Крушево

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јас не сум бил од Октомври...сеа се спремам некој викенд пред распуст:):)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Најмногу си го сакам... :kesa: Секоја зима одам кај тетками и супер ми е онака мало гратче немојш ни да се загубиш ни нишо... и добро ми е порано и налето одев ...
свеж воздух, планина...мх,мх мх
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Јеј понеделник фаќам патот натаму...:):)
 

`Jomero

Jomi =)
Член од
26 февруари 2007
Мислења
241
Поени од реакции
8
Jas bev do krusevo pred nekoja nedela i neznam oti ali ziv coek nemase niz gradot vidov nekolku starci se setaa i toa bese se... pojdovme vo planet na kafe i tamu samo kelnerkata bese i se razocarav...imav odeno na vecer i ubavo sum pominuval, isto taka neodamna bev vo Belami i interesno bese ima luge ali poveketo bea od okolinata na krusevo i prilep... =) ali sepak bese veselo, da se podstopli malce pak sum vo plan da odam :)
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Jas bev do krusevo pred nekoja nedela i neznam oti ali ziv coek nemase niz gradot vidov nekolku starci se setaa i toa bese se... pojdovme vo planet na kafe i tamu samo kelnerkata bese i se razocarav...imav odeno na vecer i ubavo sum pominuval, isto taka neodamna bev vo Belami i interesno bese ima luge ali poveketo bea od okolinata na krusevo i prilep... =) ali sepak bese veselo, da se podstopli malce pak sum vo plan da odam :)
И јас тоа го приметив. Во Белами повеќе се од околината на Куршево... А Крушевци, мислам оние од градот одат во Планет.
А преку ден не знам како е не сум бил до сега... Многу убаво местенце но има само 3 кафичи мислам. Еден има до Белами, не знам ни како се вика...
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Родниот град на Тоше...
:salut:
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Ми се иде сеа некој викенд, треба да се собира екипата и да се оди... малку психички одмор многу добро ќе дојди сеа...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Посебен град..неам зборови стварно ..би сакал да отидам никогаш не сум бил ..
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Град-држава, највисокото гратче на Балканот, првата република на Балканот.
Едноставно го обожавам, му се восхитувам на Крушево, на љубезните и добрнонамерни Крушевчани, на патриотите од Крушево, на миротворците, на хуманистите, на хероите од Илинденската епопеја. Се надевам дека пролетва ќе имам можност да го посетам. Одвај чекам!
 
С

Спенсер

Гостин
ахххх...требаше денес у крушево да одам,на екскурзија,али откажаа, патот бил мн лош,тешко се стигнувало, мн снег, али следната сабота гарант идам у крушево...
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
И јас ќе одам сабота до Крушево од школо ќе не носат изгледа...
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ах, Крушево...
Сум бил многу многу пати, жал ми е што годинава не бев да им го искористам малце снегот:)
Сум поминувал многу интересно, мало, мирно гратче со гостопримливи луѓе.Како најдобар спомен од Крушево ми останува една слика што ја имам како се лизгам на замрзнатото Крушевско езеро:)
 

vildenSTAR

vildenSTAR
Член од
28 февруари 2009
Мислења
44
Поени од реакции
0
Супер е градот како град ама народот е малце повише прост:toe:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
Абе крушевчани бунете се таму да напраат повеке стази за скијање зошо таа 1 ипол стаза што ја имате на ништо не личи. Инаку лугето се топ сум бил во крушево 5-6 пати и топ сум си поминувал, а за градот незнам што да кажам многу убаво место
 

Kajgana Shop

На врв Bottom