Купувам - продавам

Xfire

forza juve!
Ми треба компресор за клима, ако има некој и шо цена го дава, ама исправен нормално. :)
Голф 4 1,9 99год
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Што ќе кажете за хјундаи акцент 1.4 71кв 2008год. малку возено помалку од 100000км а пред 6 месеци плин му вградиле, некое мислење??

И за форд фокус продолжен 1.6, 2006 година со 115000км исто плин пред 5-6 месеци ставен???


И двете коли се од прв газда, фокусот поскап 500 евра.. ми кажаа дека фордовите не подржувале многу плин, односно имале вентили од неквалитетен материјал па брзо се загревале и гореле, а со плин процесот бил побрз, а хјундаито демек подобри биле посебно тие со 1.4 мотор..
 
opel merivata bi ja odbral. renoto pajga brzo na turbina i menjac.
меривите, додека следев цени и модели, ми рекоа имале проблем дизелите. Ова од повеќе луѓе ми е кажано, двајца конкретно од нив имале лично мака. Затоа дигнав раце од нив. Можи @valvoline знае повеќе за ова.
 
Последно уредено:
Се продава Шевролет Калос 1.2 72кс со Ландирензо а-тестиран плин боца во резервно тркало, произведено Декември 2005 и регистрација до 11 Декември 2018, редовно сервисирано, пред 2 недели сменето бензинска пумпа и сензор на брегаста, серво, елек. на предни прозори, фабр. радио, абс, остава на извлекување за чаши. Прв сопственик, купено од АвтоКуќа, 123.ххх поминато Контакт 071 264 629

IMG_20181012_180800.jpg
 
Последно уредено:
Се продава Шевролет Калос 1.2 72кс со Ландирензо а-тестиран плин боца во резервно тркало, произведено Декември 2005 и регистрација до 11 Декември 2018, редовно сервисирано, пред 2 недели сменето бензинска пумпа и сензор на брегаста, серво, елек. на предни прозори, фабр. радио, абс, остава на извлекување за чаши. Прв сопственик, купено од АвтоКуќа, 123.ххх поминато Контакт 071 264 629

Прегледај го приврзокот 198503
Дали има клима и која е цената ?
 
Дали има некој што продава или да ми даде совет каде да барам седиште-лево- возачко за поло вох 2000 год
 

.Sky.

♫ Модератор ♫
Што ќе кажете за хјундаи акцент 1.4 71кв 2008год. малку возено помалку од 100000км а пред 6 месеци плин му вградиле, некое мислење??

И за форд фокус продолжен 1.6, 2006 година со 115000км исто плин пред 5-6 месеци ставен???


И двете коли се од прв газда, фокусот поскап 500 евра.. ми кажаа дека фордовите не подржувале многу плин, односно имале вентили од неквалитетен материјал па брзо се загревале и гореле, а со плин процесот бил побрз, а хјундаито демек подобри биле посебно тие со 1.4 мотор..
Одамна е тие постов можеби си земал веќе. Јас го имав хјундаи то 1.4 на плин го возев пази такси 2008 беше. Моторот смрт нема од искуство. Но треба да внимаваш најмногу на антифризот не смееш да го оствиш без, друго соодносот меѓу мотор и мењач е топ, стартно и брзо наајмногу оди до 160 тестирано. Во град троши 10.5плин. Деловите не се скапи ниту пак ефтини но многу ретко некој квар да имаш. Мана е малиот гепек додека пак внатре е доста комфорно.
 

Маркетинг

На врв