Купување преку интернет (генерална дискусија)

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Имам повеќе пари на картичката, и до сега, пред 2 часа успешно порачав 3 работи, а сега ми го покажува тој проблем ......Стварно незнам до што може да биде ...:mad:

Прегледај го приврзокот 85178
Без нервози, трпение малце пробај покасно за некој сат или утре сабајле, да изумив скорз можиш и предлогот од galaxys да го прифатиш, во зависност од која банка ти е издаена има контакт центар 24/7 можиш да се јавиш и да им објасниш.
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Ајде малце помош. На која e-mail адреса можам да им се обратам на тие од dealextreme зошто ова веќе не е нормално, чекам од 15ти Ноември за неколку работи (мали) и уште не се стигнати. Дали можам да си ги побарам парите назад зошто веќе тие работи ги набавив од тука зошто ми беа тогаш потребни? Фала ви
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
Ајде малце помош. На која e-mail адреса можам да им се обратам на тие од dealextreme зошто ова веќе не е нормално, чекам од 15ти Ноември за неколку работи (мали) и уште не се стигнати. Дали можам да си ги побарам парите назад зошто веќе тие работи ги набавив од тука зошто ми беа тогаш потребни? Фала ви
имав ист проблем две работи нарачав на 2ри ноември , пред една недела направбив тикет и ми пишаа дека работите се изгубиле по пат и дали сакам да ми ги препратат или парите да ми ги вратат.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
имав ист проблем две работи нарачав на 2ри ноември , пред една недела направбив тикет и ми пишаа дека работите се изгубиле по пат и дали сакам да ми ги препратат или парите да ми ги вратат.
Како јас да направам тикет и да чекам после да ми пишат они?
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
в
Како јас да направам тикет и да чекам после да ми пишат они?
во мајордерс имаш опција my ticket тука ке отвориш ке напишеш све што треба ке поплниш и ке ти одговорат за два три дена
 
Член од
28 октомври 2013
Мислења
12
Поени од реакции
1
Сакам да нарачам тениски рекет од aliexpres, рекетот чини 43$. Ме интересира дали ќе ми наплатат царина и ддв кога ќе ми стигне производот, и дали има некој искуство со нарачување на тениски рекети преку овој сајт.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Сакам да нарачам тениски рекет од aliexpres, рекетот чини 43$. Ме интересира дали ќе ми наплатат царина и ддв кога ќе ми стигне производот, и дали има некој искуство со нарачување на тениски рекети преку овој сајт.
Царина не, ддв 18% по закон треба да платиш. Дали ке ти земат пари не се знае, некогаш ги ослободуваат некогаш не, мало искуство имам со алиекспрес (некоја ситница сум зел) генерално робата им е чкарт, ти препорачувам ако се бавиш професионално или тренираш тенис да си купиш саглам рекет, ако се бавиш рекреативно можиш и со овој да поминиш.
 
Член од
28 октомври 2013
Мислења
12
Поени од реакции
1
Царина не, ддв 18% по закон треба да платиш. Дали ке ти земат пари не се знае, некогаш ги ослободуваат некогаш не, мало искуство имам со алиекспрес (некоја ситница сум зел) генерално робата им е чкарт, ти препорачувам ако се бавиш професионално или тренираш тенис да си купиш саглам рекет, ако се бавиш рекреативно можиш и со овој да поминиш.
Ахам ок ке размислам, за рекреација ми е само не се бавам професионално. Фала на одговорот, позз.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Дечки некој сега брзо што платил царина за телефон колку е точно да ми каже , мислам дека читав нешто само 5% од цената се плаќа .
 
Член од
29 октомври 2013
Мислења
146
Поени од реакции
63
kupi24.mk Nekoj ima iskustvo ? Gledam epten dobri patiki po niski ceni i dostava za 24 chasa bash primamlivo :)

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
 
Член од
21 декември 2011
Мислења
568
Поени од реакции
294
kupi24.mk Nekoj ima iskustvo ? Gledam epten dobri patiki po niski ceni i dostava za 24 chasa bash primamlivo :)

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
ова се патиките на типот што ги продава на фб и нема попуст пошто толку и на фб му се редовни цени...нз само за оргинал дали се сигурно неам нарачано
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
kupi24.mk Nekoj ima iskustvo ? Gledam epten dobri patiki po niski ceni i dostava za 24 chasa bash primamlivo :)

Sent from my GT-S6500D using Tapatalk 2
Од луѓе што купиле од тука патики само лоши зборови слушам, не биле оригинал, она што го гледаш на слика не го довиваш, неможеш да оствариш контакт со продавачот одкако ќе ги добиеш патиките, а тие што ги доставуваат не ти ги даваат да ги видиш додека не си ги платиш итн итн..

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Од луѓе што купиле од тука патики само лоши зборови слушам, не биле оригинал, она што го гледаш на слика не го довиваш, неможеш да оствариш контакт со продавачот одкако ќе ги добиеш патиките, а тие што ги доставуваат не ти ги даваат да ги видиш додека не си ги платиш итн итн..

Sent from my SM-T210 using Tapatalk
Абе купете си од Кина и на раат после да бидете. Плати па клати. А не овде кај нас дубари да ти прават.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom