Културен Марксизам, QAnon, the red pill и инфериорност на жената...

Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.484
Океј, не замарај за ЦНН и Сорос на темава ако може. Офтопик си и досадни сте до јаја со истото па истото со години нанзад, најди си ја соодветната тема или отвори друга и коментирај таму за Сорос. Не е посветена секоја втора тема на форумов за нив и за левите движења. Знаеме дека тераат пропаганда не бери гајле, но вие не знаете дека и другиве тераат пропаганда. Ама мајсторски ве влечат за нос мора да се признае.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.018
Поени од реакции
10.730
Проблемот е интензитетот на овие движења во однос на оние на левицата. Овие се глупави, но неспоредливо помалку опасни од Антифа или БЛМ. БЛМ направи 90 милиони за една година, но направи и повеќе штета кон јавниот и приватниот имот.

Ретроактивно се цензурираат актери, комичари и писатели, филмови и книги кои не биле доволно воук во 70тите и 80тите. Имаш реклами за бричење на женските деца, за деца трансџендери, индоктринација на децата за поставување прашалници околу нивната сексуалност, читање поезија од трансџендери и твиркање на деца во стриптиз клубови!

Си ги заборавил и глупостите на Алекс Џоунс кој направи многу штета со теориите на заговор. Требаше да остане во политиката со критиките на демократите и војните на САД.

Прауд бојс се исто група на морони, но го бранеа приватниот имот на средната класа кога БЛМ излезе да краде. Нивните верувања се крајно глупави, во однос нивните видувања на положбата на жената во општеството.

Ако зборуваме за историја, прашање е дали Хитлер припаѓа тука. Треба да се направи разлика од американската и европската десница во тој историски период. Социјалните политики и моќта на државата му се леви. Башка тоа што првите концентрациони логори ги прават Бритите, а такви имаме во WWII и во САД. :)
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
515
Поени од реакции
1.591
Откако Ленка седна СиЕнЕн да гледа..
не чекај, не беше така?
Делојте со CNN буквално ги скокнав, не ги читав, пошто само во нивни свет човек можи да седи и да гледа СиЕнЕн онака како тие што гледаат Фокс. Гарант после гледање си велат сега кога ќе и се качи Такер Карлсон на некоја зад сцена. А никоја при своја волја не би му дала, па знаеме што хорор следува.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
34.245
Поени од реакции
52.001
Башка Финска и Естонија фирерот ги сметал за уште поинфериорни од Словените.
Има тука секакви луѓе, неверни Томи.
Многумина од нив ќе мислат дека ова си го измислил.
Можеш некој извор, било кој, да споделиш во врска со оваа информација?
 

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
652
Поени од реакции
110
My point exactly. Токму затоа што и јас сум бил во САД, многу добро увидов како овој тип на QAnon батки, и небитно не мора да се следачи на пророков, се што се слика со митролези на фб, го прави токму ова - те пикаат во исти кош со нив само затоа што си бел, без разлика кој си и од кај си. Немораш да седиш 10 години, понекогаш 7 месеци се доволни за да видиш како дише тоа општество.
Одбројував до моментот кога некој од крајна десница ќе употреби зборови од типот на - идиот, кретен и слично. Имаат проблем со читање меѓу редови. А тие зборови им се омилени и најкористени во речникот, треба само да седните и да гледате Фокс.

Продолжи да гледаш Фокс, чекај не беше ова истата телевизијата која од жени имаше барано секс за да ги вработи како новинарки? Кој беше на претходната страна рече дека положбата на жената во САД била најдобра на цел свет?
*се смее на Швајцарски*
Зборот крајна десница излезе пред 4-5 години, самиот збор не е чисто дефиниран и сите си го употребуваат како сакаат. Тоа е начин за да контрираш на некој без да навлезеш во суштината на муабетот. Character destruction е новата стратегија, наместо да се спротиставиш на содржината на противникот, само наречи го крајна десница и земи си го пехарчето. Фокс/ЦНН/МСНБЦ сите овие телевизии се таму за да прават бизнис, од едно видео на ФОКС ти кажуваат едно, на ЦНН/МСНБЦ ти кажуваат друго. Затоа најдобро е да го погледнеш оргиналното видео за да заклучиш што се дешава.
Океј, не замарај за ЦНН и Сорос на темава ако може. Не е посветена секоја втора тема на форумов за нив и за левите движења. Знаеме дека тераат пропаганда не бери гајле, но вие не знаете дека и другиве тераат пропаганда. Ама мајсторски ве влечат за нос мора да се признае.
Многу ми е јасно дека сите тераат пропаганда, затоа гледам повеќе на малите медиа групи што не ти мачкаат очи не агрегираат комлициран проблем во сегмент од 3 минути и го повторуваат 24/7 како папагали.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
515
Поени од реакции
1.591
Има тука секакви луѓе, неверни Томи.
Многумина од нив ќе мислат дека ова си го измислил.
Можеш некој извор, било кој, да споделиш во врска со оваа информација?
Пошто кога и да пишам нешто бараш извори (баш си напорен, не си читал доволно?) ајде еднаш ќе те почестам па ако сакаш цела книга купија.
Finns in the Shadow of the "Aryans": Race Theories and Racism. Aira Kemilainen
Финланѓаните во сенката на Ариевската Раса: расни теории и расизам.

 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.045
Поени од реакции
17.782
Ауф, значи сега треба да ги жалиме Германците што Русија ги исплеска здраво? А нивниот геноцид врз Полска и рушењето на Варшава до темел? Ма немој да ме јебеш бре.
Da?
Toa sto iljadnici nevini zeni od najmlado do najstaro bea brutalno siluvani i ubieni ne te zgrozuva?
Kako mislite deka edno zlo opravduva drugo zlo?
Автоматски споено мислење:

Нашите најголеми интелектуалци, научници, философи, математичари, економисти и физичари кои некогаш воопшто живееле на овој постран, горчлив континент биле Евреи.
Oy fucking vey
:vozbud:
Автоматски споено мислење:

Така да вашите delusions of grandeur, се само тоа - fake соништа. Каде е некој Европјанин (чист) да му парира на Алберт Ајнштајн? На Сигмунд Фројд? На Адам Смит? Каде се Европските интелектуалци денес? Еве сега сте слободни од Евреите? Каде е вашиот потенцијал?
ISAK NEWTON E GLUP GOY
PLATON GLUP GOY
TESLA GLUP GOY

Nothin like dat Ashkenazi IQ

 
Последно уредено:

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
515
Поени од реакции
1.591
Се чини погодив директ в нечиј Наци нерв.
Па дури и со caps lock ми ги набројала сите европски интелктуалци од антика до денес (3) за да ми докажи и покажи дека не сме биле до толку petty, of little importance, trivial, за жалење ко континент.
Ок е дарлинг ќе го слушнев гневното викање и со обична големина на букви. Обожавам кога вака паѓаат маските - пошто во претходната тема бевте us? hating jews? no way. Иако 3 страни ве гледав како лупате за некаков си Културен Марксизам. Никогаш не мислев дека ќе го кажам ова, пошто е невозможно да се биде бетер од нив, ама мене ми се чини дека сте постанати бетер од крајната левица, скрос сте го изгубиле курсот.

Израел привлекол 70 пати повеќе инвестициски капитал од Европа, ако отвориш да прочиташ преку какви иновации витални за луѓето и општеството ќе бидиш mindblown.
Ама не stick to the whole европски грандеур thing.
Континент кој што, до што го читам во цела негова историја се бави со баналности од типот на менување на име на земји и изживување врз помалиот. Приказна за апсолутна супериорност (my ass).
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.484
Како тоа немале врска со нацисти екстремно десните движења во САД? Баш напротив и тоа како имаат врска, како што имаат и со антисемитизам и со расизам. Луѓе со бели чаршафи кои убиваат црнци, Наци конспиратори во Армијата и разни крајно десни срања, кои ден денес цветаат во САД си ги релативизирате онака суптилно, со муабети кои се офтопик, ниту некој ги брани. Браво секоја чест. Еј да напишеш не се овие толку опасни, другите се поопасни. :tapp: :tapp: :tapp:
Ова е типичен муабет од Наци поддржувач во 20-тите и 30-тите години за комунистите и евреите.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.045
Поени од реакции
17.782
Се чини погодив директ в нечиј Наци нерв.
Па дури и со caps lock ми ги набројала сите европски интелктуалци од антика до денес (3) за да ми докажи и покажи дека не сме биле до толку petty, of little importance, trivial, за жалење ко континент.
Ne pogodi vo nicij nazi nerv tuku se izdade so glupi nebulozi.
Nemam nisto protiv Jahve, ama prestani da gi omalovazuvas drugite rasi kako robobi.
Vo slucaj da ne si evrein, ova sebe mrazenje e nezdravo i koren na mentalni problemi.
Автоматски споено мислење:

P.s nabrojav samo trojca oti ako prodolzam ke ima mnogu za skrolanje.
Ova go znaes i ti, i tie sho te lajknale.
 
Последно уредено:

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
515
Поени од реакции
1.591
Nemam nisto protiv Jahve,
I bet.
ama prestani da gi omalovazuvas drugite rasi kako robobi.
oh father I have sinned, извини ако ја чепнав и омаловажив Голема Европска. Секој си има своја дефиниција за супериорност. Во мојата нема место за присилно менување на имиња на земји, пошто во мојот речник тоа е дефиниција за Блам. :smirce:
Vo slucaj da ne si evrein, ova sebe mrazenje e nezdravo i koren na mentalni problemi.
Себе мразење? Себе мразење е да ти го сменат името и да те остат пак на врата а ти да ги величаш. Јас сум исклучитолно год на тоа што сум Македонец и потем со европска генеза, така ќе биди дури и да ме однесиш на прстените од Сатрун. Ама I will not delude myself со лажен грандеур.
Па и ментални проблеми спомнуваш, капак на се, ова ви е дами и господа типична крајно десна забелешка, навреда.
Автоматски споено мислење:

P.s nabrojav samo trojca oti ako prodolzam ke ima mnogu za skrolanje.
Ova go znaes i ti, i tie sho te lajknale.
I bet. Во таа апсолутна доминанта супериорност јас не се сомневам.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
819
Поени од реакции
1.248
Ne pogodi vo nicij nazi nerv tuku se izdade so glupi nebulozi.
Nemam nisto protiv Jahve, ama prestani da gi omalovazuvas drugite rasi kako robobi.
Vo slucaj da ne si evrein, ova sebe mrazenje e nezdravo i koren na mentalni problemi.
Автоматски споено мислење:

P.s nabrojav samo trojca oti ako prodolzam ke ima mnogu za skrolanje.
Ova go znaes i ti, i tie sho te lajknale.
Не си ја сфатила поентата , поентата не е дека само евреите се паметни , а европејците глупи. Факт е дека за големината на евреите како народ имаат најмногу умови , многу од нив во 20ти век пребегале во Америка поради нацистите , а многу од потенцијалните заминале на печење. Огромен губиток за Европа е геноцидот на евреите во Европа , од тоа нема бегање.
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
10.045
Поени од реакции
17.782
oh father I have sinned, извини ако ја чепнав и омаловажив Голема Европска. Секој си има своја дефиниција за супериорност. Во мојата нема место за присилно менување на имиња на земји, пошто во мојот речник тоа е дефиниција за Блам. :smirce:
Sekoj kontinent na zemjava ima svoi meguetnicki problemi.
Nie sami si smenivme ime, ne dojde evropeec da se potpise so cipras, ne dojdoa francuzi da glasaat u sobranie za promena na ime, pratenici na sdsm i vmro go ovozmozija toa, ne dojdoa 500k germanci da glasaat na referendumot.
Vinovnikot za toa kaj sho sme, baraj go kaj komshijata i kaj bratucedot a ne kaj anglicanecot.

Pazi so omrazata kon Evropa, bez niv Izrael nema da postoi denes.

Lazen grandeur e da mislis deka edna nacija pridonela za covestvoto poveke od kolektivnoto tvorestvo na edna populacija od eden kontinent.
Ti izbra igra vo koja gubis ne jas.

@Ron Burgundy gleas, tuka me vikaat nazi ne sum bila liberal...
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.018
Поени од реакции
10.730
Бегалецу, цитирај ме еднаш. :P

Ај пак историја. За време на WWII и Бушови и Кенедиеви соработувале со нацистите. Кенедиеви дале и лична жртва во војната. За ова разговаравме и на другата тема. Тесна врска имало и меѓу принцовите на Британија и нацистичката партија. Наводно биле симпатизери.

ККК и законите на Џим Кроу тесно се поврзуваат со Демократската партија. Како југот станува се поцрвен, така станува се потолерантен. ККК прогонувале и педери, Евреи и католици, а не само црнци.

А ако зборуваме за моќна на аргументот, чива политика е да се земе оружјето од народот? На Хитлер. Посебно од Евреите. Сега Џо, големиот демократ, излегува со став и воспоставува комисија за нови рестрикции за носење и купување оружје и излегува со став дека треба да се политизира Врховниот суд. Да, движењата и моќта на БЛМ и Антифа се далеку поголеми и пострашни за секој кој има малку разум.

Комисиски Демократите ги кочат законите за забрана криминалците да можат да купуваат и поседуваат оружје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom