Куманово, кумановци, кумановки

Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
За колку луѓе? Ново отвореното Карузо е место со тивка музика, и ми делува идеално за таков тип на состанок.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298

Не ми е што е оштетена подлога него натпис кој е напишан.
Зимав голем замав од како победи дуи.. графити учк, у гарнизон на угасену навивачку групу графити цртав шетав се по дуксери илирска елита.
Куде нас топрв лошо доваѓа а не смо свесни.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Ти што мислиш, на кој друг начин се гради "соживот"... ебате банана државу. Како пир идев браќа. Порано ги немаше ни на Моша Пијаде, а сга су декор на кеј.
 

LP1519

ЧастиОбраз
Член од
2 февруари 2012
Мислења
405
Поени од реакции
298
Другар.. 3муб се шетав како да е њино, на октомвриску купуев станови (куде биртекс у нови комплекси сељак шваба има на Албанци продадено 2 или 3 стана). Онј дн у пивницу надвор седив, имав мал милион њини кафиќи ама куче од инат. У Визиану ги имаше летоска, у Каруцо сг има. Ми смо ебани гзови и никад нема да не бидне.
Жално е, ке се побунимо кд ке смо малцинство
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Комуњарово е најружан град у бившу Македонију, џабе овија реферати и све тој. Само паљба подалеко од туја роџаци :D
Убедљиво најружан..едино овија Тетове,Гостиваре куде живив шампињони мож да му конкурирав донегде у ружноќу.А дека они владав тој е факт не е од денска,ми смо глуп народ и ако ни е и треба да не завладав кд ми не смо способни и акикатни.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Другар.. 3муб се шетав како да е њино, на октомвриску купуев станови (куде биртекс у нови комплекси сељак шваба има на Албанци продадено 2 или 3 стана). Онј дн у пивницу надвор седив, имав мал милион њини кафиќи ама куче од инат. У Визиану ги имаше летоска, у Круцо сг има. Ми смо ебани гзови и никад нема да не бидне.
Жално е, ке се побунимо кд ке смо малцинство
На 3 МУБ порано немаше ниед'н,85 та имаше една единствена њина месара до паркинг, Лукоил што е с'га! Диво насеље, на крај на Тоде Миндол и горе на крај на Сераву можеше да се најдев , негде девеести почна продавање на куќе около пазар и дел меѓу 3 МУБ и 11 Октомври. С'га е тамо гето! Моша Пијаде они не са ни знале дека постои таква улица, евентуално у СУМУ ако са ишле по купување! Мој колега, покојни веќ, к'д гу продаде куќу на ул.Ѓуро Ѓаковиќ, убаво си кажа: С'с к*р га освоисва Куманово, џабе се фрљамо! Такој и бидна!
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.728
Поени од реакции
9.837
Факт..Тој е тој и нема љутиш.Еволуција е таква,мнозинство увек га надвладуе малцинство.А ми каури еволуирасмо само у глупоќу и простоќу.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
Факт..Тој е тој и нема љутиш.Еволуција е таква,мнозинство увек га надвладуе малцинство.А ми каури еволуирасмо само у глупоќу и простоќу.
Имате среќа што премногу се селат, и тоа најмногу од вашиот град ама младината нивна е дива за разлика од сегашните деца кои се по школите. Тука ќе ги добиваат последните битки во вакви градови, страв у коски има младината од нив насекаде, освен чест на поединци ама џабе е кога позади стој никој.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Имате среќа што премногу се селат, и тоа најмногу од вашиот град ама младината нивна е дива за разлика од сегашните деца кои се по школите. Тука ќе ги добиваат последните битки во вакви градови, страв у коски има младината од нив насекаде, освен чест на поединци ама џабе е кога позади стој никој.
Кое селење бе земо, Куманово е продадено како коцкарски долг на Циц! И ќе прават што сакаат со него, има Косово и Карадак уште кадар, за да го освојат до Зелен рид и Рајкова куќа!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
Кое селење бе земо, Куманово е продадено како коцкарски долг на Циц! И ќе прават што сакаат со него, има Косово и Карадак уште кадар, за да го освојат до Зелен рид и Рајкова куќа!
Ок јасно ми е тоа се, но најмногу Албанци од РМ се селат баш од Куманово, само јас знам лично неколку млади, да не зборуваме колку ги има вака само по Бургер Кинг и Мекдоналдс. Бегајте Св.Николе, шо да ви кажам друго, може има многу загрижени Македонци за ова прашање ама во глобала најголемиот дел попрво би се занимавале со тоа што прават роднините, кој колку швлаерки и швалери има, ако може некоја комбинација да падне со нив уште поубаво, а овоа јбг ќе го реши некој друг.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Ок јасно ми е тоа се, но најмногу Албанци од РМ се селат баш од Куманово, само јас знам лично неколку млади, да не зборуваме колку ги има вака само по Бургер Кинг и Мекдоналдс. Бегајте Св.Николе, шо да ви кажам друго, може има многу загрижени Македонци за ова прашање ама во глобала најголемиот дел попрво би се занимавале со тоа што прават роднините, кој колку швлаерки и швалери има, ако може некоја комбинација да падне со нив уште поубаво, а овоа јбг ќе го реши некој друг.
Ааа, цурац не ги примаме во Св.Николе!
Само тие што ќе докажат дека имаат которско потекло, плус изјава потпишана од двајца автентични сведоци, которци :pos:
Останатите нека си се враќаат во Арбанашко, М'глинце и околина:D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.738
Ааа, цурац не ги примаме во Св.Николе!
Само тие што ќе докажат дека имаат которско потекло, плус изјава потпишана од двајца автентични сведоци, которци :pos:
Останатите нека си се враќаат во Арбанашко, М'глинце и околина:D
Вас треба да ве пуштиме на браќата, ќе почнат да се враќаат во Косово а не да идат наваму :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom