Култни или популарни филмови кои НЕ сте ги гледале

Член од
18 март 2009
Мислења
1.120
Поени од реакции
343
Од кај знаеш кога не си тестиран?
Па ти реков дека осеќам оти ми е на задоволително ниво, то за мене е негде до кај 5 -60 да можам овие со шлакање филмојве да ги разберам, доста ми е.
 

white_eagle

: : stuck in void : :
Член од
21 јануари 2008
Мислења
953
Поени од реакции
716
Од култни Кумовите не сум ги гледал, имам зафатено само делови на тв ама не ми привлекол интерес филмот, валда ќе го гледам некогаш. Другите култни сите што ги имате набројано колку што видов во темава ги имам гледано. За популарните не ми се ни прави муабет, долга е листата.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Од овие кои ги имате наброено ги немам гледано Fear and Loathing и A clockwork orange. А од тоа популарните ги немам гледано Хари Потер,Господарот на прстените и Бетмените. За Бетмен гледам да најдам слободно време да направам еден маратон, ама за првиве два нема шанса никогаш да ги гледам.
Портокалот мислам дека ќе ти се допадне. Јас ете сум од тие кои не го сметаат за толку добар колку што го ценат повеќето, но мислам дека е филм кој мора секој да го погледне.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
За мене е култен филм е од ненормалниот брилијантен режисер Квентин Тарантино Pulp Fiction (евтини приказни) филмов е надвор од секакво клише :):D

И исто така стариот филм Казабланка од сите филмови со емоции се започна токму од Казабланка :)

И стара генерација бандити во тоа време Warriors ;)
 
B

Blade Torch

Гостин
од престарите :
- Casablanca
- Gone With The Wind
- The Wizard of Oz

од оние со продолженија :
- Star Trek
- Indiana Jones
- Back To The Future
- Aliens
- Планета на Мајмуните

од уанс апон а тајмовите :
- Once Upon A Time In The West
- Once Upon A Time in America
- Once Upon A Time in Mexico

од анимираните :
- ни еден дел од тој стори


Инаку , немам одбивност кон никој од гореспоменатите , ќе им дојде ред за гледање . Скоро.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
од престарите :

- The Wizard of Oz


Инаку , немам одбивност кон никој од гореспоменатите , ќе им дојде ред за гледање . Скоро.
Волшебникот од Оз е култен филм на геј популацијата
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Фајт клаб
Твајлајт
Хари Потер
Incaption (зошто ми се чини дека во филмот нема ништо повеќе отколку во трејлерот?)
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Harry Potter
LOTR
Pirates of the Caribbean
Star Wars
Fast and Furious
Hangover
Avengers
Batman...

Никогаш не ме привлекувале ваков тип на филмови.
Не дека јас нешто се утепувам од гледање филмови, ама кога гледам сакам да гледам некој јак трилер, заебан вестерн или добра комедија.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
59
Поени од реакции
92
Хари Потер, Стар Трек, Бетмен, Пирати од кариби и слични такви авантура/фантазија филмови. Ич немам мерак за такви филмови, и најпопуларни да се немам желба да ги гледам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom