Културен Марксизам, QAnon, the red pill и инфериорност на жената...

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.271
Поени од реакции
27.709
Не си ја сфатила поентата , поентата не е дека само евреите се паметни , а европејците глупи. Факт е дека за големината на евреите како народ имаат најмногу умови , многу од нив во 20ти век пребегале во Америка поради нацистите , а многу од потенцијалните заминале на печење. Огромен губиток за Европа е геноцидот на евреите во Европа , од тоа нема бегање.
Нашите најголеми интелектуалци, научници, философи, математичари, економисти и физичари кои некогаш воопшто живееле на овој постран, горчлив континент биле Евреи.
Ubavo sfativ sho kaza, ne se sekiraj.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Па вистината за жал е таа.
Знаеш дека во САД собирале пари за да откупат дел од научниците Евреи кои биле по логорите?

Нешто под 20% од вкупниот број нобеловци се Евреи. :D
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Знаеш дека во САД собирале пари за да откупат дел од научниците Евреи кои биле по логорите?

Нешто под 20% од вкупниот број нобеловци се Евреи. :D
Не сум знаел ама ете плус интересен историски факт. :D
Негирањево на интелигенцијата на Евреиве како народ е исто како прогресивното граџанство овде што негира дека Албанциве се затуцани во мозоциве.
Тоа е тоа , таа е статистиката , сакале неќеле. :)
Автоматски споено мислење:

А ако зборуваме за моќна на аргументот, чива политика е да се земе оружјето од народот? На Хитлер. Посебно од Евреите. Сега Џо, големиот демократ, излегува со став и воспоставува комисија за нови рестрикции за носење и купување оружје и излегува со став дека треба да се политизира Врховниот суд.
Затоа републиканците и Трамп учат од Маркс обратно од Џо од Хитлер , дека оружјето несмее да се земе од народот.

main-qimg-d823d0986355276bd4b2908790ba1392.jpeg

Извини морав со глупава паралела :D
 
Последно уредено:

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Nie sami si smenivme ime, ne dojde evropeec da se potpise so cipras, ne dojdoa francuzi da glasaat u sobranie za promena na ime
Добро бе ти вчерашна си? Не памтиш кој беше условот од ЕУ за влез? Не бе сами си сменивме ние се, тие воопшто не се инволвираја, комплетно се невини по ова прашање, нивната висока маџестик супериорност can do no wrong. Со кого сум тргнал да дебатирам и јас. Мега блам.

Pazi so omrazata kon Evropa, bez niv Izrael nema da postoi denes.
Ма немој. :ROFLMAO: Каква омраза кон Европа побогу? Си ја видела темава? Дефинитивно човек со мржња кон Европа отвара таква тема. Во кој свет живееш? Во оној во кој што во недостиг на аргументи ја извртуваш приказната. Видено.

Lazen grandeur e da mislis deka edna nacija pridonela za covestvoto poveke od kolektivnoto tvorestvo na edna populacija od eden kontinent.
Стоп ит. Ептен го пукнав бабулето на супериорност. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

izbra igra vo koja gubis ne jas.
Tоа е тој мајндсет на губитници и победници, супериорни и инфериорни. Немаме што да си кажеме повеќе. Јасно ми е се во врска со тебе.
Верувај ако има некој што избрал губитничка игра овде тоа си ти, со јазикот в дуп на бирократите од Брисел.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.271
Поени од реакции
27.709
Добро бе ти вчерашна си? Не памтиш кој беше условот од ЕУ за влез? Не бе сами си сменивме ние се, тие воопшто не се инволвираја, комплетно се невини по ова прашање, нивната висока маџестик супериорност can do no wrong. Со кого сум тргнал да дебатирам и јас. Мега блам.



Ма немој. :ROFLMAO: Каква омраза кон Европа побогу? Си ја видела темава? Дефинитивно човек со мржња кон Европа отвара таква тема. Во кој свет живееш? Во оној во кој што во недостиг на аргументи ја извртуваш приказната. Видено.



Стоп ит. Ептен го пукнав бабулето на супериорност. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:


Tоа е тој мајндсет на губитници и победници, супериорни и инфериорни. Немаме што да си кажеме повеќе. Јасно ми е се во врска со тебе.
Верувај ако има некој што избрал губитничка игра овде тоа си ти, со јазикот в дуп на бирократите од Брисел.
Ako ne si sposoben da gubis na kompleksni temi, ne gi pocnuvaj.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Негирањево на интелигенцијата на Евреиве како народ
Терањето на жените да си ја кријат косата и правењето сунет на бебиња не ми изгледаат баш интелигентно.
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.463
Поени од реакции
2.484
Терањето на жените да си ја кријат косата и правењето сунет на бебиња не ми изгледаат баш интелигентно.
Ок де лошо се изразив , мислев на тоа што кажа Dumbledore , статистички по големината на народот најмногу мозоци вадат , најпаметните луѓе некогаш биле Евреи. Не мислев на генералните норми и култура на евреите ко народ
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Ако вака си победувала, тогаш кој знае што правеле тие што си ги поразила. (y)
 

Византиецот

what you looking at, ass
Член од
14 март 2021
Мислења
2.601
Поени од реакции
6.022
Не ми кажа како ти се допадна темава,
пошто ме прогласи за мразител на Европа, воедно и себе мразител.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.271
Поени од реакции
27.709

Kajgana Shop

На врв Bottom