царина за телефон колку е точно да ми каже , мислам дека читав нешто само 5% од цената се плаќа .
0% Друже, не се царинат телефоните
 
Член од
17 мај 2012
Мислења
184
Поени од реакции
105
Дечки некој сега брзо што платил царина за телефон колку е точно да ми каже , мислам дека читав нешто само 5% од цената се плаќа .
Царината за мобилни телефони е 0%, плаќаш само 18% ддв.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Да, ама ако најдам некоја фалинка у тоа шо ќе го купам у Спорт М или у друга брендирана продавница може да го рекламирам производот, на овие кај ќе ги најдам за рекламација?
Епа на овие не може да најдеш бидејќи патиките што се со грешки ги праќаат во Америка т.е има таму продавници каде што може за 10$ да купиш Најк или Адидас ако има 2-3 конци извадено надвор или на криво зашиен знакот .
 

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.202
Поени од реакции
16.150
Епа на овие не може да најдеш бидејќи патиките што се со грешки ги праќаат во Америка т.е има таму продавници каде што може за 10$ да купиш Најк или Адидас ако има 2-3 конци извадено надвор или на криво зашиен знакот .
Не мислев на такви фалинки.
Ми се има десено да ми се скине патика од 2-3 носења, ги рекламирав и ми ги заменија за нов пар.
А овие ако ги нарачам и ми се деси истово, ќе ми ги заменат за нови?
Мало сутра.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Не мислев на такви фалинки.
Ми се има десено да ми се скине патика од 2-3 носења, ги рекламирав и ми ги заменија за нов пар.
А овие ако ги нарачам и ми се деси истово, ќе ми ги заменат за нови?
Мало сутра.
Проверен е квалитетот на патикиве , имам нарачано преку 50 пара никој не се има пожалено , јас ги носам веќе 9 месеци моиве не се ни гребнати , сега нарачав други треба да ми стигнат .
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ace od deka poracuvas tie jaknite,daj link ako sakas da si poracam.
.

Sent from my C2105 using Tapatalk
 
Член од
3 февруари 2014
Мислења
652
Поени од реакции
516
Вака...
До сега не сум порачувал ништо од интернет ама сакам да пробам и тоа од страниците aliexpress.com и dealextreme.com, па ако некој може да ми објасни што и како треба, од почеток до крај, и читав нешто дека за побезбедно и за да неможи да ми го земе некој (во случај да го земе да знам) требало некакво си бројче... Што е тоа и како да направам производот да е со бројче... За колку време стигнува производот и како можам да стапам во контакт со продавачите... Немам никаква картичка, каква да направам и каде, и дали одма ја добивам... Како се ставаат пари во неа? Како ќе знам кога ќе стигне производот во поштата..? :) Глеам има многу на форумов што имаат искуство па ако некој може да ми каже..
Позз :)
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Им пишав на овие аце што ги спомна за адидас порше дали планираат да донесат, ми вратија одма за 2мин демек ќе побарале и ќе ми кажеле за брзо, ако донесат стварно и ако има баш од тој модел што барам , си порачувам веднаш, одлукава ми е базирана на искуството од аце иначе...
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Им пишав на овие аце што ги спомна за адидас порше дали планираат да донесат, ми вратија одма за 2мин демек ќе побарале и ќе ми кажеле за брзо, ако донесат стварно и ако има баш од тој модел што барам , си порачувам веднаш, одлукава ми е базирана на искуството од аце иначе...
Моја е бе другар страницата мене си ми пишал , стварно ли сакаш Адидас Порше да барам уште сега да видам кај овие дали има ? :D
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Za kolku vreme ti stiga Ace od aliexpres pratkata preku china post?

Sent from my C2105 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom