Куманово, кумановци, кумановки

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Што е приказната со Максим? Не може да се помири што не е пак кандидат на СДС? Стварно има голема подршка од луѓето?
У последњи моменти чекасва да га зафркнев и да га одбацив како кандидата на сдс и предосети тој и сам појде, јбг не ги се свиѓаше како наступаше још од како бидна фрка сс Бугари и сс историју. Паааа има, има подржувачи, ама една работа мора да е јасна сдс и магаре да стави за кандидата и магаре ке тепа, они су туја од како е Македонија независна. Е сг па ке кажу и Албанац нек тепа, само не кандидат на сдс, сељачана и лопов неотесан.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
У последњи моменти чекасва да га зафркнев и да га одбацив како кандидата на сдс и предосети тој и сам појде, јбг не ги се свиѓаше како наступаше још од како бидна фрка сс Бугари и сс историју. Паааа има, има подржувачи, ама една работа мора да е јасна сдс и магаре да стави за кандидата и магаре ке тепа, они су туја од како е Македонија независна. Е сг па ке кажу и Албанац нек тепа, само не кандидат на сдс, сељачана и лопов неотесан.
Имав прилика да го запознаам и не добив некој посебно позитивен впечаток. Тоа што посебно не ми се свиѓа е што Максим пак би бил со СДС да го подржаа.. Не бира поддршка, што ми кажува дека нешто баш морал и став не му се приоритети туку повеќе власт во каква и да е форма.
Зошто би верувале на таков лик? Настрана тие од СДС и ВМРО, нема некој независен, ачик кандидат?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
И мене не ми е јасно што толку са заљубени кумановци у сдс. 30 години власт имале и 30 години со прст не мрднале и па ги бирате. Сценарио ко за филм.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
И мене не ми е јасно што толку са заљубени кумановци у сдс. 30 години власт имале и 30 години со прст не мрднале и па ги бирате. Сценарио ко за филм.
Повржани су како свински црева,много има задужено народ,а народ прост мисли дека е у рај ако му гу запослив жену му како чистачку у општину,или сина у водовод за 20 000 денара плату.Очи ќе ти извади ако кажеш нешто против њима толко су затуцани.А кд дојдев избори шетав ги од село у село да чукав руке и да се сликав едни исти :sick:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Повржани су како свински црева,много има задужено народ,а народ прост мисли дека е у рај ако му гу запослив жену му како чистачку у општину,или сина у водовод за 20 000 денара плату.Очи ќе ти извади ако кажеш нешто против њима толко су затуцани.А кд дојдев избори шетав ги од село у село да чукав руке и да се сликав едни исти :sick:
Издржете уште 4 години, па после Лас Вегас ќе бидете.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ок е Максо, али проблем е да имаш градоначалника кој не гу игра државну власт и она њега!
Како да завртиш кумановци нема да имав некој голем ќар од овуј ситуацију! СДСМ ако победи знаете га помин, Максу или вмровца нема да га подржуе централна влас, такој да еја не еја-три и пол!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Имав прилика да го запознаам и не добив некој посебно позитивен впечаток. Тоа што посебно не ми се свиѓа е што Максим пак би бил со СДС да го подржаа.. Не бира поддршка, што ми кажува дека нешто баш морал и став не му се приоритети туку повеќе власт во каква и да е форма.
Зошто би верувале на таков лик? Настрана тие од СДС и ВМРО, нема некој независен, ачик кандидат?
И да има зависан ке е од вмро или сдс + браќа коалициони. Најголема општина смо плус џабе све кд партиско језгро на две партие е много јако. Не викам ја Максо да тепа, али кд би бираја пре би њега, него онога проливера, јер имам слушано лоши муабети за њега и тој од људи што га знаев много добро.
Автоматски споено мислење:

Повржани су како свински црева,много има задужено народ,а народ прост мисли дека е у рај ако му гу запослив жену му како чистачку у општину,или сина у водовод за 20 000 денара плату.Очи ќе ти извади ако кажеш нешто против њима толко су затуцани.А кд дојдев избори шетав ги од село у село да чукав руке и да се сликав едни исти :sick:
Тачно такој, а овој ке видиш на пример што трчив за сељака да биде крадоначалник. Да се разберемо немам аверзију, ама увек се цениле људи кои доваѓале од центар на град илити чаршиски људи, овога ако га знаев 10% Кумановци, ја ке га сечу. Овце су си овце, а да ги кажуеш џабе е. Нај ме чуди што комшија ми што не ги сака од околину га подржуе, ама јбг треба запослување. ;)
Автоматски споено мислење:

И мене не ми е јасно што толку са заљубени кумановци у сдс. 30 години власт имале и 30 години со прст не мрднале и па ги бирате. Сценарио ко за филм.
На страну тој, ама искрено на последњи три избори од како памту дпне имаше кардинални грешке сс кандидати. Прво поп арсовога га нејкев зашто е правија свињарие у Дом на културу, а два пута га кандидирава доктора ѓорѓиевскога и нормално попуши га два пут пошто не га сака народ и знаев дек е преварант. Посебно на последњи избори доживе такв дебакл што не догура до втор круг.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Прегледај го приврзокот 310425

Прегледај го приврзокот 310426

Тротоар ми е к.р ми е. Људи кој ги е.е можев и по улицу :LOL:
Tи изгледа не си одија после школску лево на треќу македонску?! Туј кд се паркирав господа и заземев га тротар само по улицу мора да се оди. :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Tи изгледа не си одија после школску лево на треќу македонску?! Туј кд се паркирав господа и заземев га тротар само по улицу мора да се оди. :)
Не збору за паркирање,него тротоар пред линку,направен по мерку и степенице.А за паркирање сулудно е да се збори.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Почна изградбата на новиот кружен тек на „Октомвриска“ и „Трета МУБ
Започна изградбата на кружниот ток на крстосницата на улиците „Октомвриска револуција“ и „Трета МУБ“, кај „Митев мост“ во Куманово. Проектот ќе чини 36,5 милиони денари или 580 илјади евра.


Вау добра цена,лапај мрсно баце!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.478
Поени од реакции
16.091
Од много извори чу дека Максо кажаја да идев сви кабли да идев под земју, дали ке биде такој, ке видимо...
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Од много извори чу дека Максо кажаја да идев сви кабли да идев под земју, дали ке биде такој, ке видимо...
Абе Максо кажаја,он може да каже што сака.
Треба подземан катастар на цел град,тој е обемна и сложена работа,што чисто сумњам дека неспособни институцие можев да га сработив.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.503
Поени од реакции
62.308
Па ли ке га копав цел град...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom