Културен Марксизам, QAnon, the red pill и инфериорност на жената...

Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.869
Поени од реакции
16.043
Шаманите од Канон се далеку од конзервативци, више би ги нарекол секта. Све што е маскирано у рогови и прави некакви чудни ритуали не можеш да го наречеш со нормален термин.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.483
Зошто драги мои бачиња дотолку сте батхарт по темава? Па 90% од мислењава на форумов се против Сорос, блек лајвс метр, антифа и останати крајно леви движења.
Сега да се спомне нешто за овие бараби е грев? Ако ви се коментира, коментирајте, ако не игнорирајте ја темата. Баш се недорасветлени овие движења и на место си е темата.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.468
Поени од реакции
14.771
Гледано од некој друг агол, борбава се сведува на борба на анима вс анимус, на "жените" вс "мажите". И тоа гледам се приметува кај постовите на @Византиецот ....дури ме чуди што е машко :D
И ако е машко онда гледа да балансира некако :D
Борбата е помеѓу феминистките/левите/ЛГБТ/нео-комунистите/нео-либералите/феминизираните мажи вс демокративе или претставниците на анимусот претставени преку овој со роговите шаманов како бик, односно нешто пoлно со тестостерон, за разлика од овие феминизирани неолиберали.
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.483
Обратно е, обично мали куриња и гејој се палат на/кријат зад нацизам и фашизам. Хитлер бил типично фрустрирано човече, а во поново време имаме еден интересен екстра турбо десничар од ФИДЕС на Орбан кого го фатија како прави оргии со мажи на сред Брисел. Така што ако овие се екстра мажјаците со отповеќе тестостерон наебало јако човештвото. :icon_lol:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
2.952
Поени од реакции
7.044
Ова шо се дешава во западнава цивилизациа не е Културен Марксизам туку Културем Кроулизам.Се шо замислил Кроули се остварува.Иначе и овие шаманиве од другата страна се тотално забегани.Пази последниве земјотреси биле предизвикани од уривањето на подземните тунели на на Кабалистите.:cautious:Се е мрднато и QAnon и Антифа и БЛМ.Испрани мозоци на 8000 обртаи!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.468
Поени од реакции
14.771
Ова шо се дешава во западнава цивилизациа не е Културен Марксизам туку Културем Кроулизам.Се шо замислил Кроули се остварува.Иначе и овие шаманиве од другата страна се тотално забегани.Пази последниве земјотреси биле предизвикани од уривањето на подземните тунели на на Кабалистите.:cautious:Се е мрднато и QAnon и Антифа и БЛМ.Испрани мозоци на 8000 обртаи!
Битно е дека има алтернатива....тоа ми е најголемата мистерија, зошто да мора да има избор. Зошто задоволството во изборот на простата маса да биде битен елемент.
Автоматски споено мислење:

Обратно е, обично мали куриња и гејој се палат на/кријат зад нацизам и фашизам. Хитлер бил типично фрустрирано човече, а во поново време имаме еден интересен екстра турбо десничар од ФИДЕС на Орбан кого го фатија како прави оргии со мажи на сред Брисел. Така што ако овие се екстра мажјаците со отповеќе тестостерон наебало јако човештвото. :icon_lol:
За волја на вистината, ни мали куриња ни гејој а ни фрустрации немааат врска со тестостерон, како и да е. Иначе и самата тестостеронска замена за феминизираниве е импотентна како што си констатирал, од причина што е тука само да покаже дека има алтернатива. На врвот на пирамидата нема поделби....окото е едно :D
 

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
652
Поени од реакции
110
Red Pill е да го видиш светот во реалноста, Blue pill е да си продолжиш да спиеш во бајките.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.483
И како е во реалноста?Бетар него во Матриксов?
Веројатно слична на таа во периодот 1939-1945 во Европа, каде што проклетите Евреи беа истребени, а ариевската раса беше надраса пред сите други. Тоа е таа реалност, по која чезнее некое си глупо, неписмено и фрустрирано бело Баченце. :icon_lol:

А инаку јас сум согласен дека треба да има богати и сиромашни. И сум апсолутно против комунизам и сметам дека комунизмот го успори напредокот на Светот. Тоа да некој, кој е главен, најзаслужен и најодговорен на Х фабрика која прави 10 профит од цела држава да зема некои си смешни 50-100 посто поголема плата од чистачка или мануелен работник апсолутно придонесува кон значајно успорување на иновациите и на напредокот на човештвото.
Но, Бачевци одат во некоја друга супрематист насока, каде што твдат дека не ако ги бивало, туку ако биле бели Ариевци требало да се главни.
 

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
652
Поени од реакции
110
И како е во реалноста?Бетар него во Матриксов?
Бетар или не, тоа е реалноста, мора да живееме во неа.
Веројатно слична на таа во периодот 1939-1945 во Европа, каде што проклетите Евреи беа истребени, а ариевската раса беше надраса пред сите други. Тоа е таа реалност, по која чезнее некое си глупо, неписмено и фрустрирано бело Баченце. :icon_lol:

А инаку јас сум согласен дека треба да има богати и сиромашни. И сум апсолутно против комунизам и сметам дека комунизмот го успори напредокот на Светот. Тоа да некој, кој е главен, најзаслужен и најодговорен на Х фабрика која прави 10 профит од цела држава да зема некои си смешни 50-100 посто поголема плата од чистачка или мануелен работник апсолутно придонесува кон значајно успорување на иновациите и на напредокот на човештвото.
Но, Бачевци одат во некоја друга супрематист насока, каде што твдат дека не ако ги бивало, туку ако биле бели Ариевци требало да се главни.
Изгледа заборави дека тоа ариевско бело баченце беше претепано од друго бело баченце.

Проблемот моментално е што тие што се богати, даваат пари во лоби групи што влијаат на другите што сакаат да успеат во истиот бизнис. Треба да гледаш нешто друго освен CNN и MSNBC, моментално се молчи кога ќе има црна супериорност, Америка гореше со месеци со блек лајвс матер, никому ништо, ама еден протест имаше со бели и востание го нарекоја.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
457
Поени од реакции
1.372
Бетар или не, тоа е реалноста, мора да живееме во неа.
Изгледа заборави дека тоа ариевско бело баченце беше претепано од друго бело баченце.
Ауф, значи сега треба да ги жалиме Германците што Русија ги исплеска здраво? А нивниот геноцид врз Полска и рушењето на Варшава до темел? Ма немој да ме јебеш бре.
Башка Финска и Естонија фирерот ги сметал за уште поинфериорни од Словените. Не би сакал да знам што им следуваше на нив две ако Германија победеше во војната.

А најголемиот грев секогаш ќе биди требењето на Евреите во гасни комори. Нашите најголеми интелектуалци, научници, философи, математичари, економисти и физичари кои некогаш воопшто живееле на овој постран, горчлив континент биле Евреи.
Пред некое време прочитав дека Израел привлекол два пати повеќе инвестициски капитал од САД минатата година и спреми се за следново - 70 пати повеќе инвестициски капитал од Европа. Ако Америчкиот инвестициски капитал бил 130 милијарди долари во 2020, Еврејскиот бил 260 милијарди. А за тој на Европа не би се ни замарал, сметај пута 70 за да знаеш колку поиновативен бил Израел од Европа минатата година. Зборуваме за земја која не постои ни 100 години, е во константен конфликт со соседите, и пак е 70 пати попросперитетна. Сиот тој инвестициски капитал е привлечен преку иновации од фирми на поединци за какви ти и јас неможиме ни да замислиме.

Така да вашите delusions of grandeur, се само тоа - fake соништа. Каде е некој Европјанин (чист) да му парира на Алберт Ајнштајн? На Сигмунд Фројд? На Адам Смит? Каде се Европските интелектуалци денес? Еве сега сте слободни од Евреите? Каде е вашиот потенцијал?
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.557
Поени од реакции
17.483
Мене ми е интересно како овие што се убедени дека медиумите како ЦНН лажеле, ги голтаат 90% од вестите на пример Раша тудеј. Или па уште полошо на Миленко Неделковски, макркукуле или Џон Смит или групите на Телеграф. И уште поинтересно е чим се отвори темата за крајно десните Бачиња, нивните скриени или нескриени симпатизери по дифолт се префрлаат на БЛМ, Антифа, ЦНН и Сорос.
Тоа ти е доказ дека уствари овие кои мислат дека се јако информирани и ги откриле сите белосветски превари се всушност милион пати поизлажани со оглед на нивниот фанатизам по медиумите кои се контра ЦНН, ББЦ итн. Ретко е да најдеш некој кој верува 100% на ЦНН, ама има доста бачиња кои веруваат 100% на пример РТ. И после ќе дојде некој тука да ти објаснува како ти си глуп и им веруваш на ЦНН, а тој надвор од нивниот пандан од другата страна, не погледнува.
 

YuZe

Amor Vincit Omnia
Член од
22 септември 2005
Мислења
652
Поени од реакции
110
Ауф, значи сега треба да ги жалиме Германците што Русија ги исплеска здраво? А нивниот геноцид врз Полска и рушењето на Варшава до темел? Ма немој да ме јебеш бре.
Башка Финска и Естонија фирерот ги сметал за уште поинфериорни од Словените. Не би сакал да знам што им следуваше на нив две ако Германија победеше во војната.

А најголемиот грев секогаш ќе биди требењето на Евреите во гасни комори. Нашите најголеми интелектуалци, научници, философи, математичари, економисти и физичари кои некогаш воопшто живееле на овој постран, горчлив континент биле Евреи.
Пред некое време прочитав дека Израел привлекол два пати повеќе инвестициски капитал од САД минатата година и спреми се за следново - 70 пати повеќе инвестициски капитал од Европа. Ако Америчкиот инвестициски капитал бил 130 милијарди долари во 2020, Еврејскиот бил 260 милијарди. А за тој на Европа не би се ни замарал, сметај пута 70 за да знаеш колку поиновативен бил Израел од Европа минатата година. Зборуваме за земја која не постои ни 100 години, е во константен конфликт со соседите, и пак е 70 пати попросперитетна. Сиот тој инвестициски капитал е привлечен преку иновации од фирми на поединци за какви ти и јас неможиме ни да замислиме.

Така да вашите delusions of grandeur, се само тоа - fake соништа. Каде е некој Европјанин (чист) да му парира на Алберт Ајнштајн? На Сигмунд Фројд? На Адам Смит? Каде се Европските интелектуалци денес? Еве сега сте слободни од Евреите? Каде е вашиот потенцијал?
Германците си добија она што го заслужија. И го добија од друите бели луѓе, така да категоризацијата на бело баченце како една категорија а не како многу различни групи со различни идентитети те прави идиот. Европските евреи се исто така бели, и нив ги категоризираш како бели баченца?
Мене ми е интересно како овие што се убедени дека медиумите како ЦНН лажеле, ги голтаат 90% од вестите на пример Раша тудеј. Или па уште полошо на Миленко Неделковски, макркукуле или Џон Смит или групите на Телеграф. И уште поинтересно е чим се отвори темата за крајно десните Бачиња, нивните скриени или нескриени симпатизери по дифолт се префрлаат на БЛМ, Антифа, ЦНН и Сорос.
Тоа ти е доказ дека уствари овие кои мислат дека се јако информирани и ги откриле сите белосветски превари се всушност милион пати поизлажани со оглед на нивниот фанатизам по медиумите кои се контра ЦНН, ББЦ итн. Ретко е да најдеш некој кој верува 100% на ЦНН, ама има доста бачиња кои веруваат 100% на пример РТ. И после ќе дојде некој тука да ти објаснува како ти си глуп и им веруваш на ЦНН, а тој надвор од нивниот пандан од другата страна, не погледнува.
Знам многу убаво што се дешава во САД, затоа што живеам во САД веќе 11 години. Знаеш како можеш да заклучиш дека ЦНН е фул оф шит, само види тоа што го репортираат и види го целото видео, многу инстанци од ова има. Не гледај како окле тоа што ти кажуваат и провери за сам за себе.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
457
Поени од реакции
1.372
Германците си добија она што го заслужија. И го добија од друите бели луѓе, така да категоризацијата на бело баченце како една категорија а не како многу различни групи со различни идентитети те прави идиот.
My point exactly. Токму затоа што и јас сум бил во САД, многу добро увидов како овој тип на QAnon батки, и небитно не мора да се следачи на пророков, се што се слика со митролези на фб, го прави токму ова - те пикаат во исти кош со нив само затоа што си бел, без разлика кој си и од кај си. Немораш да седиш 10 години, понекогаш 7 месеци се доволни за да видиш како дише тоа општество.
Одбројував до моментот кога некој од крајна десница ќе употреби зборови од типот на - идиот, кретен и слично. Имаат проблем со читање меѓу редови. А тие зборови им се омилени и најкористени во речникот, треба само да седните и да гледате Фокс.

Продолжи да гледаш Фокс, чекај не беше ова истата телевизијата која од жени имаше барано секс за да ги вработи како новинарки? Кој беше на претходната страна рече дека положбата на жената во САД била најдобра на цел свет?
*се смее на Швајцарски*
 

Kajgana Shop

На врв Bottom