Куманово, кумановци, кумановки

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Кумановци, ај да се пофалите: кој кафиќ ви е нај-ин у овај момент? Ако сакамо да ви дојдемо у гости, у кој кафиќ би нè однеле?
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
556
^
За мене НАМА Кафе е било и још увек е нај-ин место у Куманово, наваѓа се на плоштад.

Мада, слаб ни е избор, такој да се руководу по онуј "избери го помалото зло од двете".
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Много смо културни еј, цели 15 душе му одговориле на дечка. :)

Иначе слажам се с`с КУЦЗ, не дека и НАМА е кој знае што, ама е дефинитивно број 1 у Куманово.
 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Много смо културни еј, цели 15 душе му одговориле на дечка. :)

Иначе слажам се с`с КУЦЗ, не дека и НАМА е кој знае што, ама е дефинитивно број 1 у Куманово.
Абе култура на нивоУ :pos:
Ај поради тој што ја се сметам за културна особа, ќе се сложу до негде сас вас за НАМА, ама ипак мене кд ми дојдев не-кумановци у наш град, ја ги воду у Агору, тој е за мене ин место у Куманово, опуштено, добра музика, брза и добра услуга(а не у НАМУ не служиле надвор, немале довољно келнери па мора сама од шанк да си зимам пиење...ццц). Агора си е класика.
Исто такој и Biker Pub ми е супер место.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
32
Абе култура на нивоУ :pos:
Ај поради тој што ја се сметам за културна особа, ќе се сложу до негде сас вас за НАМА, ама ипак мене кд ми дојдев не-кумановци у наш град, ја ги воду у Агору, тој е за мене ин место у Куманово, опуштено, добра музика, брза и добра услуга(а не у НАМУ не служиле надвор, немале довољно келнери па мора сама од шанк да си зимам пиење...ццц). Агора си е класика.
Исто такој и Biker Pub ми е супер место.
Тачно. Едно од ретки места у Куманово што работи континуирано. Мислу дека пред некое време слависва 13 год. или такој нешто.
 
V

Vollstandig

Гостин
Незнам оти ама кумановчанки ми се многу интересни женски дали до гените дали радиоактивноста е таква, ама скоро сите се забавни и интересни знаат и муабет да напраат и све.
За вкревет незнам какви се а да се надеваме оти не грчат многу:)
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Абе култура на нивоУ :pos:
Ај поради тој што ја се сметам за културна особа, ќе се сложу до негде сас вас за НАМА, ама ипак мене кд ми дојдев не-кумановци у наш град, ја ги воду у Агору, тој е за мене ин место у Куманово, опуштено, добра музика, брза и добра услуга(а не у НАМУ не служиле надвор, немале довољно келнери па мора сама од шанк да си зимам пиење...ццц). Агора си е класика.
Исто такој и Biker Pub ми е супер место.
thumb up

--- надополнето ---

Нема врска, ми те сакамо :)
Л`жте овј јунајтед...сакамо те.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Поздрав до градоначалника Цица, по повод ступчиња што му текна да поставља на тротоари, да не паркирав говеда авта , сс песму ...Све што желим

 

AnaMercury

Love is only a feeling...
Член од
30 декември 2007
Мислења
1.097
Поени од реакции
190
Закон! :icon_cool Основен суд - куде ако не у Куманово :pipi:

 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
^Јако!

Абе много рано почна да мирише на чур, још не се е стмнило.:pos:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јас кога и да идам ку излегвам или агора или бајкер паб ... а и цените се мн достапни ... за разлика од ох и се срамам со живеам во толку скап град :nesum:
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.729
Поени од реакции
9.839
Има ли живи Кумановци на овј жут форум ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom