Куманово, кумановци, кумановки

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.772
Илко се гледа дека си ногу кретенски Илија, ај легни си.... отспи малку.... :kuracc:
Сувишно е да се разговара со кретен шо од старт повраќа..(множина.... Си патеме од вас) Кој те ебе...
Ајде друже готово, времето не лаже никогаш, реалноста е таа. Пак ќе кажам не се криви они, вие сте криви а со вас сите ние заедно.

А полицајците видовме како успеаа да се справат пред некој ден, па сеа замисли со цивили така да се закачат.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Прегледај го приврзокот 278451 Куманово..најодвратан град од Северну па до Африку.
Не е до град, до људи е што живив у њега. Овој место е сто пута чистено поново и поново. Куде Туш исто и река, а и горе од мост лево. Стављав се нови работе, нови канте, ама џабе искршив ги. Куде гимназију пројди насабајче ѓубре, млади кур ги боли да понесев сс себе па у прв контејнер/канту да фрљив. Даље не ми се збори.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Порано у мое време, само Средорек и нагоре дел над стадион бесва толко загадени. Не баш како овој на слике! Град беше релативно чист.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Порано у мое време, само Средорек и нагоре дел над стадион бесва толко загадени. Не баш како овој на слике! Град беше релативно чист.
Пред колко време? :D Ja како знам оној куде Туш и река и горе над мост е загадено од како знам за себе. ЏАбе сви загадуев, а никога не га боли кур ад води рачун град да е чист.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Пред колко време? :D Ja како знам оној куде Туш и река и горе над мост е загадено од како знам за себе. ЏАбе сви загадуев, а никога не га боли кур ад води рачун град да е чист.
Осумдесет и некоја, куде Туш бесва башче, још се правеше Октомвриска револуција, Ѓорче Петров улица т'к се пробиваше. У корито на Кумановку од страну на Средорек и куде мост имаше ѓубре, од овуј другу само њиве и башче бесва, круг на Водовод и два реда куќе, све чисто. Имаше некој ред, може и људи бесва подикатлие. Овој с'к све се понаша како шипци, како да не е њино место на живеење.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Роми загадуев од увек куде средорек и мост куде Банево трло, а улице по град стока некултурна без совест и културу основну, која се добива дома. С'г стависва подземни контејнери, колко време тој ке трае и дали ке е практично ке видимо, ја чисто сумњам.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
да не се вадимо само на роми..пошто ми смо биднале поголеми цигани и од њима.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
да не се вадимо само на роми..пошто ми смо биднале поголеми цигани и од њима.
Па кој каже они или па браќа (не дека ги брану) тј е тежак идиот. Сви га загадуемо град, ама јбг стереотип ете само њима ги кривимо.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Култура, начин на живот, менталитет на омладину е сведен на ниво „Раста, буба корели и карлеуша“... места за искачање куде што напрамер можеш да уживаш у добру музику а да не е од горе спомнати „артисти“ на прсти на едну руку можеш да ги изброиш, после 1 толко ако отидеш у дискотеку заебо си се, можу кафане да ги пофалу мислу дека нема такви кафане како у целу државу ( држив ниво и Пуже у Св.Николе и Воденица у К.Паланку).

Сообраќајна култура не е на нулу него смо у минус, граѓанска култура такоѓе све е сведено на задовољување на свој гс само, ако треба да се искочи од комфор зону за општо добро будалу ке те направив... хигиена и заштита на животну средину катастрофа.

Политичка култура још покатастрофа и тој што има паметни, образовани и амбициозни људи тргнати су настрану као неподобни, а полтрони пун курац...
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Култура, начин на живот, менталитет на омладину е сведен на ниво „Раста, буба корели и карлеуша“... места за искачање куде што напрамер можеш да уживаш у добру музику а да не е од горе спомнати „артисти“ на прсти на едну руку можеш да ги изброиш, после 1 толко ако отидеш у дискотеку заебо си се, можу кафане да ги пофалу мислу дека нема такви кафане како у целу државу ( држив ниво и Пуже у Св.Николе и Воденица у К.Паланку).

Сообраќајна култура не е на нулу него смо у минус, граѓанска култура такоѓе све е сведено на задовољување на свој гс само, ако треба да се искочи од комфор зону за општо добро будалу ке те направив... хигиена и заштита на животну средину катастрофа.

Политичка култура још покатастрофа и тој што има паметни, образовани и амбициозни људи тргнати су настрану као неподобни, а полтрони пун курац...
Кд гу спомна омладину, не знам какву музику слушав овија што искачав куде Гимназију, али остављав ѓубре како у двор да е. ПА и навечер се собирав много душе на едно место, а полицију кур гу боли да проверуе. Гадна омладина мајку му...
 

Trent Alexander Arnold

Stamford Bridge, Fulham Road, London, UK, SW6 1HS
Член од
30 јули 2020
Мислења
914
Поени од реакции
4.145
Не сум бил у Куманово..никад у живот. али едно девојче шо имав од таму, лелејјјј врв. Многу убави жени се кумановки (y)
Тоа ми е асоцијација за Куманово, нормално и Парвати од форумов. И куманија. Се емитуваше на сител.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Не сум бил у Куманово..никад у живот. али едно девојче шо имав од таму, лелејјјј врв. Многу убави жени се кумановки (y)
Тоа ми е асоцијација за Куманово, нормално и Парвати од форумов. И куманија. Се емитуваше на сител.
@parva биднаја скопски педер, тамо живи, скопски збори сс колеге и колешке, фрљи камен он на Куманово :)
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.433
Поени од реакции
19.635
@parva биднаја скопски педер, тамо живи, скопски збори сс колеге и колешке, фрљи камен он на Куманово :)
Да ми изедеш кур : D
Никад не сам зборија скопски, не л'жи. Куманофски до гроб! А у Куманоо беше послеѓан викенд, едесмо прасе у тфој комшилук,не те викасмо зшто знаеше дека ке изл'жеш дека сам зборија скопски хаххах
За тија три д'на примети дека сообраќај е крш(како и увек), никој ништо не поштуе, пешачки нема, кој кд сака се укључуе, предност не постои, сфугде имаше гужва ради овуј усерену њујиар еуфорију.
Морам да признам дека ми фали куманофски фраерски либерте приступ,спонтаност,екскурзија концепт на живеање.А не вамо сфе некако програмирани, за едну усерену кафану немоеш да ги собереш скопјани, сфе они обврске имале, сфе ке се договоримо, ке видимо.Абе иди пи мези, усери се од повраќање јутретодн, а не како пиче си се затфроија у собу и дремеш на компјутер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom