Купувам - продавам

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Него, за колку може да се најде BMW Z3?
Зависи многу од тоа каков модел сакаш и кое годиште ед самото возило.Пошто нели z3 почна во 96та како роудстер,што би рекло кабрио,за во 99та да извадат и купе верзија Во 2002 престанаа со изработка.Верувам не си заинтересиран за М верзијата,а и така е многу тешко да најдеш тука кај нас.Да не лупам ама мислам дека за едно 10-15 илјадарчиња би требало да се најде нешто добро.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Барате Z3-ка? Имаше едно прилепско на пазар3, ама цената.... Појма немам ама гарант е висока.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Што има до 1800-2000 еур? :)
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
druze ako e ovaa na slikava, mene mi izgleda top, ali za ovie pari pretpostavuvam deka e na bg tablici, ... byw i da e na bg bi ja zemal,.. so zdravje da si ja vozis, pozdrav
Ne e istata sto e na slikata ama skoro isti se, ista boja e i ista serija "MX-5 NA" inace so veleski registracii e. Se zaljubiv vo nea uste prviot pat koga ja vidov.Ke vi se pofalam ako ja zemam. :vozbud:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Што има до 1800-2000 еур? :)
Епа вака... Прво ако си заинтересиран за на старо треба да си кажиш сакаш дизел или бензин. Инаку за тие пари можеш да земиш најмногу до кај 92-ра година посолидно количе, но сепак изборот е мал. Одприлика ке ти кажам дека можеш да најдеш ескорд дизел од 87-88 година, или еве ти конкретно фиеста. Не е скапа за тие пари (2.000 ке ја даде), ама е бензинец.

Инаку почепкај по огласници, може ке начекаш нешто што знаеш каква ти е среќата.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Некој да продава Honda- Africa Twin, Kawasaki KLE500 или YAMAHA Supertenere?
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Барам да купам слон.Долго време барам,бев да гледам неколку во Скопјево но не ми праат мерак.Ако наидете да некој што се продава ве молам ПП.ПО можност бензинец.фала многу
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ima li nekoj zainteresiran za opel korsa 1.2 ?registrirana(neznam do koga:D)Vtor gazda.proizvedena 1997 god.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.185
Поени од реакции
34.416
Хехе! : )








Ај да собереме по 100 евра и да му го купиме.
Ќе му стаиме налепници од страните и ќе го напраиме Кајганамобил! :pos:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па вреди за парите... А и доста е средено, само времиња го продава. Прво бараше некоја сума од 1.500 евра, ама како што гледате никој не му дава... Единствено нешто што ме нервира е тоа што ги офарбал рачките и оквирите на фаровите црни. Оригинал се хромирани. А да... и браниците ги истаил :). Незнам што мислел, но со тоа многу го огрдел.
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Бојава ама ич не ми праи ќеиф. Кавасаки зелена. Се знае бе луѓе, Фиќо е класика, неможе ваков лош филм да тепа. Али за еден фраер и ова е добро место да вози раздрнкан Голф 1.
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Dzish еве ти неколку сликчиња, чера несакајки у мало ја видов колава...па специјално ја сликав да ти покажам (слична е на опелот шо ми кажа дека сакаш да го најдеш !

Форд е, али којзнае што :nesvest:






Ако си заинтересиран, да дознаам шо како.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Колата е Ford Capri од последната генерација, некаде почеток/средина на 80-ти е овој на сликава...
И местото му е на оваа тема.

Инаку, по лимаријата има претерано многу работа.
Ај што е домаќиски удрена, оздола којзнае кои дупки ги има, та и има ставено неколку кила кит (неквалитетна припрема за фарбање од порано). И целиот испукал...а под него само Господ знае што се крие...
Не е мрдната од место богзнае колку време...Моторот не се знае во каква состојба е, а му стојат оригиналните алуминиумски бандаши...
За да се донесе ова чудо во пристојна состојба, потребни се неколку 1000 евра...
Напомена: За мене пристојна состојба е совршенство!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Хе, хе... Малку сме избегале од темата ама ако... Инаку јас барав Опел Гт, најдов едно во Скопје, па сега треба да се распрашам дали го даваат ова она. Инаку прилично крш е, забаталено еден куп, не е удирано и има отповеќе кит, но со желба се се прави.

Инаку ова капри вака домаќинско удрено би ме интересирала цената која му ја бара... Али сепак има доста многу работа и којзнае дали се исплаќа. Ај прашај што година е, и колку му бара, ако не повеќе колку за еден сеир да направиме :)

Edit:кога го разгледав колку многу е испукан китот, можам вака од око да речам дека за ова би дал 150-200 евра. И да не се оправа, нешто би искористил, бандажите би ги ставил на фиестата и остатокот за старо железо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom