Купувам - продавам

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Бидете реални... За 1400 евра можете да земете човечки среден 101, на кој ништо не му фали, само ставаш плин и шибаш и ич кур не те боли за ништо во наредните 5 години.

Или земате некој крш од кола кој освен што е 10 години понов на него ништо не вреди - ја плаќате годината. Па наместо да возиш раат, можеш да лежиш под него думајки се дали деловите во грција се поевтини од тука.
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Сакам да земам некој Мини Морис! Да работи моторот и каросериски да е здрав. Другото не е морално. Ако има некој информација (освен од Пазар3, Пазар, Битпазар) нека пише!
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Сакам да земам некој Мини Морис! Да работи моторот и каросериски да е здрав. Другото не е морално. Ако има некој информација (освен од Пазар3, Пазар, Битпазар) нека пише!
друже се продава Mini,ама Cooper е....цена незнам,ама мислам дека го имаше на пазар3,област Велес:drk:
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Блогерџија, кога би знаел колку сум јас забеган би знаел колку вреди да го направиш вака како јас што сум го направил. Некаде во мојот текст пишува РЕСТАВРИРАНО за некој работи... 450 евра дадов за делови за моторот внатре. Хилзнувано е, и колку што знам деловите беа од италијанските бидејки чекав на нив две недели. Може и ме излажаа... АМА. Го работеше мајсторот со кој работам и ден денес..така да...
Бојата е комплетно извадена исто и старата заштита.
Сите пет врати се сменети од словенски GTL, здрави.
Ставена е 3-слојна нова заштита.
ЗГРЕШИВ што ги извадив предните трепкачи и ги затворив крилата, тоа беше по препорака на лимарот.Моја грешка...И да не набројувам друго ...многу има. Додека сметав имав дадено околу 1400 евра. плин регистрација работна рака не сметам...:):):)
Во секој случај твоето мислење е во ред. Но многу не би дале и 5000 евра за кола од 71 година.
Јас го продавам, ако САКА некој да го купи за да земам некој друг олдтајмер и да го средам, ако не ќе го возам ова , И ПАК ЌЕ КУПАМ НЕКОЈ ОЛДТАЈМЕР.
СЕ ИЗВИНУВАМ ШТО ЗАБЕГАВ ОД ТЕМАТА НА ФОРУМОВ...
а "СТОЈАДИН" и не е некоја класика за да се испрофитира на него...
 
Член од
27 август 2008
Мислења
291
Поени од реакции
9
Сакам да земам некој Мини Морис! Да работи моторот и каросериски да е здрав. Другото не е морално. Ако има некој информација (освен од Пазар3, Пазар, Битпазар) нека пише!
Добро бе читајте малце да му се сневиди!
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Сакам да земам некој Мини Морис! Да работи моторот и каросериски да е здрав. Другото не е морално.

Чичко даблС, бараш ЧУДО! Таков не наоѓаш освен ако не си спремен добро да платиш. Ако си од СК, појди кај последна 5-ка во Лисиче. На сто метри од станицата, према Вардар, на паркингот, имаше еден морис во не многу лоша состојба. Каков е моторот не знам, не успеав да го најдам газдата иако дечиштата пред зграда го знаат. Распрашај се ако те интересира. Знам дека се продава.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Црнко, најголем кикс што си затворил жмигавците...
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ako ima nekoj fico za do 200 evra vo blizina na Kumanovo neka mi pise na PP. Ne mora da e registrirano :smir:
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Не е кикс.... Ги затвори, ок, ама тогаш треба да ставиш браник од 128, на кој има жмигавци вградени.
Џиш избегавме од тема на форумов:tapp:
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Да црнко си се потрудил не велам не, но кажи ми што вреди повеќе добро зачувано 101 од 197х и од 199х. Истото е. И едниот и другиот лим за 5-6 години ќе изгледаат исто. Тоа е тоа, квалитетот на материјалите што влегувале во овие коли.
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Да црнко си се потрудил не велам не, но кажи ми што вреди повеќе добро зачувано 101 од 197х и од 199х. Истото е. И едниот и другиот лим за 5-6 години ќе изгледаат исто. Тоа е тоа, квалитетот на материјалите што влегувале во овие коли.
Блогерџија, за повеќе инфо... Реставрација на олдтајмери...Форум мислам.....
 

Crnko

Излуфтиран, комплетно
Член од
4 јули 2008
Мислења
203
Поени од реакции
5
Луѓе, браќа болесници, абе некое шкодиче 1000мб ако може да се најде. Ако има некаде да стои дајте телефон или бар регистрација.Нешто ми се купува такво едно...
 

Night Crawler

Fear of the dark
Член од
26 јануари 2007
Мислења
187
Поени од реакции
5
Jas prodavam Rover 620SDI od 97 godina so klima ABS SRS 2 vozdusni,so 4 zimski(novi) gumi i 4(letni) redovno servisiran i ne mnogu drnkan.cenata e 5500.pisete ako ima zainteresirani...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom