Крушево

ВМРО

Loved By Few, Hated By Many, Respected By All
Член од
12 септември 2005
Мислења
1.863
Поени од реакции
25
duffy_f напиша:
Јас немам зборови кога се работи за моето Крушево.Последните неколку години живеам во Скопје и морам да кажам дека жалосно е што градот пропадна и нема егзистенција за младите и се принудени да живеат надвор.А ако споредуваме за животот тогаш само да имаше подобра иднина нема поубаво место за живот.Скопје е туг град нема топлина никој не те познава не те „бакари“ што би рекле ние од Крушево.А за оние кои рекоа дека Крушевчани се сељачишта само да им кажам дека Скопјаните се бројат на една рака сите останати се од некое село.Затоа за ова покутете си!А ако отидете на одмор нема никогаш да погрешите што сте дошле!:helou:
Boldiranoto e kazano na mesto!
 

moskva_bojan

Kirk Hammett
Член од
28 јануари 2007
Мислења
470
Поени од реакции
3
krusevo e najzakon grad!!!!!!! si imam tamu vikendica i si odam negde 4 pati u godinata!!! baska tamu imam i rodnini!!!!
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Krushevo!! hmm.. e vidish ovdeka nishto ne sum kazal! Ubavi devojki, nema mnogu ama ti e shto se, se odbri i druzeljubivi, se naoga i po nekoja dobra kafana, toa e najbitno. Znachi: Gi ispolnuva osnovnite uslovi za da se poseti!
PROVERENO!
 

NiTr0

ГЛИЦЕРИН
Член од
4 април 2006
Мислења
467
Поени од реакции
4
Последен поздрав за Тоше

Ах,
Крушево;
Абе У.П.М.
Како да ни било пишано или колнатија некоја да живееме само во спомени!!!
И последната наша искра надеж, нашиот Тоше, нашата гордост, нашата до вчера жива легенда, ни згасна.
Сакам да напишам нешто за мојата состојба во која се наоѓам денес и не само јас туку целиот град:
У Ж А С !!!
Вакво нешто како прво не може да се опише со зборови, колку и да сака човек. Ваква состојба тошко се пребродува. Ова што не погоди, пред се е огромна трагедија за најблисјката фамилија на Тоше, со која се среќававме секој ден по улиците на Крушево и ќе се среќаваме и понатаму, но сега,
Тоше го нема.
Милиони мисли ми проаѓаат низ главата, но никако не можам да ги пренесам тука и да ја споделам тагата што јас и сите мои сограѓани ја имаме во нашите души.

Тоше засекогаш ќе биде со нас и за нас.

Почивај во мир, Тоше.
Твојата насмевка вечно ќе ги грее нашите срца и души.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.452
Поени од реакции
5.421
Крушево остана без ангелот Тоше...:(

 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Крушево е нај закон град, дедо ми е од Крушевско и си одам таму секоја зима и лето. Жалосно е тоа што нема егзистенција за младите. Поздрав до Белами кафичот многу интересни проводи имам таму.
Поздрав до Крушевчани од Скопјанец.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Крушево го имам посетено неколку пати, но тоа беше одамна.
По подолго време бев вчера, во еден кафич Белами... Си поминав супер па се надевам дека за брзо време ќе одам повторно.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Добро бе нема крушевчани на форумот?
Денес бев пак во Крушево, но овојпат во Планет, и посетив една пицерија не знам како се вика...
Повторно си поминав прекрасна вечер, па за брзо ќе го посетам пак славното Крушево :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Добро бе нема крушевчани на форумот?
Денес бев пак во Крушево, но овојпат во Планет, и посетив една пицерија не знам како се вика...
Повторно си поминав прекрасна вечер, па за брзо ќе го посетам пак славното Крушево :)
Во Андора многу добра пица има:)
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Крушево мало ама ептен слатко место особено во зима и одмаралиштето шула мина :vozbud:еее тоа е супер :vozbud:.се е таму супер иако е мало има што да се види.
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Летово после 10-15 години се решив да одам во Крушево со мојот вереник.И можам да кажам дека се одушевив од градот.Прекрасно мало и мирно градче кое првенствено ме плени со својата висина а после и со воздухот а да не зборувам со сите спомени кои навираат кога го гледаш цел град.Се почувствував прекрасно и гордо што имаме таков прекрасен град како што е Крушево во нашата мила Македонија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom