Купувам - продавам

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Попај, 29 јули 2006.

 1. Xfire

  Xfire forza juve!

  Член од:
  9 август 2008
  Мислења:
  6.849
  Допаѓања:
  1.190
  Ми треба компресор за клима, ако има некој и шо цена го дава, ама исправен нормално. :)
  Голф 4 1,9 99год
   
 2. daliborboki

  daliborboki

  Член од:
  25 декември 2009
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Se prodava
  Alfa Romeo 147
  2002 god
  1.9 JTD 116ks
  Na bg tabli
   

  Прикачени податотеки:

 3. Driv3R

  Driv3R

  Член од:
  24 август 2009
  Мислења:
  533
  Допаѓања:
  72
  Купувам возило до 2000 еур, 4 врати, предност бензин - плин со а-тест...
   
 4. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  96
 5. martin01

  martin01

  Член од:
  26 октомври 2016
  Мислења:
  948
  Допаѓања:
  507
  На Staeseng му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.658
  Допаѓања:
  6.940
  Што ќе кажете за хјундаи акцент 1.4 71кв 2008год. малку возено помалку од 100000км а пред 6 месеци плин му вградиле, некое мислење??

  И за форд фокус продолжен 1.6, 2006 година со 115000км исто плин пред 5-6 месеци ставен???


  И двете коли се од прв газда, фокусот поскап 500 евра.. ми кажаа дека фордовите не подржувале многу плин, односно имале вентили од неквалитетен материјал па брзо се загревале и гореле, а со плин процесот бил побрз, а хјундаито демек подобри биле посебно тие со 1.4 мотор..
   
 7. Lurtz

  Lurtz

  Член од:
  28 март 2006
  Мислења:
  14.789
  Допаѓања:
  7.588
  меривите, додека следев цени и модели, ми рекоа имале проблем дизелите. Ова од повеќе луѓе ми е кажано, двајца конкретно од нив имале лично мака. Затоа дигнав раце од нив. Можи @valvoline знае повеќе за ова.
   
  Последно уредено: 15 октомври 2018
  На Staeseng му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  263
  Допаѓања:
  96
  На Ескорт од '96 година плинот веќе 4 години нема ништо дефект покажано.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Boom Shaka Lakka

  Boom Shaka Lakka Silence!! .. I kill you!

  Член од:
  29 август 2008
  Мислења:
  9.658
  Допаѓања:
  6.940
  Добро за старите возила потенцираа дека ова што го кажав не важило
   
 10. one1two2

  one1two2

  Член од:
  6 јануари 2008
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  607
  Се продава Шевролет Калос 1.2 72кс со Ландирензо а-тестиран плин боца во резервно тркало, произведено Декември 2005 и регистрација до 11 Декември 2018, редовно сервисирано, пред 2 недели сменето бензинска пумпа и сензор на брегаста, серво, елек. на предни прозори, фабр. радио, абс, остава на извлекување за чаши. Прв сопственик, купено од АвтоКуќа, 123.ххх поминато Контакт 071 264 629

  IMG_20181012_180800.jpg
   
  Последно уредено: 22 октомври 2018
  На Driv3R му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Driv3R

  Driv3R

  Член од:
  24 август 2009
  Мислења:
  533
  Допаѓања:
  72
  Дали има клима и која е цената ?
   
 12. one1two2

  one1two2

  Член од:
  6 јануари 2008
  Мислења:
  1.821
  Допаѓања:
  607
  Клима нема, а за цена на тел. број барај. :)
   
 13. dark warrior™

  dark warrior™

  Член од:
  5 септември 2009
  Мислења:
  3.528
  Допаѓања:
  619
 14. vladok

  vladok

  Член од:
  19 февруари 2016
  Мислења:
  250
  Допаѓања:
  34
  Дали има некој што продава или да ми даде совет каде да барам седиште-лево- возачко за поло вох 2000 год
   
 15. .Sky.

  .Sky. ♫ Модератор ♫

  Член од:
  15 февруари 2013
  Мислења:
  6.670
  Допаѓања:
  7.130
  Одамна е тие постов можеби си земал веќе. Јас го имав хјундаи то 1.4 на плин го возев пази такси 2008 беше. Моторот смрт нема од искуство. Но треба да внимаваш најмногу на антифризот не смееш да го оствиш без, друго соодносот меѓу мотор и мењач е топ, стартно и брзо наајмногу оди до 160 тестирано. Во град троши 10.5плин. Деловите не се скапи ниту пак ефтини но многу ретко некој квар да имаш. Мана е малиот гепек додека пак внатре е доста комфорно.
   
  На Boom Shaka Lakka му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: