Купувам - продавам

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Денес видов се продава ретка ѕверка...ми помина пред очите, видов само натписот на стаклото, ама ако има некој заинтересиран, ќе се потрудам малце.
Се работи за Рено 5 ГТ Турбо, од 1984-1986, бело, прва боја, комплетно, сосе сите оригинални детали по него, плус неколку мотика-стајлинг детали кои се вадат лесно од него, акко некои катадиоптери, хромирана рамка на рег.таблички и сл.
Ист е како на сликата, со разлика во бандашите. Ги има другите оригинални, а не овој модел.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.823
Поени од реакции
10.067
И колку пари оди ова, бензин?
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Да, бензин...Не би требало богзнае колку скапо да е, а е спортска кола..бензински 1.4 мотор со турбо, и околу 120 коња...интересна спортска класика од 80-тите.
По мене, околу 2000 евра.
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Не дај господе се деси нешто со моторот (а сигурно ќе се деси) ќе ја преплатиш. Реното 19-ка што го имав мораше еднаш во годината да му откаже нешто (мислам на голем дефект) што ме кошташе +-1000 евра.
Од тогаш имам мислење за рено дека се нежни автомобили
 

Bertone

Автомобилски Дизајнерски Гуру
Член од
1 октомври 2007
Мислења
808
Поени од реакции
6
Французите се педерчиња...мора нежно за нив (мајтап) :)

Се зависи од претходниот сопсветник како го одржавал автомобилот.
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
25
PRODAVAM

Prodavam Audi B4 1,9 TDI , vo super sostojba , bela boja, siber, klima,elektrika stakla retrovizori,servo, cd-radio, novi gumi, redovno servisirano, registracija do 6.2008 Za cena pisete mail : mrtossqo@yahoo.com
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Е никогаш не сум можел да ги разберам оние кои не кажуваат цена. Сега мејл ќе ти пишувам за цена, хаха... Кажи ја де, не е државна тајна. Која година е?
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
25
Е никогаш не сум можел да ги разберам оние кои не кажуваат цена. Сега мејл ќе ти пишувам за цена, хаха... Кажи ја де, не е државна тајна. Која година е?

deveez druga godina e kolata.cena 5000 evra bez ni edno evro podole ako tolku te nervira toa, ali jas sakav da se pazaram.Ke ti ponudev 52-300 i ke ti spustev do 5.ooo , a ne sea ti da probues da mi spustis do 4.ooo. pozdrav
 
Член од
6 јуни 2006
Мислења
280
Поени од реакции
5
Продавам Lancia Dedra, 1994 година производство, turbo injection, 2000 кубика, со атестиран плин.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Decki mi nudat Mazda Miata MX-5 NA 96 god, 1.6 120 konja crvena boja dobro socuvanA za 3700 e. Da ja zeam li ili da ne ja ziam?Podole mozete da sto kolicka e.
 

Attachments

Член од
12 ноември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
25
Decki mi nudat Mazda Miata MX-5 NA 96 god, 1.6 120 konja crvena boja dobro socuvanA za 3700 e. Da ja zeam li ili da ne ja ziam?Podole mozete da sto kolicka e.
druze ako e ovaa na slikava, mene mi izgleda top, ali za ovie pari pretpostavuvam deka e na bg tablici, ... byw i da e na bg bi ja zemal,.. so zdravje da si ja vozis, pozdrav
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Ако е зелена, и ако е битолска ја знам која е. Не е лоша вака за изглед, за друго појма немам. Ја донесоа во Бт пред едно 6 месеци, вака колку што ја имам видено не е фарбана...(ако прајме муабет за истата кола) Инаку за тие пари, таа кола не е скапа.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
deveez druga godina e kolata.cena 5000 evra bez ni edno evro podole ako tolku te nervira toa, ali jas sakav da se pazaram.Ke ti ponudev 52-300 i ke ti spustev do 5.ooo , a ne sea ti da probues da mi spustis do 4.ooo. pozdrav
Па без разлика дали сакаш да билдаш цена па да се пазариш или да кажеш фиксна цена, пиши цена. Ако е фиксна, ќе си ставиш забелешка. Така само комплицираш. Тргнувам од самиот себе, ако нема цена, и да ме интересира, нема да прашам.

Него, за колку може да се најде BMW Z3?
 
Член од
12 ноември 2007
Мислења
20
Поени од реакции
25
Па без разлика дали сакаш да билдаш цена па да се пазариш или да кажеш фиксна цена, пиши цена. Ако е фиксна, ќе си ставиш забелешка. Така само комплицираш. Тргнувам од самиот себе, ако нема цена, и да ме интересира, нема да прашам.

Него, за колку може да се најде BMW Z3?

cenata e 5000 fiksno. da ne ja komplicirame, pozdrav
 

Kajgana Shop

На врв Bottom