Купувам - продавам

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Абе и плин има Каприто....СРАМОТА!!!!
Спортска кола и плин да и опнеш...пу, недомаќинлак и немање почит...
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Пооо стварно... И што мислеле со плинот не ми е јасно. На вакво возило да ставиш плин е катастрофа, најглупо нешто што постои... Па дури го извадил приклучокот за плин кај бензинот, да неможиш бензин да ставиш. Кај ке одиме бре.... со ваков народ. Незнат како треба да се возат и одржуваат не само обичните возила, туку и старите, а бараат еден куп пари, демек олд тајмери биле.
Па 4 вакви да имам којзнае дали едно ке испадне асолно. И од напред како изместено делува во фаровите десните....
 

Alek_rjk

Za prviot vpecatok nema vtora sansa
Член од
14 март 2006
Мислења
387
Поени од реакции
4
Пооо стварно... И што мислеле со плинот не ми е јасно. На вакво возило да ставиш плин е катастрофа, најглупо нешто што постои... Па дури го извадил приклучокот за плин кај бензинот, да неможиш бензин да ставиш. Кај ке одиме бре.... со ваков народ. Незнат како треба да се возат и одржуваат не само обичните возила, туку и старите, а бараат еден куп пари, демек олд тајмери биле.
Па 4 вакви да имам којзнае дали едно ке испадне асолно. И од напред како изместено делува во фаровите десните....
Рѓата ти праи оптичка варка :pos2:
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Off-topic:
Луѓето немаат пари па сакаат да возат. Позерска работа.
Сепак и до некаде ги сфаќам. Се нема пари луѓе, а меракот е голем. Јас знам како го возам моето BMW. Од петок на петок! Едно излегување ми одат 300 денари за бензин (од грчкиот). Меракот е голем. 343КС да не ги употребуваш често е рамно на грев!
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
prodavam Zastava 128
god na proizvodstvo 85
prva registracija 87 Noenmvri
ima pominato 86.000 km
ne e registrirana
i gratis prikolka :)

FIKSNA CENA 800 evra

 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Батка ...ок си имаш цена, ама мислам е претерано 800 евра.

Самите слики кажуваат зошто.

Прво напред фаровите кажуваат дека се бацувала со коли/ѕид/бандера.

Вторава слика, се гледа крилото ќе летни :) и се надевам дека тоа вратата не е дозатворена.



Палењето е на жичка систем?

Најреално е 300-400 евра за оваа кола. Ама ок ти си знаеш, твој е есапот. Јас кажувам реално без навреда.
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
ne e na zicki sistem palenjeto, toa e za ladenjeto,sea ima mrzlivec (kako i pred toa)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кај го смисли ладењето на жички/мрзливец... И можеш да објасниш како ја ладиш на жички? (да претпоставам кога ке загрее до некаде ја вклучуваш/исклучуваш перката???) Ладењето е не многу сложен систем, но е битен најмногу за потрошувачката на гориво. Ако моторот стои да речеме на 80 наместо на 90 степени (колку што е работната температура) имаш помала ефикасност, а со тоа автоматски поголема потрошувачка на гориво.
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Боби како и да е, се гледа дека возилото има маани, што не вредат 800 евра. Не сакам да ме сфаќаш погрешно со ова дека ти ја омаловажувам вредноста, бидејки знам како е некој да ти кажува дека не ти вреди возилото за цената, сепак ти си имаш некој план, ама ако одиш „Абе на ја давам под 800“ заради тоа што толку одат 128-ките од таа година , а не каква е фактичката состојба на автомобилот тогаш тоа е МНОГУ погрешно. Сепак луѓето не пијат мастило кога гледаат возило во ваква состојба. Плус тоа приколки, такви работи, еве јас да ја купам ВООПШТО не ми требаат а и на било кој друг млад човек.

П.С Прати слика од багажникот!
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Кај го смисли ладењето на жички/мрзливец... И можеш да објасниш како ја ладиш на жички? (да претпоставам кога ке загрее до некаде ја вклучуваш/исклучуваш перката???) Ладењето е не многу сложен систем, но е битен најмногу за потрошувачката на гориво. Ако моторот стои да речеме на 80 наместо на 90 степени (колку што е работната температура) имаш помала ефикасност, а со тоа автоматски поголема потрошувачка на гориво.
Тоа ти кажува само дека на возилото не му е посветено адекватно внимание во однос на резервни делови(а барем за ови таратајки се евтини деловите) па се правени алтернативни решенија кои се уствари „трипер-комбинација“ зашто со неадекватно ладење добро знаеме колку еден мотор може да издржи.:toe:
 
Д

Демијан

Гостин
Ima nekoi sto prodava CD za u kola so mp3.Ama da ne bide nekoja cklj marka, nekoe kvalitetno! i ne mora da e mn jako
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Многу е 800 евра! Премногу!
До 600 би можело преку сила!
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Купувам мини морис или буба во добра состојба каросериски до 500-600 евра

П.С.
Исто заинтересиран сум за фичо или пегла до 300 евра
 

10101

@*I am Nuts!*#
Член од
27 ноември 2007
Мислења
349
Поени од реакции
0
Купувам мини морис или буба во добра состојба каросериски до 500-600 евра

П.С.
Исто заинтересиран сум за фичо или пегла до 300 евра
Teшко дека Буба и Морис за тие пари ќе најдеш. За 1400-1500 евра Буба можам да ти најдам со минимални зафати, скоро нов мотор, не е регистрирана 1600 кубика, диск кочници, прва боја ...иам едно другарче МОЖЕ ќе се кандиса ако сакаш ќе напраам еден муабет.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Teшко дека Буба и Морис за тие пари ќе најдеш. За 1400-1500 евра Буба можам да ти најдам со минимални зафати, скоро нов мотор, не е регистрирана 1600 кубика, диск кочници, прва боја ...иам едно другарче МОЖЕ ќе се кандиса ако сакаш ќе напраам еден муабет.
Финтата е што не ја барам во идеална состојба, само каросериски да е добра (да не е удрена/трула...) другото и не ми е толку битно, затоа и давам толку малце. После ќе се растури на делови па дел по дел ќе се средува, јово на ново.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom