Купувам - продавам

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Одамна е тие постов можеби си земал веќе. Јас го имав хјундаи то 1.4 на плин го возев пази такси 2008 беше. Моторот смрт нема од искуство. Но треба да внимаваш најмногу на антифризот не смееш да го оствиш без, друго соодносот меѓу мотор и мењач е топ, стартно и брзо наајмногу оди до 160 тестирано. Во град троши 10.5плин. Деловите не се скапи ниту пак ефтини но многу ретко некој квар да имаш. Мана е малиот гепек додека пак внатре е доста комфорно.
Фала на инфото, го слушнав ова од повеќе луѓе, возев и се уверив, но сепак испадна прилика за поголема кола, знаена и чувана од прв газда и ја земав, затоа отпадна хјундаито
 

Torte Mobile

Модератор
Некој да продава или да знае некој што продава Volvo S60 (2000-) бензин(плин) ?
Не можам да најдам никаде...
 
Продавам Алфа 147 јтд-м 1.9 , 140к.с. супер состојба. На БГ табли. Прашајте слободно за се што ве интересира. Ме служи скоро 3 години без маана.
линк
 

Божино

4815162342
Продавам VW Polo 1.9 TDI 2006 година, сиво, со три врати, задни паркинг сензори, премала потрошувачка, идеална градска кола.
- 3800 евра.
 
Да прашам и овде ... Некој да има растурен Кавасаки Z700R ili Z1000 од 2008ма година навака ??? Конкретно ми треба хладњак и перка/вентилатор ...
 
Здраво дечки, да не знае некој каде можам да најдам глава за мотор за Матиз 99та година, 800 кубика?
 
upload_2019-4-3_12-31-26.png


Знам дека не е за тука темава, ама каде можам вакво да најдам во Македонија и под кое име да го барам?
 

Маркетинг

На врв